BETTIS CORP. 5K
5K
Overall Finish List
May 11, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services smileymiles.com
Total
Place Name Team Bib No Gend Age Group Time Pace
1 Kevin White CM 843 M 1 Top Fin 18:10.94 5:52/M
2 Charlie Janini CCT 761 M 2 Top Fin 18:25.94 5:56/M
3 John Brockenbrough PML 621 M 3 Top Fin 19:35.72 6:19/M
4 Dustin Niehenke CCT 794 M 1 35-39 19:48.30 6:23/M
5 Reuben Smith BP 828 M 1 40-44 19:51.74 6:24/M
6 Virinder Sandhu SSP 821 M 2 35-39 19:56.50 6:26/M
7 Austin Saint-Vincent FRE 819 M 1 25-29 20:21.17 6:34/M
8 Patricia Saint-Vincent 820 F 1 Top Fin 20:24.37 6:35/M
9 Justin Fleischmann SP 695 M 2 25-29 20:52.99 6:44/M
10 Kristie Thomas 833 F 2 Top Fin 20:54.50 6:45/M
11 Ken Czuprynski RT 647 M 1 30-34 21:01.98 6:47/M
12 Ben Supensky 832 M 3 25-29 21:27.17 6:55/M
13 Andrew Lopatka CMI 777 M 4 25-29 21:45.23 7:01/M
14 Matthew Rubin 815 M 5 25-29 21:51.64 7:03/M
15 David King SSP 766 M 2 30-34 22:18.27 7:12/M
16 Eric Sload PML 827 M 6 25-29 22:22.54 7:13/M
17 Nick Arthur SES 552 M 3 30-34 22:23.66 7:13/M
18 Michael Uhl RSS 835 M 2 40-44 22:37.40 7:18/M
19 Ryan Green 697 M 7 25-29 22:48.47 7:21/M
20 Tyrell Yoder FPP 850 M 8 25-29 22:56.57 7:24/M
21 Ken Pryke SES 814 M 3 35-39 23:09.84 7:28/M
22 Brian Marx RSS 784 M 1 20-24 23:18.84 7:31/M
23 Jeff Weiss SP 842 M 4 35-39 23:21.39 7:32/M
24 Jack York FPP 851 M 9 25-29 23:31.23 7:35/M
25 Donald Stump NTS 831 M 1 45-49 23:37.16 7:37/M
26 Brian Joslin BE 765 M 5 35-39 23:43.96 7:39/M
27 Marie Miller 791 F 3 Top Fin 23:46.70 7:40/M
28 Steven Baker SES 573 M 10 25-29 23:48.52 7:41/M
29 Jote Jinfessa ER 763 M 11 25-29 24:01.82 7:45/M
30 Luke Little 776 M 1 15-19 24:18.55 7:50/M
31 Brandon Marzec NTS 785 M 6 35-39 24:18.75 7:50/M
32 John Ilich BE 754 M 2 45-49 24:23.93 7:52/M
33 Kurt Miller IT 790 M 1 50-54 24:27.65 7:53/M
34 Mark Dorn FRE 656 M 4 30-34 24:28.27 7:54/M
35 Marc Lebita 774 M 1 1-14 24:31.89 7:55/M
36 Manny Lebita FNT 773 M 7 35-39 24:32.91 7:55/M
37 Maureen Underhill CCT 838 F 1 30-34 24:38.30 7:57/M
38 Adrian Leandro FRE 772 M 12 25-29 24:43.14 7:58/M
39 Jill Shook 824 F 2 30-34 24:56.27 8:03/M
40 Scott Oberlitner FRE 806 M 8 35-39 25:00.14 8:04/M
41 Joe Byrne FRE 622 M 9 35-39 25:00.64 8:04/M
42 Matt Conner CCT 638 M 13 25-29 25:18.14 8:10/M
43 Emily Conner CCT 643 F 1 25-29 25:18.90 8:10/M
44 Shane Hallett RSS 726 M 14 25-29 25:20.91 8:10/M
45 Don Ausec CM 572 M 5 30-34 25:23.43 8:11/M
46 Jackie Artim 571 F 3 30-34 25:46.94 8:19/M
47 Andrew Voigt CM 841 M 2 50-54 25:58.69 8:23/M
48 Nancy Coffey 636 F 1 50-54 26:17.40 8:29/M
49 Kristen Bobuk CM 620 F 2 25-29 26:27.61 8:32/M
50 James Moore 792 M 2 15-19 26:30.44 8:33/M
51 Colin Uhl 836 M 2 1-14 26:34.93 8:34/M
52 Gillian Uhl 837 F 1 1-14 26:36.52 8:35/M
