SWEAT FOR VETS CHALLENGE

Overall Finish List

November 03, 2019


Results By Miles of Smiles Timing Services

10K

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Sam Shaheen                                            2191    23   M       1 Top Fin            53:45.49      8:40/M
      2    Lee Strappello                    James Creek  PA      2170    36   M       2 Top Fin            54:48.51      8:50/M
      3    Dean Banko                        New Florence  PA     1878    36   M       3 Top Fin          1:01:14.22      9:53/M
      4    Meira Minard                                           2196    46   F       1 Top Fin          1:02:17.22     10:03/M
      5    Bob Bauer                         Brockway  PA         1881    47   M       1 40-49            1:03:24.16     10:14/M
      6    Jon Yerty                         Hollidaysburg  PA    2188    31   M       1 30-39            1:05:34.66     10:35/M
      7    Daniel Johnson                    Altoona  PA          1946    28   M       1 20-29            1:07:01.43     10:49/M
      8    Carl Yerty                        Altoona  PA          2187    34   M       2 30-39            1:08:02.27     10:58/M
      9    Luke Spengler                     Hollsopple  PA       2162    26   M       2 20-29            1:08:18.60     11:01/M
     10    Ashton Crownover                  Osceola Mills  PA    1898    15   M       1  1-19            1:08:22.86     11:02/M
     11    Carole Dudukovich                                      2195    52   F       2 Top Fin          1:08:32.68     11:03/M
     12    Jason Sutt                        Altoona  PA          2171    48   M       2 40-49            1:09:35.91     11:13/M
     13    Frank Kopriva                     Hollidaysburg  PA    1955    33   M       3 30-39            1:10:35.18     11:23/M
     14    Keith Morris                      Warfordsburg  PA     1985    37   M       4 30-39            1:11:30.94     11:32/M
     15    Bryan Caporuscio                                       2197    47   M       3 40-49            1:12:10.31     11:38/M
     16    Gary Dodson                       Hollidaysburg  PA    1903    46   M       4 40-49            1:12:58.69     11:46/M
     17    Richard Aungst                    Mill Hall  PA        1877    48   M       5 40-49            1:13:04.66     11:47/M
     18    Forrest Briscoe                   State College  PA    1891    45   M       6 40-49            1:13:22.95     11:50/M
     19    Eric Miller                       Martinsburg  PA      1974    45   M       7 40-49            1:13:25.42     11:50/M
     20    Andrew Johnson                    Altoona  PA          1945    59   M       1 50-59            1:13:45.41     11:54/M
     21    Frank Sanders                     Altoona  PA          2153    44   M       8 40-49            1:14:40.76     12:03/M
     22    Larie Hall                        Morrisdale  PA       1927    50   F       3 Top Fin          1:15:00.47     12:06/M
     23    James Lynch                       Bedford  PA          1965    48   M       9 40-49            1:15:24.20     12:10/M
     24    John Gregorchik                   Johnstown  PA        1921    32   M       5 30-39            1:15:29.44     12:10/M
     25    Brett Dodson                      Hollidaysburg  PA    1902    34   M       6 30-39            1:15:29.60     12:10/M
     26    Keith Querry                      Huntingdon  PA       2135    35   M       7 30-39            1:15:56.45     12:15/M
     27    Terry Walker                      Windber  PA          2178    42   M      10 40-49            1:16:11.18     12:17/M
     28    Tim Andrulonis                    Du Bois  PA          1873    61   M       1 60-69            1:16:51.63     12:24/M
     29    Jon Bilek                         Hollidaysburg  PA    1884    22   M       3 20-29            1:17:13.90     12:27/M
     30    Fredrick Ferguson                 Osceola Mills  PA    1911    45   M      11 40-49            1:17:18.96     12:28/M
     31    Dennis Drake                      Mount Union  PA      1906    54   M       2 50-59            1:18:16.88     12:37/M
     32    Teresa Barnes                     Williamsport  PA     1879    48   F       1 40-49            1:19:22.80     12:48/M
     33    Brian Reighard                    Windber  PA          2143    33   M       8 30-39            1:19:25.70     12:49/M
     34    Mike Galluzzi                     Du Bois  PA          1912    55   M       3 50-59            1:20:09.70     12:56/M
     35    Who Are You  2125                                      2125    0    M       1  0- 0            1:20:15.00     12:57/M
