SWEAT FOR VETS TRAIL RACES
Overall Finish List
November 04, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services
10K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Lee Strappello James Creek PA 935 35 M 1 Top Fin 54:16.62 8:45/M
2 Clayton Bouchard Lykens PA 806 45 M 2 Top Fin 58:53.78 9:30/M
3 Dean Banko New Florence PA 802 35 M 3 Top Fin 1:00:58.49 9:50/M
4 Ashton Crownover Osceola Mills PA 815 14 M 1 1-19 1:01:18.89 9:53/M
5 Bob Bauer Brockway PA 804 46 M 1 40-49 1:01:28.65 9:55/M
6 Meira Minard State College PA 880 45 F 1 Top Fin 1:01:34.28 9:56/M
7 Daniel Ketner 967 17 M 2 1-19 1:04:24.40 10:23/M
8 Nick Schill 968 17 M 3 1-19 1:04:48.19 10:27/M
9 Eric Moore Tyrone PA 882 40 M 2 40-49 1:05:12.54 10:31/M
10 Charlie Brenneman 975 37 M 1 30-39 1:05:58.48 10:38/M
11 Jason Sutt Altoona PA 936 47 M 3 40-49 1:07:16.94 10:51/M
12 Carole Budukouch 985 51 F 2 Top Fin 1:08:26.41 11:02/M
13 Tia Marie 986 28 F 3 Top Fin 1:08:27.63 11:02/M
14 Carl Yerty Altoona PA 953 33 M 2 30-39 1:08:40.80 11:05/M
15 Todd Yarnell Altoona PA 958 45 M 4 40-49 1:08:59.80 11:08/M
16 Eric Miller Martinsburg PA 870 44 M 5 40-49 1:10:39.27 11:24/M
17 Neil Gioiosa Altoona PA 295 37 M 3 30-39 1:10:39.47 11:24/M
18 Bryan Caporescio 983 46 M 6 40-49 1:10:39.55 11:24/M
19 Jon Yerty Hollidaysburg PA 954 30 M 4 30-39 1:10:39.87 11:24/M
20 Jonah Salyards Roaring Spring PA 917 22 M 1 20-29 1:10:54.18 11:26/M
21 Patrick Sachse Altoona PA 916 35 M 5 30-39 1:12:16.30 11:39/M
22 John Anderson Hollidaysburg PA 801 38 M 6 30-39 1:12:20.60 11:40/M
23 Daniel Johnson Altoona PA 849 27 M 2 20-29 1:12:22.81 11:40/M
24 Ian Weyer 965 19 M 4 1-19 1:12:29.94 11:41/M
25 Andrew Johnson Altoona PA 848 58 M 1 50-59 1:12:37.27 11:43/M
26 Luke Spengler Hollsopple PA 931 25 M 3 20-29 1:12:55.75 11:46/M
27 Aaron Kennedy Pa Furnace PA 851 24 M 4 20-29 1:13:03.56 11:47/M
28 Heath Miller Manns Choice PA 871 47 M 7 40-49 1:13:03.58 11:47/M
29 Ashley Schrag Pa Furnace PA 920 34 F 1 30-39 1:13:29.26 11:51/M
30 Dennis Drake Mount Union PA 955 53 M 2 50-59 1:13:46.12 11:54/M
31 Alexis Shank Commodore PA 926 35 F 2 30-39 1:13:53.97 11:55/M
32 John Gregorchik Johnstown PA 833 31 M 7 30-39 1:14:28.56 12:01/M
33 Larie Hall Morrisdale PA 837 49 F 1 40-49 1:15:27.81 12:10/M
34 Terry Walker Windber PA 945 41 M 8 40-49 1:15:49.85 12:14/M
35 Aaron Miller Frederick MD 868 42 M 9 40-49 1:16:53.87 12:24/M
36 Trevor Cox Pgh PA 814 26 M 5 20-29 1:17:11.12 12:27/M
37 Frank Kopriva Hollidaysburg PA 853 32 M 8 30-39 1:18:34.41 12:40/M
