TSTCA XC MEET AA/A BOYS
A BOYS
Overall Finish List
October 17, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Carter Kauffman ST JOSEPH 1110 12 M 17:30.56 5:39/M
2 Jackson Habala AVONWORTH BOYS 52 11 M 17:30.76 5:39/M
3 Colby Belczyk RIVERSIDE (7) 1091 11 M 17:33.20 5:40/M
4 Quentin Braillon AVONWORTH BOYS 50 11 M 18:05.57 5:50/M
5 Adam Lauer SHADYSIDE 1261 11 M 18:22.53 5:55/M
6 Josh Hershbine ST JOSEPH 1107 10 M 18:25.58 5:56/M
7 Isaac Hyman ST JOSEPH 1108 12 M 18:28.58 5:57/M
8 Christian Maxwell SHENANGO 1290 11 M 18:30.25 5:58/M
9 Michael Kozy CARLYNTON 255 10 M 18:31.83 5:58/M
10 Paul Baldauff NORTHGATE 860 12 M 18:43.49 6:02/M
11 Matt Purcell AVONWORTH BOYS 61 9 M 18:44.51 6:03/M
12 Cameron Casey SHADYSIDE 1256 12 M 19:05.32 6:09/M
13 Lane Macy PORTAGE 1054 11 M 19:07.57 6:10/M
14 Thomas Presnar SHENANGO 1294 10 M 19:19.34 6:14/M
15 Jonah Clark ST JOSEPH 1104 11 M 19:19.53 6:14/M
16 Ben Monti AVONWORTH BOYS 58 10 M 19:19.64 6:14/M
17 Aidan Cross ST JOSEPH 1105 12 M 19:21.40 6:15/M
18 David Kujawinski AVONWORTH BOYS 56 10 M 19:26.81 6:16/M
19 Ryan Pettes KISKI PREP 540 12 M 19:27.81 6:16/M
20 Ethan Krouse SHENANGO 1288 9 M 19:30.27 6:17/M
21 Gaheris Kohut KISKI PREP 537 12 M 19:35.33 6:19/M
22 Owen Beer GREENSBURG C CATHOL 415 12 M 19:47.81 6:23/M
23 Austin Stewart SERRA CATHOLIC 1215 9 M 19:54.82 6:25/M
24 Noah Delo SHENANGO 1286 10 M 19:58.27 6:26/M
25 Chase Brandebura CARLYNTON 247 9 M 19:58.61 6:26/M
26 Eli Kauer AVONWORTH BOYS 55 11 M 20:01.83 6:27/M
27 Aaron Anthony CARLYNTON 246 10 M 20:02.53 6:28/M
28 Josh Hyman ST JOSEPH 1109 9 M 20:10.26 6:30/M
29 Patrick Guinee SETON LASALLE BOYS 1223 10 M 20:22.83 6:34/M
30 Tyler Spaid PORTAGE 1060 12 M 20:24.12 6:35/M
31 Eli Baumbach KISKI PREP 529 11 M 20:31.29 6:37/M
32 Luke Woodfill AVONWORTH BOYS 64 10 M 20:34.49 6:38/M
33 Ben Clarke SERRA CATHOLIC 1206 10 M 20:41.82 6:40/M
34 Eli Kite SERRA CATHOLIC 1209 10 M 20:42.13 6:41/M
35 Thompson Lau SHADYSIDE 1260 10 M 20:45.83 6:42/M
36 Patrick Veazey VINCENTIAN 1496 10 M 20:49.82 6:43/M
37 Sam Palmer ST JOSEPH 1111 10 M 20:50.31 6:43/M
38 Eion Mckernan VINCENTIAN 1494 9 M 20:57.58 6:45/M
39 Andrew Fergus SHADYSIDE 1257 12 M 21:02.76 6:47/M
40 Sulayman Bah KISKI PREP 528 9 M 21:15.83 6:51/M
41 Matthew Meakem SEWICKLEY 1243 11 M 21:22.58 6:54/M
42 Tyler Wittmann SHENANGO 1295 9 M 21:25.84 6:55/M
43 Samuel Rampelt SEWICKLEY 1248 12 M 21:28.88 6:55/M
44 Griffin Hill KISKI PREP 534 9 M 21:30.33 6:56/M
45 Maxwell Samangy CARLYNTON 262 9 M 21:40.56 6:59/M
46 Reshub Bahri SHADYSIDE 1255 12 M 21:41.17 7:00/M
47 Vincent Komoroski GREENSBURG C CATHOL 420 12 M 21:41.99 7:00/M
48 J.P. Henry SHADYSIDE 1258 9 M 21:50.83 7:03/M