     36    Vance Hensler                     Huntingdon  PA       1937    36   M       9 30-39            1:20:16.68     12:57/M
     37    Robert Newlin                     Portage  PA          1989    41   M      12 40-49            1:20:54.59     13:03/M
     38    Grant Wills                       Altoona  PA          2184    32   M      10 30-39            1:21:54.19     13:13/M
     39    Christian Steele                  Martinsburg  PA      2165    21   M       4 20-29            1:21:56.49     13:13/M
     40    Tj Newbauer                       Bellefonte  PA       1988    49   M      13 40-49            1:22:08.49     13:15/M
     41    Carl Leer                         Sidman  PA           1959    51   M       4 50-59            1:22:14.95     13:16/M
     42    Richard Bugay                     Jeannette  PA        1893    36   M      11 30-39            1:23:06.97     13:24/M
     43    Jared Bohrer                      Hollidaysburg  PA    1887    30   M      12 30-39            1:23:10.42     13:25/M
     44    Gracie Gioiosa                    Altoona  PA          1915    13   F       1  1-19            1:23:14.46     13:25/M
     45    Neil Gioiosa                      Altoona  PA          1916    38   M      13 30-39            1:23:15.11     13:26/M
     46    Bryan Ronan                       Warriors Mark  PA    2151    47   M      14 40-49            1:23:49.17     13:31/M
     47    Karen Miller                      Port Matilda  PA     1977    54   F       1 50-59            1:24:51.35     13:41/M
     48    Anthony Mikesic                   Martinsburg  PA      1972    48   M      15 40-49            1:24:56.85     13:42/M
     49    Sue Reese                         Bellefonte  PA       2141    60   F       1 60-69            1:25:04.38     13:43/M
     50    Mike Renz                         Altoona  PA          2146    34   M      14 30-39            1:25:22.72     13:46/M
     51    Michael Hippo                     Altoona  PA          1938    55   M       5 50-59            1:25:27.20     13:47/M
     52    Mary Ann Hanlon                   State College  PA    1930    53   F       2 50-59            1:25:34.85     13:48/M
     53    Rob Eberhart                      Hollidaysburg  PA    1908    36   M      15 30-39            1:25:46.54     13:50/M
     54    Naomi Pennington                  Altoona  PA          1995    40   F       2 40-49            1:25:51.97     13:51/M
     55    Brett Kudlawiec                   Johnstown  PA        1956    30   M      16 30-39            1:25:52.20     13:51/M
     56    Chuck Pennington                  Altoona  PA          1994    42   M      16 40-49            1:25:52.21     13:51/M
     57    Thomas Miller                     Central City  PA     1980    48   M      17 40-49            1:26:02.97     13:53/M
     58    Dave Miller                       Hollidaysburg  PA    1973    59   M       6 50-59            1:26:26.47     13:56/M
     59    Eileen Kline                      Pine Grove Mills  P  1953    55   F       3 50-59            1:27:10.72     14:04/M
     60    Andrew Harpster                   Spruce Creek  PA     1935    43   M      18 40-49            1:27:22.98     14:05/M
     61    Matthew Brown                     Huntingdon  PA       1892    42   M      19 40-49            1:27:23.42     14:06/M
     62    Chris Lake                        Tyrone  PA           1958    42   M      20 40-49            1:27:23.42     14:06/M
     63    Ben Harader                       Altoona  PA          1934    45   M      21 40-49            1:27:38.97     14:08/M
     64    Tracy Noll                        Lock Haven  PA       1992    49   F       3 40-49            1:28:09.97     14:13/M
     65    Gary Reinhart                     Punxsutawney  PA     2144    59   M       7 50-59            1:29:07.22     14:22/M
     66    Heath Miller                      Manns Choice  PA     1975    48   M      22 40-49            1:29:09.17     14:23/M
     67    Aimee Kemick                      Ridgway  PA          1950    55   F       4 50-59            1:29:39.28     14:28/M
     68    Heather Miller                    Bedford  PA          1976    41   F       4 40-49            1:30:06.63     14:32/M
     69    Jason Schrag                      Pennsylvania Furnac  2154    38   M      17 30-39            1:30:58.98     14:40/M
     70    Patrick Hanlon                    Gallitzin  PA        1931    40   M      23 40-49            1:32:14.23     14:53/M
     71    Ryan Hanlon                       Gallitzin  PA        1932    12   M       2  1-19            1:32:16.91     14:53/M