38 Barry Jacobs 966 61 M 1 60-69 1:18:52.71 12:43/M
39 Frank Sanders Altoona PA 918 43 M 10 40-49 1:19:29.68 12:49/M
40 Don Longstreth Altoona PA 860 46 M 11 40-49 1:20:08.87 12:55/M
41 Ronald Barnes 969 53 M 3 50-59 1:20:35.70 13:00/M
42 Dave Miller Hollidaysburg PA 869 58 M 4 50-59 1:21:40.53 13:10/M
43 Fredrick Ferguson Osceola Mills PA 820 44 M 12 40-49 1:22:15.22 13:16/M
44 Diane Swauger Port Matilda PA 938 42 F 2 40-49 1:22:36.76 13:19/M
45 Sasha Kirshner 964 48 F 3 40-49 1:23:18.57 13:26/M
46 Robert Newlin Portage PA 888 40 M 13 40-49 1:23:25.79 13:27/M
47 Brian Reighard Windber PA 909 54 M 5 50-59 1:23:47.71 13:31/M
48 Tj Newbauer Bellefonte PA 887 48 M 14 40-49 1:23:59.47 13:33/M
49 Matthew Miller Altoona PA 874 36 M 9 30-39 1:24:05.58 13:34/M
50 David Robison Tyrone PA 914 48 M 15 40-49 1:24:44.58 13:40/M
51 Anna Caporuscio 982 39 F 3 30-39 1:24:58.83 13:42/M
52 Teresa Barnes Williamsport PA 803 47 F 4 40-49 1:25:06.33 13:44/M
53 Rob Eberhart Hollidaysburg PA 818 35 M 10 30-39 1:26:15.83 13:55/M
54 Nicholas Kline Chest Springs PA 852 30 M 11 30-39 1:28:01.52 14:12/M
55 Daniel Hanlon Gallitzin PA 838 30 M 12 30-39 1:28:25.94 14:16/M
56 Elissa Till Johnstown PA 943 38 F 4 30-39 1:28:32.83 14:17/M
57 Sue Reese Bellefonte PA 908 59 F 1 50-59 1:29:18.29 14:24/M
58 Tammy Bernstein 970 52 F 2 50-59 1:29:56.80 14:30/M
59 Heather Miller Bedford PA 959 40 F 5 40-49 1:29:59.54 14:31/M
60 Anthony Mikesic Martinsburg PA 867 47 M 16 40-49 1:30:03.28 14:31/M
61 Karen Miller Port Matilda PA 872 53 F 3 50-59 1:30:19.34 14:34/M
62 Jason Hockenberry Mc Veytown PA 844 44 M 17 40-49 1:30:20.95 14:34/M
63 Sam Graw Murrysville PA 832 18 M 5 1-19 1:30:50.34 14:39/M
64 Tina Kunstbeck Roaring Spring PA 856 43 F 6 40-49 1:31:05.59 14:41/M
65 Tracy Noll Lock Haven PA 956 48 F 7 40-49 1:31:06.27 14:42/M
66 Pj Pfahler Altoona PA 900 40 M 18 40-49 1:31:14.20 14:43/M
67 Francis Oaks Westover PA 892 47 M 19 40-49 1:31:18.73 14:44/M
68 Ryan Hanlon Gallitzin PA 841 11 M 6 1-19 1:32:03.82 14:51/M
69 Matthew Karnes Johnstown PA 850 45 M 20 40-49 1:32:08.46 14:52/M
70 Chuck Pennington Altoona PA 894 41 M 21 40-49 1:32:16.39 14:53/M
71 Naomi Pennington Altoona PA 895 39 F 5 30-39 1:32:16.39 14:53/M
72 Tom Bollinger Altoona PA 805 63 M 2 60-69 1:32:55.70 14:59/M
73 Amber Marsh Hollsopple PA 861 30 F 6 30-39 1:33:02.56 15:00/M
74 Dakota Wyne State College PA 952 23 M 6 20-29 1:33:10.45 15:02/M
