HARRISON INVITE 8TH GRADE
Overall Finish List
October 02, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Thoran Laffin FORT COUCH 156 8 M 12:38.10 6:48/M
2 Jake Beisheim PETERS TWP 299 8 M 12:51.21 6:55/M
3 Sammy Szefi MT LEBO- JEFFERSON 245 8 M 12:56.32 6:57/M
4 Ethan Stott MT LEBO- JEFFERSON 243 8 M 13:10.11 7:05/M
5 Bibeak Bhujel BALDWIN 1 9 M 13:13.58 7:06/M
6 Henry Szefi MT LEBO- JEFFERSON 244 8 M 13:14.99 7:07/M
7 Hunter Thomas ELIZABETH FORWARD 120 8 M 13:15.33 7:07/M
8 Luke Raylea FORT COUCH 184 8 M 13:18.11 7:09/M
9 Sean Marshall PETERS TWP 323 8 M 13:21.61 7:11/M
10 Garrett Vietmeier ELIZABETH FORWARD 121 8 M 13:25.62 7:13/M
11 Thomas Fine ELIZABETH FORWARD 113 8 M 13:27.47 7:14/M
12 Joe Gamble MT LEBO- JEFFERSON 222 8 M 13:30.33 7:15/M
13 Trip Bondi PETERS TWP 302 8 M 13:31.78 7:16/M
14 Nick Brown BALDWIN 2 9 M 13:32.96 7:17/M
15 Robert Tang MELLON 285 8 M 13:33.11 7:17/M
16 Nathan Girod MT LEBO- JEFFERSON 224 8 M 13:37.84 7:19/M
17 Riley Farabaugh MELLON 262 8 M 13:51.62 7:27/M
18 Dhruv Saggi FORT COUCH 188 8 M 13:51.82 7:27/M
19 Aiden DiGorio BALDWIN 3 9 M 13:52.36 7:27/M
20 Kendall Lang FORT COUCH 157 8 M 13:59.78 7:31/M
21 Andrew Hess FORT COUCH 148 8 M 14:10.93 7:37/M
22 Caleb Arabia PETERS TWP 294 8 M 14:24.37 7:45/M
23 Brennan Coleman CANONSBURG 43 8 M 14:27.82 7:46/M
24 Dominic Scott PETERS TWP 340 8 M 14:40.11 7:53/M
25 Connor Heinsen PETERS TWP 317 8 M 14:44.68 7:55/M
26 Ian Bautista CHARTIERS VALLEY 80 8 M 14:46.72 7:56/M
27 Ben Rayl MT LEBO- JEFFERSON 239 8 M 14:49.96 7:58/M
28 Fernando Humphreys FORT COUCH 150 8 M 14:59.32 8:03/M
29 Patrick Wherry FORT COUCH 203 8 M 15:05.35 8:07/M
30 Dominic Allen CHARTIERS VALLEY 77 8 M 15:08.36 8:08/M
31 Hudson Smith MT LEBO- JEFFERSON 242 8 M 15:09.87 8:09/M
32 Colin McBane MT LEBO- JEFFERSON 235 8 M 15:10.76 8:09/M
33 Carter Arabia PETERS TWP 295 8 M 15:16.79 8:12/M
34 Ethan Boyle ELIZABETH FORWARD 109 8 M 15:20.61 8:15/M
35 Logan Attanucci PETERS TWP 297 8 M 15:21.86 8:15/M
36 Ryan McCarty PETERS TWP 324 8 M 15:24.94 8:17/M
37 Lincoln Fontanesi BETHEL PARK 27 8 M 15:29.15 8:19/M
38 William VanDerWall FORT COUCH 198 8 M 15:32.81 8:21/M
39 George Abbato PETERS TWP 293 8 M 15:36.13 8:23/M
40 Henry Ellwein MELLON 261 8 M 15:38.11 8:24/M
41 Addison Church MELLON 257 8 M 15:38.56 8:24/M
42 AJ Krugh PETERS TWP 321 8 M 15:40.59 8:25/M
43 Sam Levine FORT COUCH 160 8 M 15:44.11 8:28/M
44 Evan Broman WEST MIFFLIN 409 7 M 15:49.61 8:30/M
45 George Bondi PETERS TWP 301 8 M 15:53.10 8:32/M
46 Austin Fortna CANONSBURG 51 8 M 15:58.47 8:35/M
47 Ethan Palmer KEYSTONE OAKS 213 8 M 16:03.11 8:38/M
48 Xander Healy CANONSBURG 55 8 M 16:05.11 8:39/M
49 Eli Hemmingson PETERS TWP 318 8 M 16:06.83 8:39/M
50 Tyler Leach MELLON 272 8 M 16:36.55 8:55/M
51 Roshan Segal FORT COUCH 191 8 M 16:42.84 8:59/M
52 Aleksandar Konitzer MT LEBO- JEFFERSON 231 8 M 16:46.70 9:01/M
53 Anderson Lee MT LEBO- JEFFERSON 233 8 M 16:51.36 9:04/M
54 Adam Levine FORT COUCH 159 8 M 16:55.24 9:06/M
55 Quinn Hughes MELLON 269 8 M 17:13.36 9:15/M
56 Blake Quinlan CANONSBURG 65 8 M 17:20.11 9:19/M
57 Jonathan Hartman MELLON 265 8 M 17:25.40 9:22/M
58 Annan Gurung BALDWIN 6 9 M 17:26.36 9:22/M
59 Vincent Garafalo FORT COUCH 140 8 M 17:33.31 9:26/M
60 Luca Danley MELLON 259 8 M 17:41.64 9:30/M
61 Brandon Hayes FORT COUCH 147 8 M 17:43.60 9:32/M