     72    Brian Reighard                    Windber  PA          2142    55   M       8 50-59            1:32:23.23     14:54/M
     73    Olivia Kudlawiec                  Johnstown  PA        1957    30   F       1 30-39            1:34:22.23     15:13/M
     74    Dawn Shields                      Falls Creek  PA      2160    56   F       5 50-59            1:34:44.38     15:17/M
     75    Matthew Karnes                    Johnstown  PA        1947    46   M      24 40-49            1:35:54.19     15:28/M
     76    Jocelyn Bassler                   Port Matilda  PA     1880    38   F       2 30-39            1:36:32.22     15:34/M
     77    Justin R Schrengost               South Fork  PA       2156    38   M      18 30-39            1:37:54.74     15:47/M
     78    Heather Domereckyj                Perth  ON            1904    38   F       3 30-39            1:40:33.35     16:13/M
     79    Katie Gillman                     Sidman  PA           1914    31   F       4 30-39            1:40:37.00     16:14/M
     80    Sarah Klawinski                   Ebensburg  PA        1952    27   F       1 20-29            1:40:38.62     16:14/M
     81    Emily Schrengost                                       2091    13   F       2  1-19            1:41:58.11     16:27/M
     82    Jennifer Morelli                  Ridgway  PA          1984    52   F       6 50-59            1:42:00.75     16:27/M
     83    Max Portanova                     State College  PA    1999     9   M       3  1-19            1:42:01.36     16:27/M
     84    Andrew Stachmar                                        2192    38   M      19 30-39            1:42:16.65     16:30/M
     85    Bret Davis                        East Freedom  PA     1900    33   M      20 30-39            1:42:26.19     16:31/M
     86    Kimberly Ronan                    Warriors Mark  PA    2152    48   F       5 40-49            1:42:51.19     16:35/M
     87    Eric Griswold                     Altoona  PA          1922    38   M      21 30-39            1:43:08.29     16:38/M
     88    Paul Noll                         Lock Haven  PA       1991    47   M      25 40-49            1:43:35.34     16:42/M
     89    Jeffrey Beck                      Bellefonte  PA       1883    33   M      22 30-39            1:43:39.19     16:43/M
     90    Christine Woomer                  Tyrone  PA           2186    33   F       5 30-39            1:43:41.75     16:43/M
     91    Kristen Hawley                    Tyrone  PA           1936    41   F       6 40-49            1:44:08.80     16:48/M
     92    Scott Lippy                       Hanover  PA          1960    66   M       2 60-69            1:44:11.26     16:48/M
     93    Daniel Hanlon                     Gallitzin  PA        1929    31   M      23 30-39            1:44:13.33     16:49/M
     94    Melanie Lucas                     Port Matilda  PA     1964    40   F       7 40-49            1:44:34.25     16:52/M
     95    Elijah Hollopeter                 Big Run  PA          1942    38   M      24 30-39            1:44:39.98     16:53/M
     96    Todd Grady                        Clearfield  PA       1919    44   M      26 40-49            1:45:17.51     16:59/M
     97    Mike Miller                       Altoona  PA          1979    62   M       3 60-69            1:45:23.25     17:00/M
     98    Matthew Corbin                    Huntingdon  PA       1897    51   M       9 50-59            1:46:24.30     17:10/M
     99    Erin Swatsworth                   Osceola Mills  PA    2173    39   F       6 30-39            1:47:05.51     17:16/M
    100    Careen Shafer                     Mapleton Depot  PA   2157    44   F       8 40-49            1:48:30.58     17:30/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Eric Black                        Altoona  PA          1885    40   M      27 40-49            1:48:31.26     17:30/M
    102    Michael Haffley                   Lock Haven  PA       1924    52   M      10 50-59            1:48:36.48     17:31/M
    103    Jennifer Stewart                  Mc Veytown  PA       2169    44   F       9 40-49            1:49:33.26     17:40/M
    104    Cd Gunnett                        Duncansville  PA     1923    38   M      25 30-39            1:49:35.24     17:40/M
    105    Michelle Newbauer                 Bellefonte  PA       1987    50   F       7 50-59            1:49:58.87     17:44/M
    106    Hannah Bohrer                     Hollidaysburg  PA    1886    29   F       2 20-29            1:50:07.21     17:46/M
    107    Becky Briggs                      Osceola Mills  PA    1890    35   F       7 30-39            1:50:28.26     17:49/M