49 Anthony Mancino SHENANGO 1289 10 M 21:51.53 7:03/M
50 Tyler Johnson GREENSBURG C CATHOL 419 10 M 21:55.10 7:04/M
51 Nate O'mara NORTHGATE 865 12 M 21:55.41 7:04/M
52 Corben Kohut KISKI PREP 536 12 M 21:56.31 7:05/M
53 Ahmer Shaikh SHADYSIDE 1264 12 M 22:24.46 7:14/M
54 Aniket Kumta SHADYSIDE 1259 12 M 22:33.82 7:16/M
55 Anthony George SETON LASALLE BOYS 1222 10 M 22:40.52 7:19/M
56 Matt Michaux SETON LASALLE BOYS 1231 11 M 22:41.72 7:19/M
57 Joe Wyche SEWICKLEY 1254 12 M 22:47.82 7:21/M
58 Wray Jones VINCENTIAN 1491 12 M 22:50.48 7:22/M
59 Elliot Grinnen RIVERSIDE (7) 1095 9 M 22:51.48 7:22/M
60 Jared Fedosick NORTHGATE 862 12 M 22:53.83 7:23/M
61 Zachary Rampelt SEWICKLEY 1249 11 M 23:00.33 7:25/M
62 Dylan Pettes KISKI PREP 539 12 M 23:06.83 7:27/M
63 Declan Klein NORTHGATE 864 10 M 23:08.33 7:28/M
64 Nolan Earl SHENANGO 1287 12 M 23:12.33 7:29/M
65 Orlando Watson SERRA CATHOLIC 1216 9 M 23:36.57 7:37/M
66 Sebastian O'leary CARLYNTON 257 10 M 23:43.86 7:39/M
67 Luc Normandy SERRA CATHOLIC 1212 9 M 23:48.33 7:41/M
68 Andrew Baldauff NORTHGATE 858 10 M 23:50.33 7:41/M
69 Collan Schad PORTAGE 1056 10 M 24:10.55 7:48/M
70 Alex Reuter SHADYSIDE 1262 12 M 24:24.37 7:52/M
71 Brandon Smith SOUTHSIDE 1331 12 M 24:38.58 7:57/M
72 Brendan King NORTHGATE 863 10 M 24:51.60 8:01/M
73 Ben Madison SEWICKLEY 1242 12 M 24:59.54 8:04/M
74 Robby Good CARLYNTON 252 11 M 25:12.96 8:08/M
75 Kasen Killen SETON LASALLE BOYS 1226 9 M 25:15.59 8:09/M
76 Aj Bradich SOUTHSIDE 1325 12 M 25:32.78 8:14/M
77 Brayden Staranko SETON LASALLE BOYS 1235 9 M 25:33.87 8:15/M
78 Eli Roy SOUTHSIDE 1330 11 M 25:56.68 8:22/M
79 Leo Farmerie SEWICKLEY 1241 10 M 26:05.58 8:25/M
80 Dylan Obiecunas SETON LASALLE BOYS 1233 11 M 26:21.58 8:30/M
81 Erik Castel PORTAGE 1051 10 M 26:46.87 8:38/M
82 Gabe Myers GREENSBURG C CATHOL 423 8 M 26:49.72 8:39/M
83 Jerry Pang SEWICKLEY 1246 11 M 27:10.58 8:46/M
84 Andrew Daoud GREENSBURG C CATHOL 417 12 M 27:14.29 8:47/M
85 Josh Thomas SOUTHSIDE 1333 12 M 27:40.48 8:55/M
86 Jonathan Parsons SOUTHSIDE 1328 10 M 27:41.83 8:56/M
87 Brandon Mains STEEL VALLEY BOYS 1345 10 M 28:05.83 9:04/M
88 David Packer STEEL VALLEY BOYS 1347 9 M 29:16.37 9:26/M
89 Tim Mooney SEWICKLEY 1244 11 M 29:29.81 9:31/M
90 Charlie Moravitz SEWICKLEY 1245 10 M 29:30.82 9:31/M
91 Jiaji Wang SEWICKLEY 1251 11 M 30:04.14 9:42/M
92 Cooper Cheng SEWICKLEY 1240 12 M 30:05.97 9:42/M
93 Mark Fulmore STEEL VALLEY BOYS 1340 10 M 30:44.98 9:55/M
94 Dakota Mayfield CARLYNTON 256 12 M 30:56.87 9:59/M
95 Justin Chau STEEL VALLEY BOYS 1338 10 M 32:35.31 10:31/M
96 Robin Wang SEWICKLEY 1252 12 M 33:57.51 10:57/M
97 Connor Brady STEEL VALLEY BOYS 1336 9 M 37:43.55 12:10/M