75 Craig Kozminski Murrysville PA 854 33 M 13 30-39 1:33:30.78 15:05/M
76 Diane Morgant 974 60 F 1 60-69 1:33:50.59 15:08/M
77 Stephanie Daniels 973 46 F 8 40-49 1:33:51.30 15:08/M
78 Paul Noll Lock Haven PA 957 46 M 22 40-49 1:34:34.34 15:15/M
79 Elijah Hollopeter Big Run PA 845 37 M 14 30-39 1:34:40.84 15:16/M
80 Mary Ann Hanlon State College PA 839 52 F 4 50-59 1:34:50.44 15:18/M
81 Careen Shafer Mapleton Depot PA 923 43 F 9 40-49 1:35:00.83 15:19/M
82 Katie Fiore 981 36 F 7 30-39 1:35:08.15 15:21/M
83 Kevin Miller Altoona PA 873 48 M 23 40-49 1:35:26.35 15:24/M
84 Gary Reinhart Punxsutawney PA 910 58 M 6 50-59 1:35:43.85 15:26/M
85 Kristen Hawley Apollo PA 978 40 F 10 40-49 1:36:46.52 15:36/M
86 Gavin Crutchfield State College PA 816 35 M 15 30-39 1:36:52.60 15:37/M
87 Thomas Miller Central City PA 877 47 M 24 40-49 1:37:12.10 15:41/M
88 Howard Bernstein 971 32 M 16 30-39 1:37:22.91 15:42/M
89 Ann Marie Oldani State College PA 893 49 F 11 40-49 1:37:35.74 15:44/M
90 Michael Miller Altoona PA 876 61 M 3 60-69 1:37:36.54 15:45/M
91 Carl Leer Sidman PA 857 50 M 7 50-59 1:37:38.85 15:45/M
92 Ryan Geishauser Export PA 824 35 M 17 30-39 1:39:06.31 15:59/M
93 Frances Brown 976 35 F 8 30-39 1:40:36.97 16:14/M
94 Andrew Sentman Huntingdon PA 922 43 M 25 40-49 1:41:08.10 16:19/M
95 Kimberly Ronan Warriors Mark PA 915 47 F 12 40-49 1:41:38.75 16:24/M
96 Fred Petrunak Altoona PA 899 65 M 4 60-69 1:43:11.61 16:39/M
97 Penny Novak Gallitzin PA 891 39 F 9 30-39 1:43:24.60 16:41/M
98 Matthew Corbin Huntingdon PA 812 50 M 8 50-59 1:43:46.77 16:44/M
99 Christine Woomer Tyrone PA 951 32 F 10 30-39 1:44:34.11 16:52/M
100 Scotti Mullen State College PA 883 56 F 5 50-59 1:45:37.87 17:02/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Scott Lippy Hanover PA 858 65 M 5 60-69 1:45:39.92 17:02/M
102 Todd Grady Clearfield PA 826 43 M 26 40-49 1:45:51.74 17:04/M
103 Nate Lenig Halifax PA 972 40 M 27 40-49 1:46:03.31 17:06/M
104 Becky Briggs Osceola Mills PA 809 34 F 11 30-39 1:47:38.11 17:22/M
105 Patrick Hanlon Gallitzin PA 840 39 M 18 30-39 1:47:38.52 17:22/M
106 Donna Grant Cresson PA 827 45 F 13 40-49 1:47:46.47 17:23/M
107 Michael Haffley Lock Haven PA 834 51 M 9 50-59 1:47:51.62 17:24/M
108 Sally Villella Punxsutawney PA 944 60 F 2 60-69 1:47:51.87 17:24/M
109 Rich Mohney Gallitzin PA 881 54 M 10 50-59 1:48:10.37 17:27/M
110 Heather Hudson Northern Cambria P 846 28 F 1 20-29 1:49:02.37 17:35/M
111 Gregory Harding Cumberland MD 842 66 M 6 60-69 1:49:23.87 17:39/M
