WAADA BOYS CHAMPIONSHIP
BOYS
Overall Finish List
October 01, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Paul Roberts KISKI 563 8 M 10:55.11 5:52/M
2 Nick Szekely GREENSBURG C CATHOL 363 8 M 10:55.28 5:52/M
3 Enzo Jiancristoforo NORWIN 780 3 M 11:19.35 6:05/M
4 Caleb Prola HEMPFIELD (7) 474 8 M 11:20.40 6:06/M
5 Nolan Ryan NORWIN 949 8 M 11:22.46 6:07/M
6 Preston Kessler INDIANA 535 7 M 11:24.11 6:08/M
7 Hayden Douglas NORWIN 767 7 M 11:35.85 6:14/M
8 Liam Wilson GREATER LATROBE 356 7 M 11:36.29 6:14/M
9 Luke Simpson NORWIN 954 7 M 11:37.28 6:15/M
10 Justin Tucker KISKI 571 7 M 11:39.78 6:16/M
11 Thomas Kauffman INDIANA 534 8 M 11:41.53 6:17/M
12 Nate Campbell NORWIN 592 7 M 11:45.78 6:19/M
13 Charles Weber INDIANA 548 8 M 11:48.76 6:21/M
14 Noah Wilson NORWIN 966 8 M 11:49.18 6:21/M
15 Chase Bonson PENN TRAFFORD 1100 9 M 12:00.53 6:27/M
16 Nick McCauley HEMPFIELD (7) 468 8 M 12:03.63 6:29/M
17 Hunter Heinack KISKI 554 8 M 12:04.14 6:29/M
18 Carter Putt INDIANA 543 7 M 12:07.98 6:31/M
19 Luke Snider HEMPFIELD (7) 478 7 M 12:10.40 6:32/M
20 Gabe Powell OBLOCK (PLUM) 990 8 M 12:15.25 6:35/M
21 Austin Hladek NORWIN 777 8 M 12:20.29 6:38/M
22 Noah Moffa PENN TRAFFORD 1349 8 M 12:22.40 6:39/M
23 Logan Klein FRANKLIN REGIONAL 282 8 M 12:23.72 6:39/M
24 Braydon Johnson GREATER LATROBE 342 8 M 12:24.28 6:40/M
25 Jacob McGee PENN TRAFFORD 1345 7 M 12:28.78 6:42/M
26 Dimitri Spagnola KISKI 568 7 M 12:29.66 6:43/M
27 Wyatt Krogh KISKI 556 8 M 12:35.38 6:46/M
28 Darious Farrar GATEWAY 318 7 M 12:35.59 6:46/M
29 Dylan Firmstone HEMPFIELD (7) 399 7 M 12:36.66 6:46/M
30 Aidon Coughlin HEMPFIELD (7) 393 8 M 12:39.54 6:48/M
31 Timothy Roberts KISKI 564 7 M 12:42.41 6:50/M
32 Jacob Kemerer GREATER LATROBE 343 8 M 12:44.54 6:51/M
33 Wil Weaver FRANKLIN REGIONAL 304 7 M 12:45.77 6:51/M
34 Ian Zerecheck CONNELLSVILLE 268 7 M 12:52.50 6:55/M
35 Jace Beam GATEWAY 310 8 M 12:53.52 6:56/M
36 Kairell McCoy OBLOCK (PLUM) 986 7 M 12:54.73 6:56/M
37 Tristan Miller G SALEM 375 8 M 12:54.88 6:56/M
38 Nico Fanella INDIANA 495 7 M 12:55.32 6:57/M
39 Byron Christie GATEWAY 314 8 M 12:56.54 6:57/M
40 Edward Stephenson CONNELLSVILLE 264 8 M 12:57.58 6:58/M
41 Aidan Stalnaker OBLOCK (PLUM) 996 8 M 12:58.79 6:58/M
42 Anthony Aquino PENN TRAFFORD 1089 8 M 13:00.23 6:59/M
43 Stephen Thompson OBLOCK (PLUM) 998 8 M 13:01.54 7:00/M
44 Noah Kotellich PENN TRAFFORD 1279 7 M 13:04.33 7:02/M
45 Allen Lockard INDIANA 539 8 M 13:06.58 7:03/M
46 Zachary Carnahan OBLOCK (PLUM) 972 7 M 13:06.99 7:03/M
47 Nathan Kociela FRANKLIN REGIONAL 285 8 M 13:07.53 7:03/M
48 Nick Rohal CONNELLSVILLE 261 8 M 13:08.32 7:04/M
49 Adam Frankhauser HEMPFIELD (7) 421 7 M 13:09.78 7:04/M
50 Lukas Mayo HEMPFIELD (7) 466 8 M 13:14.29 7:07/M
51 Steven Janke GREATER LATROBE 341 7 M 13:14.78 7:07/M
52 Brock Kuzneski INDIANA 536 7 M 13:16.21 7:08/M
53 Alex Kuzmkowski FRANKLIN REGIONAL 286 8 M 13:23.18 7:12/M
54 Sam Tzan CONNELLSVILLE 266 7 M 13:25.67 7:13/M
55 Sullivan McPoyle CONNELLSVILLE 205 7 M 13:26.46 7:13/M
56 Brady Mastine PENN TRAFFORD 1289 8 M 13:29.53 7:15/M
57 Deven Ranchandran FRANKLIN REGIONAL 296 7 M 13:32.22 7:17/M
58 Steven Probozie OBLOCK (PLUM) 991 7 M 13:34.59 7:18/M
59 Jason Buczak KISKI 549 8 M 13:35.80 7:18/M
60 Nick Alisesky FRANKLIN REGIONAL 270 7 M 13:57.44 7:30/M
61 Kasey Stanton CONNELLSVILLE 263 8 M 13:57.44 7:30/M
62 Octavian Musgrove GREATER LATROBE 347 8 M 14:03.60 7:33/M
63 Maxwell Kwiecinski MCKEESPORT 576 7 M 14:04.11 7:34/M
64 Darren Johnson GATEWAY 321 7 M 14:06.38 7:35/M
65 Owen Noel G SALEM 376 7 M 14:07.28 7:35/M
66 Ben Perry FRANKLIN REGIONAL 293 8 M 14:13.28 7:39/M
67 Charlie Campbell OBLOCK (PLUM) 970 7 M 14:19.44 7:42/M
68 Michael Hegyes GREENSBURG C CATHOL 361 7 M 14:24.99 7:45/M
69 Nathaniel Bazzar GREATER LATROBE 330 8 M 14:25.53 7:45/M
70 David Wilson CONNELLSVILLE 267 8 M 14:27.23 7:46/M
71 Jack Steele G SALEM 382 7 M 14:37.73 7:52/M
72 Colby Kaj PENN TRAFFORD 1222 8 M 14:42.35 7:54/M
73 Ben Petnuch GREENSBURG C CATHOL 362 8 M 14:45.53 7:56/M
74 Shai Smith GATEWAY 328 7 M 14:52.28 8:00/M
75 Zach Silnutzer GATEWAY 326 8 M 14:56.28 8:02/M
76 Jack Gaffney GREATER LATROBE 335 7 M 15:06.28 8:07/M
77 Anthony Austerlitz GATEWAY 309 8 M 15:41.78 8:26/M
78 Levi Clark G SALEM 369 7 M 15:44.79 8:28/M
79 Carter Rizzo G SALEM 379 8 M 15:58.47 8:35/M