WAADA OPEN BOYS
BOYS
Overall Finish List
October 01, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Nicholas Bognar NORWIN 584 7 M 12:07.50 6:31/M
2 Thomas Gaydos NORWIN 772 7 M 12:21.85 6:38/M
3 Kaden Markovich NORWIN 791 7 M 12:22.11 6:39/M
4 Jackson Genicola NORWIN 773 8 M 12:24.36 6:40/M
5 Connor Lydon NORWIN 790 8 M 12:24.76 6:40/M
6 Drew Brown NORWIN 587 8 M 12:26.85 6:41/M
7 Josh Bazala NORWIN 583 8 M 12:34.90 6:45/M
8 Leo Thomas NORWIN 959 7 M 12:35.92 6:46/M
9 Alex Kranc NORWIN 784 7 M 12:36.25 6:46/M
10 Eliezer Nicolas NORWIN 800 7 M 12:40.23 6:49/M
11 Mario Breauchy NORWIN 585 7 M 12:40.63 6:49/M
12 Nicholas Patter NORWIN 946 7 M 12:44.74 6:51/M
13 George Bunovich NORWIN 590 7 M 12:59.59 6:59/M
14 David Shepherd NORWIN 953 8 M 13:09.48 7:04/M
15 Andrew Grim INDIANA 498 7 M 13:13.75 7:06/M
16 Austin Taylor HEMPFIELD (7) 481 7 M 13:15.25 7:07/M
17 Ridge Youngbauer NORWIN 967 8 M 13:20.37 7:10/M
18 Aidan White HEMPFIELD (7) 484 7 M 13:20.95 7:10/M
19 Cole Kubistek NORWIN 785 8 M 13:22.20 7:11/M
20 Xavier Burns HEMPFIELD (7) 388 7 M 13:24.69 7:12/M
21 Keegan Carr NORWIN 593 8 M 13:30.45 7:15/M
22 Evan Gill NORWIN 774 8 M 13:32.75 7:17/M
23 Aidan Allison HEMPFIELD (7) 384 7 M 13:34.25 7:18/M
24 Garrett Minnick INDIANA 540 8 M 13:37.24 7:19/M
25 Harrison Methven HEMPFIELD (7) 470 8 M 13:39.92 7:20/M
26 Nathan Wilson NORWIN 965 7 M 13:45.75 7:24/M
27 McKenzie Mills NORWIN 797 7 M 13:48.50 7:25/M
28 Dylan Moyer NORWIN 798 7 M 13:49.20 7:26/M
29 Frank Somers HEMPFIELD (7) 479 7 M 13:50.85 7:26/M
30 Eli Daum NORWIN 598 7 M 13:51.26 7:27/M
31 Dylan Peters GATEWAY 325 7 M 13:53.10 7:28/M
32 Alex Rigone NORWIN 948 7 M 13:54.51 7:28/M
33 Alex Wiggins NORWIN 963 8 M 13:56.51 7:29/M
34 Julian Sestini HEMPFIELD (7) 476 8 M 14:03.93 7:33/M
35 Bryan Braman HEMPFIELD (7) 387 7 M 14:06.40 7:35/M
36 Elijah Wastchak OBLOCK (PLUM) 999 7 M 14:09.95 7:36/M
37 Niko Leskovic OBLOCK (PLUM) 983 7 M 14:10.11 7:37/M
38 Jack Getty KISKI 550 8 M 14:11.33 7:38/M
39 Colin Polechko HEMPFIELD (7) 473 7 M 14:13.58 7:39/M
40 Max Snyder NORWIN 956 7 M 14:14.39 7:39/M
41 Dane Busch HEMPFIELD (7) 389 7 M 14:18.92 7:41/M
42 Ethan Grindle OBLOCK (PLUM) 978 8 M 14:24.93 7:45/M
43 Jeff Lenart NORWIN 788 7 M 14:29.41 7:47/M
44 Kian Hodgkinson INDIANA 499 7 M 14:33.50 7:49/M
45 Tyler Barrett NORWIN 582 7 M 14:33.59 7:49/M
46 Justin McNelly NORWIN 794 7 M 14:36.45 7:51/M
47 Josh Cayer HEMPFIELD (7) 391 7 M 14:38.90 7:52/M
48 Gabe Yant PENN TRAFFORD 1760 8 M 14:41.95 7:54/M
49 Miguel Ramos KISKI 562 7 M 14:44.22 7:55/M
50 Connor Lynch FRANKLIN REGIONAL 288 8 M 14:44.75 7:55/M
51 Sam Carpenter HEMPFIELD (7) 390 7 M 14:45.61 7:56/M
52 Alex Taleff NORWIN 958 8 M 14:48.13 7:57/M
53 Rocco D'Alesio NORWIN 597 8 M 14:48.75 7:57/M
54 Niko Kelly NORWIN 782 7 M 14:52.30 8:00/M
55 Nick Eberhardt HEMPFIELD (7) 398 8 M 14:56.75 8:02/M