62 Aiden Muncie WEST MIFFLIN 419 7 M 17:45.49 9:33/M
63 Max Balistreri PETERS TWP 298 8 M 17:47.61 9:34/M
64 Liam Lesnock CANONSBURG 59 8 M 18:05.85 9:43/M
65 Miles Halter MT LEBO- JEFFERSON 229 8 M 18:07.31 9:44/M
66 Seamus O'Connor CANONSBURG 62 8 M 18:26.11 9:55/M
67 Scott Wilson BALDWIN 20 9 M 18:42.11 10:03/M
68 ROhit Sattuluri FORT COUCH 189 7 M 18:42.29 10:03/M
69 Peyton Krivanick WEST MIFFLIN 414 8 M 18:46.85 10:05/M
70 Tim Walasik WEST MIFFLIN 421 8 M 19:03.32 10:15/M
71 Raymond Werner MELLON 289 8 M 19:07.18 10:17/M
72 David Mejia FORT COUCH 171 8 M 19:42.40 10:35/M
73 Shane Metheny PETERS TWP 328 8 M 21:18.98 11:27/M
74 Rohan Patel PETERS TWP 333 8 M 22:29.47 12:05/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Mackenzie Hirt BALDWIN 7 12 F 13:31.40 7:16/M
2 Casey Gorman MT LEBO- JEFFERSON 225 8 F 14:32.59 7:49/M
3 Paige Marnell KEYSTONE OAKS 212 8 F 14:35.63 7:50/M
4 Kylee McKay MELLON 275 8 F 14:48.68 7:57/M
5 Eliza Swanson BALDWIN 19 8 F 14:52.73 8:00/M
6 Julia Descalzi MT LEBO- JEFFERSON 220 8 F 15:04.30 8:06/M
7 Julia Teufel MT LEBO- JEFFERSON 246 8 F 15:23.41 8:16/M
8 Grace Senneway PETERS TWP 341 8 F 15:56.40 8:34/M
9 Caitlin Gallagher PETERS TWP 312 8 F 15:58.35 8:35/M
10 Autumn Ma FORT COUCH 164 8 F 16:12.90 8:43/M
11 Julia Schwertfuehrer MELLON 282 8 F 16:17.89 8:45/M
12 Anna Kushnir MT LEBO- JEFFERSON 232 8 F 16:34.65 8:54/M
13 Nora Austin MT LEBO- JEFFERSON 215 8 F 16:36.65 8:55/M
14 Madison Mussomeli BALDWIN 13 8 F 16:40.19 8:58/M
15 Alaina Barlock KEYSTONE OAKS 206 8 F 16:41.87 8:58/M
16 Ivy Hostutler KEYSTONE OAKS 208 8 F 16:49.38 9:02/M
17 Grace Urban PETERS TWP 346 8 F 17:23.34 9:21/M
18 Reese Roeschenthaler FORT COUCH 186 8 F 17:32.87 9:26/M
19 Alexis Conway PETERS TWP 306 8 F 17:35.14 9:27/M
20 Cassidy Griffith PETERS TWP 316 8 F 17:38.57 9:29/M
21 Georgia Fischer PLEASANT HILLS 359 8 F 17:47.12 9:34/M
22 zofia kobik MELLON 271 8 F 17:51.36 9:36/M
23 Shea Ferrari BALDWIN 4 9 F 18:11.30 9:47/M
24 Abby Sella CANONSBURG 68 8 F 18:31.24 9:57/M
25 Alyssa Dulla ELIZABETH FORWARD 112 8 F 18:47.89 10:06/M
26 Juliana Hatfield TRINITY (7) 399 8 F 18:53.38 10:09/M
27 Addison Scheiber ELIZABETH FORWARD 119 8 F 18:59.48 10:12/M
28 Fionna Mckenzie BALDWIN 12 9 F 19:02.95 10:14/M
29 Celina McElhinny PLEASANT HILLS 366 8 F 19:08.64 10:17/M
30 Ashlynn Pristas PLEASANT HILLS 368 8 F 19:23.64 10:25/M
31 Abby Gallagher PLEASANT HILLS 353 7 F 19:26.33 10:27/M
32 Veronica Ott BALDWIN 16 8 F 19:48.26 10:39/M
33 Ashley Rogalsky CANONSBURG 66 8 F 19:48.65 10:39/M
34 Gualazzi Marta CHARTIERS VALLEY 94 8 F 20:12.39 10:52/M
35 Rebecca Majetic PLEASANT HILLS 365 8 F 20:20.36 10:56/M
36 Marina Sestito PLEASANT HILLS 370 8 F 20:20.56 10:56/M
37 Jasalin Guenther WEST MIFFLIN 412 8 F 20:20.89 10:56/M
38 Emma DeSimmone PLEASANT HILLS 355 8 F 20:30.89 11:01/M
39 Alexis Wheaton CANONSBURG 74 8 F 20:50.64 11:12/M
40 Ella Tune PETERS TWP 345 8 F 21:00.14 11:17/M
41 Alexis Laing ELIZABETH FORWARD 116 8 F 21:44.71 11:41/M
42 Megan Brown ELIZABETH FORWARD 110 8 F 21:51.20 11:45/M
43 Jordyn Janosko ELIZABETH FORWARD 114 8 F 21:52.64 11:45/M
44 Devylyn Lenhart RINGGOLD 382 8 F 21:59.35 11:49/M
45 Jocelyn Giuntini WEST MIFFLIN 411 8 F 23:21.92 12:33/M
46 Sara McGowan ELIZABETH FORWARD 117 8 F 25:15.35 13:35/M
47 Dilisha Neopaney BALDWIN 14 9 F 25:36.60 13:46/M