    108    Simon Portanova                   State College  PA    2000     9   M       4  1-19            1:51:38.68     18:00/M
    109    Albert Steinbeiser Jr.            Altoona  PA          2167    71   M       1 70-99            1:51:48.77     18:02/M
    110    Cory Tubo                         Altoona  PA          2176    33   M      26 30-39            1:52:04.28     18:05/M
    111    Corey Zupon                       Tyrone  PA           2189    36   F       8 30-39            1:56:17.27     18:45/M
    112    Ryan Zupon                        Tyrone  PA           2190    36   M      27 30-39            1:56:18.23     18:45/M
    113    Alison Portanova                  State College  PA    1998    47   F      10 40-49            1:56:46.50     18:50/M
    114    Donna Arthurs                     Gallitzin  PA        1876    46   F      11 40-49            1:56:46.61     18:50/M
    115    Rich Mohney                       Gallitzin  PA        1983    55   M      11 50-59            1:57:38.19     18:58/M
    116    Mitch Steele                      Martinsburg  PA      2166    56   M      12 50-59            1:58:44.27     19:09/M
    117    Kathleen Good                     Altoona  PA          1917    52   F       8 50-59            1:59:20.66     19:15/M
    118    Kaden Litzinger                   State College  PA    1961    17   F       3  1-19            1:59:46.33     19:19/M
    119    Dana Mitra                        State College  PA    1981    47   F      12 40-49            1:59:46.48     19:19/M
    120    Gretchen Swank                    Boalsburg  PA        2172    41   F      13 40-49            2:00:13.94     19:23/M
    121    Mike Weitzel                      State College  PA    2182    48   M      28 40-49            2:00:42.21     19:28/M
    122    Kim Hammond                       Altoona  PA          1928    41   F      14 40-49            2:00:44.78     19:28/M
    123    Erica Spicer                      Bellefonte  PA       2163    42   F      15 40-49            2:02:14.25     19:43/M
    124    Beth Simon                        Centre Hall  PA      2161    40   F      16 40-49            2:08:20.93     20:42/M
    125    Colette Steward                   Duncansville  PA     2168    18   F       4  1-19            2:08:55.80     20:48/M
    126    Jeanette Locke                    Duncansville  PA     1963    43   F      17 40-49            2:08:56.94     20:48/M
    127    Tyler Hockenberry                 Thompsontown  PA     1941    29   M       5 20-29            2:09:00.47     20:48/M
    128    Linda Wible                       Altoona  PA          2183    62   F       2 60-69            2:09:26.80     20:53/M
    129    Susan Eberhardt                   Altoona  PA          1907    55   F       9 50-59            2:09:59.81     20:58/M
    130    Michele Keller                    Delmont  PA          1949    45   F      18 40-49            2:11:28.80     21:12/M
    131    Christins Schrengost              South Fork  PA       2155    45   F      19 40-49            2:11:28.85     21:12/M
    132    Cynthia Cummings                  Salix  PA            1899    62   F       3 60-69            2:12:00.94     21:17/M
    133    Chris Keller                      Delmont  PA          1948    46   M      29 40-49            2:12:01.60     21:18/M
    134    Kelsey Renz                       Altoona  PA          2145    32   F       9 30-39            2:12:47.50     21:25/M
    135    Tracie Hanlon                     Hollidaysburg  PA    1933    37   F      10 30-39            2:12:53.78     21:26/M
    136    Olivia Ritchey                    Everett  PA          2148    10   F       5  1-19            2:14:06.31     21:38/M
    137    Aaron Ritchey                     Everett  PA          2147    41   M      30 40-49            2:14:07.63     21:38/M
    138    Nona Bauer                        Brockway  PA         1882    50   F      10 50-59            2:22:55.80     23:03/M
    139    Patrick Villella                                       2194    0    M       2  0- 0            2:28:31.35     23:57/M
    140    Sally Villella                    Punxsutawney  PA     2177    61   F       4 60-69            2:28:31.37     23:57/M
    141    Denise Weaver                     Bellefonte  PA       2180    54   F      11 50-59            2:30:54.91     24:20/M
    142    Ed Panella                        Lock Haven  PA       1993    53   M      13 50-59            2:35:48.66     25:08/M
    143    Deborah Hull                      Bellefonte  PA       1944    64   F       5 60-69            2:37:08.60     25:21/M