112 Richard Graw Murrysville PA 831 54 M 11 50-59 1:49:55.55 17:44/M
113 Tab Bowes Lock Haven PA 807 51 F 6 50-59 1:50:23.19 17:48/M
114 Veronica Roberts Johnstown PA 913 36 F 12 30-39 1:51:22.72 17:58/M
115 Gretchen Swank Boalsburg PA 937 40 F 14 40-49 1:51:31.36 17:59/M
116 Stephanie Errigo Curwensville PA 819 28 F 2 20-29 1:52:20.13 18:07/M
117 Michael Simonds Greencastle PA 929 58 M 12 50-59 1:52:45.22 18:11/M
118 Sherry Shank Marion Center PA 927 59 F 7 50-59 1:53:13.37 18:16/M
119 Nate Lenig Halifax PA 963 40 M 28 40-49 1:53:22.80 18:17/M
120 Albert Steinbeiser Altoona PA 933 70 M 1 70-99 1:53:53.38 18:22/M
121 Laura Shaffer Hollidaysburg PA 925 30 F 13 30-39 1:54:09.71 18:25/M
122 Blake Shaffer Hollidaysburg PA 924 30 M 19 30-39 1:54:10.33 18:25/M
123 Erica Giall 987 35 F 14 30-39 1:54:12.13 18:25/M
124 Caden Malek 989 14 M 7 1-19 1:54:12.77 18:25/M
125 D J Noel Nanty Glo PA 889 42 M 29 40-49 1:54:48.88 18:31/M
126 Jonathan Thomas Bellwood PA 941 34 M 20 30-39 1:54:53.79 18:32/M
127 Mike Weitzel State College PA 947 47 M 30 40-49 1:55:52.53 18:41/M
128 Eric Bankart 979 38 M 21 30-39 1:55:57.81 18:42/M
129 Tony Conrad Altoona PA 811 32 M 22 30-39 1:58:28.38 19:06/M
130 Scott Auker Altoona PA 960 44 M 31 40-49 2:00:45.62 19:29/M
131 Mya Redmond Beech Creek PA 906 11 F 1 1-19 2:02:28.90 19:45/M
132 Isaac Giall 988 10 M 8 1-19 2:02:41.70 19:47/M
133 Megan Miller Julian PA 875 48 F 15 40-49 2:04:48.91 20:08/M
134 Troy Miller Julian PA 878 48 M 32 40-49 2:04:49.94 20:08/M
135 Terri Rhone Altoona PA 912 49 F 16 40-49 2:06:12.87 20:21/M
136 Mike Rhone Altoona PA 911 51 M 13 50-59 2:06:13.40 20:21/M
137 Brian Vogel 984 53 M 14 50-59 2:09:11.25 20:50/M
138 Linda Wible Altoona PA 948 61 F 3 60-69 2:09:11.86 20:50/M
139 Lorie Pentz Hollidaysburg PA 896 45 F 17 40-49 2:12:00.62 21:17/M
140 Dan Miller 980 34 M 23 30-39 2:12:01.44 21:18/M
141 Susan Taylor Bellefonte PA 940 60 F 4 60-69 2:13:11.55 21:29/M
142 Chief Taylor Bellefonte PA 939 66 M 7 60-69 2:13:11.66 21:29/M
143 Wendy Miller Bellefonte PA 879 52 F 8 50-59 2:14:45.39 21:44/M
144 Jean Cano State College PA 810 41 M 33 40-49 2:16:20.67 21:59/M
145 Tamar Baitel State College PA 962 41 F 18 40-49 2:16:20.86 21:59/M
146 Hannah Williams Altoona PA 949 27 F 3 20-29 2:17:18.14 22:09/M
147 Jennifer Braun Lock Haven PA 808 38 F 15 30-39 2:19:12.15 22:27/M
148 Gunner Redmond Beech Creek PA 904 15 M 9 1-19 2:19:12.55 22:27/M
149 Tracie Oswald Hollidaysburg PA 961 36 F 16 30-39 2:20:08.42 22:36/M