53 Stacey Ilich 755 F 1 40-49 26:38.86 8:35/M
54 Brian Gullekson CCT 714 M 6 30-34 26:44.15 8:37/M
55 Ron Pfeifer BE 808 M 1 60-99 26:59.78 8:42/M
56 Tommy Douglas 682 M 3 1-14 27:06.71 8:45/M
57 Alex Slaughter 826 M 7 30-34 27:44.45 8:57/M
58 Wendy Novotnak 798 F 2 40-49 27:49.68 8:58/M
59 Kaylie Novotnak 800 F 2 1-14 27:49.89 8:58/M
60 Matthew Novotnak 804 M 4 1-14 27:52.93 8:59/M
61 Joseph Novotnak 799 M 5 1-14 27:57.88 9:01/M
62 Eric Falconer SFS 692 M 8 30-34 28:15.63 9:07/M
63 Shaina Landress (Blunt) SSP 771 F 4 30-34 28:18.47 9:08/M
64 Ron Macy 783 M 2 60-99 28:28.10 9:11/M
65 Marcus Faber CCT 689 M 9 30-34 28:31.17 9:12/M
66 Carla Pfeifer 812 F 1 60-99 28:42.54 9:15/M
67 Larry Irr PML 756 M 3 60-99 28:44.14 9:16/M
68 Merrie Tilton CM 834 F 2 60-99 28:45.17 9:16/M
69 Lauren Michaelson BC 788 F 3 25-29 29:13.49 9:25/M
70 Kurt Michaelson 789 M 3 40-44 29:15.13 9:26/M
71 Adam Wilson 847 M 6 1-14 29:18.38 9:27/M
72 Jackie Douglas 681 F 3 40-49 29:19.60 9:27/M
73 Nathaniel Carelli 634 M 7 1-14 29:34.92 9:32/M
74 Noah Lorang 779 M 10 30-34 29:36.23 9:33/M
75 Heather Harr 749 F 5 30-34 29:37.86 9:33/M
76 Garrett Campbell 623 M 11 30-34 29:45.60 9:36/M
77 Kelly Worrall 849 F 1 35-39 29:58.47 9:40/M
78 Charles Cohen NTS 637 M 12 30-34 30:01.38 9:41/M
79 Gavin Campbell 629 M 8 1-14 30:11.40 9:44/M
80 Susan Stuckey NTS 830 F 4 40-49 30:15.15 9:45/M
81 Alex Landress FDP 770 M 13 30-34 30:19.83 9:47/M
82 David Mozeik BP 793 M 4 60-99 30:24.90 9:48/M
83 Ashley King 767 F 4 25-29 30:26.80 9:49/M
84 William Blakeslee FDP 578 M 2 20-24 30:38.59 9:53/M
85 Courtney Sneddon 829 F 5 40-49 30:52.18 9:57/M
86 Josh Novotnak 805 M 9 1-14 31:02.17 10:01/M
87 Rich Novotnak 797 M 3 50-54 31:03.58 10:01/M
88 Michael Dukovic CCT 685 M 15 25-29 31:25.39 10:08/M
89 Sarah Dukovic 686 F 5 25-29 31:25.55 10:08/M
90 John Schell KLS 823 M 1 55-59 31:50.90 10:16/M
91 Samuel Gallo SD 696 M 4 40-44 32:03.85 10:20/M
92 Eric Carelli LEG 633 M 3 45-49 32:07.12 10:22/M
93 Kevin Wilson CMI 845 M 10 35-39 33:08.10 10:41/M
94 Luke Wilson 848 M 10 1-14 33:10.88 10:42/M
95 Steve Evans 687 M 5 60-99 33:16.54 10:44/M
96 Annalee Faber FPP 688 F 6 30-34 33:48.29 10:54/M
97 Amanda Vegso 840 F 6 40-49 34:01.37 10:58/M
98 Sarah Lorang CCT 778 F 7 30-34 34:33.69 11:09/M
99 Jim Harry CCT 751 M 2 55-59 34:47.22 11:13/M
100 Alex Fadick 690 M 5 40-44 35:35.42 11:29/M
Total
Place Name Team Bib No Gend Age Group Time Pace
101 Finley Fadick 691 M 11 1-14 35:36.28 11:29/M
102 Bob Poydence FS 813 M 6 60-99 36:03.10 11:38/M
103 Steven Varacalli BE 839 M 7 60-99 36:13.94 11:41/M
104 Mary Wilson 846 F 2 35-39 38:20.33 12:22/M
105 Ariana Campbell 632 F 3 1-14 39:39.66 12:47/M
106 Danielle Campbell 628 F 8 30-34 39:40.26 12:48/M
107 Katherine Holter CCT 752 F 3 60-99 44:42.20 14:25/M