    144    Susan Taylor                      Bellefonte  PA       2175    61   F       6 60-69            2:37:08.65     25:21/M
    145    Julie Knight                      Bellefonte  PA       1954    61   F       7 60-69            2:37:08.86     25:21/M
    146    Robin Wallace                     Altoona  PA          2179    49   F      20 40-49            2:49:54.88     27:24/M
    147    Steve Geiner                      Altoona  PA          1913    55   M      14 50-59            2:49:54.88     27:24/M
    148    Tricia Maceno                     Altoona  PA          1968    47   F      21 40-49            2:57:59.81     28:42/M



 

5K RUN

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Aj Kelly                          Altoona  PA          2044    37   M       1 Top Fin            17:43.78      5:43/M
      2    Micah Williamson                  Falls Creek  PA      2110    15   M       2 Top Fin            23:53.62      7:42/M
      3    Isaac Yarnell                     Altoona  PA          2115    13   M       3 Top Fin            24:25.62      7:53/M
      4    Adam Worthing                     Tyrone  PA           2112    37   M       1 30-39              24:27.51      7:53/M
      5    Hunter Lewis                      Altoona  PA          2053    22   M       1 20-29              26:27.59      8:32/M
      6    Dan Dillen                        Altoona  PA          2021    59   M       1 50-59              26:27.99      8:32/M
      7    Aubtree Miller                    Hollidaysburg  PA    2064    27   F       1 Top Fin            27:54.61      9:00/M
      8    Dusty Sharer                      Tyrone  PA           2096    42   F       2 Top Fin            28:10.15      9:05/M
      9    Amanda Kopriva                    Hollidaysburg  PA    2047    30   F       3 Top Fin            28:17.63      9:07/M
     10    Adam Budny                        Duncansville  PA     2007    42   M       1 40-49              28:36.62      9:14/M
     11    David Montag                      Ashville  PA         2069    55   M       2 50-59              29:22.73      9:28/M
     12    Emily Suvock                      State College  PA    2103    42   F       1 40-49              29:27.80      9:30/M
     13    Brad Diehl                        New Enterprise  PA   2018    33   M       2 30-39              29:34.13      9:32/M
     14    Audrey Smith                      West Decatur  PA     2097    15   F       1  1-19              29:36.37      9:33/M
     15    Stephanie Kozminski               Martinsburg  PA      2049    32   F       1 30-39              29:37.80      9:33/M
     16    Sean Bardell                      Bedford  PA          2002    43   M       2 40-49              29:44.29      9:35/M
     17    Erin Kennedy                      Lock Haven  PA       2045    42   F       2 40-49              29:50.14      9:37/M
     18    Charity Montag                    Ashville  PA         2068    45   F       3 40-49              30:00.97      9:41/M
     19    Makenzie Raia                     Altoona  PA          2088    32   F       2 30-39              30:09.10      9:44/M
     20    Perry Mason                       Bellefonte  PA       1970    50   M       3 50-59              30:20.63      9:47/M
     21    Karlee Diehl                      New Enterprise  PA   2019    30   F       3 30-39              30:59.60     10:00/M
     22    Katie Etters                      Altoona  PA          2025    10   F       2  1-19              31:01.39     10:00/M
     23    Paul Calandra                     Loretto  PA          2010    51   M       4 50-59              31:03.46     10:01/M
     24    Codi Mielnik                      Hollsopple  PA       2063    30   F       4 30-39              31:36.49     10:12/M
     25    Allen Inmon                       Altoona  PA          2042    43   M       3 40-49              31:56.60     10:18/M
     26    Shanna Curfman                    Altoona  PA          2015    41   F       4 40-49              32:06.98     10:21/M
     27    Tim Peuckert                      Roaring Spring  PA   2082    33   M       3 30-39              32:17.34     10:25/M
     28    Laura Rhodes                      Roaring Spring  PA   2090    36   F       5 30-39              32:28.14     10:28/M
     29    Darci Heaton                      Woodbury  PA         2033    41   F       5 40-49              32:35.29     10:31/M
     30    Gabrielle Boonie                  Huntingdon  PA       2005    39   F       6 30-39              32:46.28     10:34/M