56 Ian Vandervort GATEWAY 329 7 M 15:00.66 8:04/M
57 Gavin Secrist NORWIN 952 7 M 15:01.89 8:04/M
58 Noah Dubyak PENN TRAFFORD 1212 7 M 15:02.90 8:05/M
59 Owen Ward GREATER LATROBE 354 7 M 15:04.53 8:06/M
60 Trevor Neil NORWIN 799 7 M 15:05.23 8:07/M
61 Carson Dolney PENN TRAFFORD 1205 8 M 15:05.95 8:07/M
62 Zachary Osborne OBLOCK (PLUM) 989 7 M 15:08.50 8:08/M
63 Matthew Glasspool OBLOCK (PLUM) 977 8 M 15:09.50 8:09/M
64 Ryan Charles NORWIN 595 7 M 15:14.54 8:11/M
65 Matthew Ingram OBLOCK (PLUM) 980 7 M 15:17.41 8:13/M
66 Cody Barrett NORWIN 581 7 M 15:18.14 8:14/M
67 Ronald Wang INDIANA 547 8 M 15:18.63 8:14/M
68 Logan Berko GATEWAY 311 7 M 15:20.71 8:15/M
69 Joel Sinal GATEWAY 327 7 M 15:22.96 8:16/M
70 Nicholas Ames NORWIN 577 7 M 15:23.52 8:16/M
71 Robby Andrews PENN TRAFFORD 1086 8 M 15:23.96 8:16/M
72 RJ Keyhan GATEWAY 323 7 M 15:24.50 8:17/M
73 Dom Cerilli NORWIN 594 7 M 15:25.25 8:17/M
74 Zachary Zeitler OBLOCK (PLUM) 1000 8 M 15:25.75 8:17/M
75 Lucas Wages FRANKLIN REGIONAL 303 8 M 15:34.66 8:22/M
76 Jackson Hayburn GREATER LATROBE 339 7 M 15:38.12 8:24/M
77 Christopher Roth INDIANA 545 7 M 15:43.46 8:27/M
78 Seth Hartman PENN TRAFFORD 1217 8 M 15:48.50 8:30/M
79 Roman Colangelo FRANKLIN REGIONAL 275 7 M 15:53.25 8:32/M
80 Trey Adams INDIANA 486 8 M 15:56.18 8:34/M
81 Zachary Obringer KISKI 559 8 M 15:57.60 8:35/M
82 Mason Eber OBLOCK (PLUM) 975 7 M 16:03.17 8:38/M
83 Arjun Chopra OBLOCK (PLUM) 973 8 M 16:04.41 8:38/M
84 Dhruv Thakkar OBLOCK (PLUM) 997 8 M 16:06.41 8:39/M
85 Jacob Herrman NORWIN 776 7 M 16:10.75 8:42/M
86 Kowen Mowery CONNELLSVILLE 208 7 M 16:13.70 8:43/M
87 Logan Hanscom OBLOCK (PLUM) 979 7 M 16:16.97 8:45/M
88 Camden Ash NORWIN 578 7 M 16:20.60 8:47/M
89 Ryan Schirmer FRANKLIN REGIONAL 298 8 M 16:21.82 8:47/M
90 Jonah Lindstrom CONNELLSVILLE 158 7 M 16:37.18 8:56/M
91 Joseph Pumford INDIANA 542 8 M 16:37.79 8:56/M
92 Alec Dunsmore GATEWAY 316 8 M 16:59.50 9:08/M
93 Dane Thompson NORWIN 960 7 M 17:01.93 9:09/M
94 Jonathan Sapola CONNELLSVILLE 262 7 M 17:03.99 9:10/M
95 Jude Klemstine FRANKLIN REGIONAL 283 7 M 17:05.44 9:11/M
96 Joseph Turkovich PENN TRAFFORD 1756 7 M 17:08.95 9:13/M
97 Daniel Carpenter INDIANA 490 8 M 17:10.18 9:14/M
98 Tyler Spears FRANKLIN REGIONAL 300 7 M 17:33.35 9:26/M
99 Grant Gilham INDIANA 496 8 M 17:39.71 9:29/M
100 Luke Sivic NORWIN 955 7 M 17:54.25 9:37/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Max Morton FRANKLIN REGIONAL 290 7 M 17:57.22 9:39/M
102 Logan McCauley HEMPFIELD (7) 467 7 M 18:36.93 10:00/M
103 Kaden Holliday NORWIN 778 7 M 19:38.89 10:33/M
104 Aidan McLean OBLOCK (PLUM) 987 7 M 19:52.91 10:41/M
105 Brent Bryner NORWIN 589 7 M 20:44.25 11:09/M
106 Henry Seymour FRANKLIN REGIONAL 299 8 M 22:48.18 12:15/M
107 Patrick Underwood FRANKLIN REGIONAL 301 7 M 24:43.73 13:17/M