     31    Jason Boonie                      Huntingdon  PA       2006    45   M       4 40-49              32:46.39     10:34/M
     32    Rebecca Mason                     Bellefonte  PA       1971    57   F       1 50-59              33:24.89     10:46/M
     33    Ellen Yarnell                     Altoona  PA          2114    14   F       3  1-19              34:20.31     11:05/M
     34    Paul Miller                       Bedford  PA          2067    44   M       5 40-49              34:32.15     11:08/M
     35    Jeremy Smith                      West Decatur  PA     2098    48   M       6 40-49              35:01.87     11:18/M
     36    Meghan Bardell                    Bedford  PA          2001    31   F       7 30-39              35:46.64     11:32/M
     37    Karen Dillen                      Altoona  PA          2022    58   F       2 50-59              35:47.27     11:33/M
     38    Cat Coughenour                                         2121    41   F       6 40-49              37:58.40     12:15/M
     39    Maureen Calandra                  Loretto  PA          2009    55   F       3 50-59              38:14.38     12:20/M
     40    Karl Kessler                      Altoona  PA          1951    58   M       5 50-59              38:15.40     12:20/M
     41    Chris Wagner                      Hollidaysburg  PA    2107    69   F       1 60-69              38:23.57     12:23/M
     42    Le Hritz                          Gallitzin  PA        2040    57   F       4 50-59              38:26.46     12:24/M
     43    Sherry Phillips                   Altoona  PA          2083    62   F       2 60-69              39:23.60     12:42/M
     44    Steven Sprankle                   Mahaffey  PA         2164    41   M       7 40-49              39:25.28     12:43/M
     45    Lia Schrag                        Pennsylvania Furnac  2093    10   F       4  1-19              39:40.16     12:48/M
     46    Lias Mom Schrag                Pennsylvania Furnac  2094    35   F       8 30-39              39:40.65     12:48/M
     47    David Mcconnell                   Duncansville  PA     2059    75   M       1 70-99              40:06.32     12:56/M
     48    William Smith                     Manns Choice  PA     2099    48   M       8 40-49              40:14.98     12:59/M
     49    Johnna Panella                    Lock Haven  PA       2077    51   F       5 50-59              40:18.46     13:00/M
     50    Jen Harasty                       Indiana  PA          2030    41   F       7 40-49              40:43.65     13:08/M
     51    Sandra Kotrick                    Northern Cambria  P  2048    59   F       6 50-59              41:21.73     13:20/M
     52    Kay Diehl                         Tyrone  PA           2020    67   F       3 60-69              42:43.57     13:47/M
     53    Kellan Yingling                   Altoona  PA          2116     7   M       1  1-19              42:47.35     13:48/M
     54    Kevin Yingling                    Altoona  PA          2117    41   M       9 40-49              42:49.68     13:49/M
     55    Rhonda Ginter                     Fallentimber  PA     2028    49   F       8 40-49              43:01.65     13:53/M
     56    Jena Isenberg                     Martinsburg  PA      2043    31   F       9 30-39              43:11.87     13:56/M
     57    Christina Dively                  East Freedom  PA     2024    43   F       9 40-49              43:13.93     13:56/M
     58    Sherry Obert                      Bedford  PA          2075    63   F       4 60-69              43:27.31     14:01/M
     59    William Hagaman                   Lock Haven  PA       1926    48   M      10 40-49              45:18.67     14:37/M
     60    Jennifer Hagaman                  Lock Haven  PA       1925    45   F      10 40-49              45:20.17     14:37/M
     61    Kathy Young                       Lock Haven  PA       2118    48   F      11 40-49              45:24.91     14:39/M
     62    Josie Lynch                                            2120    14   F       5  1-19              45:40.13     14:44/M
     63    Melony Lynch                      Bedford  PA          1967    48   F      12 40-49              45:41.95     14:44/M
     64    Miranda Miller                    Altoona  PA          2066    34   F      10 30-39              46:05.40     14:52/M
     65    Sara Petrilla                     Altoona  PA          2081    41   F      13 40-49              47:23.31     15:17/M
     66    Grace Petrilla                    Altoona  PA          2080     9   F       6  1-19              47:24.33     15:17/M
     67    Autumn Petrilla                   Altoona  PA          2079    14   F       7  1-19              49:43.43     16:02/M
     68    Andrew Sentman                    Huntingdon  PA       2095    44   M      11 40-49              50:53.55     16:25/M
     69    Leah Vranich                      Johnstown  PA        2106    31   F      11 30-39              50:54.93     16:25/M
     70    Tammy Mccloskey                   Howard  PA           2058    51   F       7 50-59              53:29.56     17:15/M
     71    Susan Muthler                     Lock Haven  PA       2073    51   F       8 50-59              53:29.68     17:15/M
     72    William Obert                     Bedford  PA          2076    72   M       2 70-99              57:25.94     18:31/M
     73    Ashlee Mcquown                    Glasgow  PA          2061    31   F      12 30-39              57:28.90     18:32/M
     74    Renee Mcquown                     Glasgow  PA          2062    56   F       9 50-59              57:29.50     18:33/M
     75    Adrienne Hoffman                  Glasgow  PA          2035    33   F      13 30-39              57:29.90     18:33/M



 

5K WALK

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Jayme Claar                       Hollidaysburg  PA    2012    31   F       1 Top Fin            39:29.13     12:44/M
      2    Anna Stanbro                      Hollidaysburg  PA    2101    11   F       2 Top Fin            41:22.16     13:21/M
      3    Cindy Stanbro                     Hollidaysburg  PA    2102    42   F       3 Top Fin            41:49.34     13:29/M
      4    Jessica Cassarly                  Hollidaysburg  PA    2011    39   F       1 30-39              42:59.41     13:52/M
      5    Christy Nau                       Bellwood  PA         2074    36   F       2 30-39              42:59.85     13:52/M
      6    Connery Lanzendorfer              Duncansville  PA     2050    21   M       1 Top Fin            44:05.16     14:13/M
      7    Ashley Hartos                     Duncansville  PA     2032    24   F       1 20-29              44:05.16     14:13/M
      8    Cathy King                        Altoona  PA          2046    58   F       1 50-59              45:24.16     14:39/M
      9    Tiffany Hoover                    Chest Springs  PA    2039    24   F       2 20-29              47:38.20     15:22/M
     10    Amarissa Rhodes                   Altoona  PA          2089    25   F       3 20-29              47:38.82     15:22/M
     11    Alexander Leskowitz               Altoona  PA          2051    23   M       2 Top Fin            49:20.39     15:55/M
     12    Deborah Leskowitz                 Altoona  PA          2052    60   F       1 60-69              49:20.60     15:55/M
     13    Heather Crowell                   Muncy  PA            2014    47   F       1 40-49              50:50.91     16:24/M
     14    Jonathan Thomas                   Bellwood  PA         2104    35   M       3 Top Fin            50:53.55     16:25/M
     15    Beth Hill                         Williamsport  PA     2034    57   F       2 50-59              50:57.63     16:26/M
     16    Michael Barnes                    Williamsport  PA     2003    54   M       1 50-59              50:58.47     16:26/M
     17    Jamie Russell                     Duncansville  PA     2092    31   F       3 30-39              51:01.92     16:27/M
     18    Randi Worthing                    Tyrone  PA           2113    38   F       4 30-39              51:01.92     16:27/M
     19    Aubry Hoffman                     Altoona  PA          2036    35   F       5 30-39              52:46.16     17:01/M
     20    Michele Luther                    Duncansville  PA     2054    54   F       3 50-59              56:44.62     18:18/M
     21    Rhonda Mcclain                    Altoona  PA          2057    55   F       4 50-59              59:28.69     19:11/M
     22    Bobby Mcclain                     Altoona  PA          2056    58   M       2 50-59              59:29.20     19:11/M
     23    Bethany Conley                    Loretto  PA          2013    24   F       4 20-29            1:03:09.70     20:22/M
     24    Chi-Ann Ingram                    Altoona  PA          2041    23   F       5 20-29            1:03:09.90     20:22/M
     25    Deb Wessal                        Cresson  PA          2109    67   F       2 60-69            1:05:20.71     21:05/M
     26    Peg Hanlon                        Cresson  PA          2029    74   F       1 70-99            1:05:21.14     21:05/M
     27    Lucinda Pincherri                 Altoona  PA          2086    67   F       3 60-69            1:06:21.10     21:24/M