150 Christian Marlin 977 46 M 34 40-49 2:20:11.91 22:37/M
151 Christina Schrengost South Fork PA 921 44 F 19 40-49 2:29:44.19 24:09/M
152 Cynthia Cummings Salix PA 817 61 F 5 60-69 2:29:44.19 24:09/M
153 Maddux Redmond Beech Creek PA 905 12 M 10 1-19 2:30:32.19 24:17/M
154 Tera Redmond Beech Creek PA 907 34 F 17 30-39 2:30:39.69 24:18/M
155 Brian Redmond Beech Creek PA 903 34 M 24 30-39 2:30:39.73 24:18/M
156 Denise Weaver Bellefonte PA 340 53 F 9 50-59 2:33:18.87 24:44/M
157 Mike Costello Pleasant Unity PA 813 55 M 15 50-59 2:33:48.94 24:48/M
158 Wendy Norman Latrobe PA 890 47 F 20 40-49 2:33:49.52 24:49/M
159 Deborah Hull Bellefonte PA 847 63 F 6 60-69 2:34:02.16 24:51/M
160 Jason Winters Wallaceton PA 950 43 M 35 40-49 2:42:03.10 26:08/M
161 Michael Rauch State College PA 902 42 M 36 40-49 2:42:05.21 26:09/M
162 Lisa Gourley Punxsutawney PA 825 59 F 10 50-59 2:42:54.21 26:16/M
163 Susan Muthler Lock Haven PA 884 50 F 11 50-59 2:49:17.48 27:18/M
164 Jennifer Hagaman Lock Haven PA 836 44 F 21 40-49 2:49:17.71 27:18/M
165 Tammy Mccloskey Howard PA 864 50 F 12 50-59 2:49:17.71 27:18/M
166 Tom Kozminski Martinsburg PA 855 39 M 25 30-39 2:49:47.76 27:23/M
5K RUN
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Aj Kelly Altoona PA 361 36 M 1 Top Fin 17:32.67 5:39/M
2 Corey Pincherri Altoona PA 326 33 M 2 Top Fin 22:11.19 7:09/M
3 Jaden Quinn Altoona PA 330 14 F 1 Top Fin 23:36.69 7:37/M
4 Tyler Pepper Altoona PA 897 47 M 3 Top Fin 23:37.45 7:37/M
5 Lainie Snider Roaring Spring PA 360 32 F 2 Top Fin 25:13.46 8:08/M
6 Gracie Gioiosa 378 12 F 3 Top Fin 25:16.10 8:09/M
7 Jayden Stammer Allison Park PA 335 9 M 1 1-19 25:29.73 8:13/M
8 Daniel Molliver Duncansville PA 318 40 M 1 40-49 25:34.19 8:15/M
9 Rob Block Duncansville PA 283 36 M 1 30-39 25:43.96 8:18/M
10 Aubree Miller Hollidaysburg PA 316 26 F 1 20-29 26:30.69 8:33/M
11 Charity Montag Ashville PA 319 44 F 1 40-49 26:40.88 8:36/M
12 Bill Ward 380 30 M 2 30-39 27:39.97 8:55/M
13 David Montag Ashville PA 320 54 M 1 50-59 28:12.45 9:06/M
14 Cindi Stanton Tyrone PA 932 59 F 1 50-59 28:26.98 9:10/M
15 Diane Shoenberger Altoona PA 334 40 F 2 40-49 29:04.99 9:23/M
16 Stephanie Kozminski Martinsburg PA 308 31 F 1 30-39 29:06.24 9:23/M
17 Sharon Weaver Roaring Spring PA 341 23 F 2 20-29 29:16.64 9:26/M
18 Perry Mason Bellefonte PA 862 49 M 2 40-49 29:22.72 9:28/M
19 Katie Etters Altoona PA 291 9 F 1 1-19 29:33.74 9:32/M
20 Rebecca Mason Bellefonte PA 863 56 F 2 50-59 30:16.66 9:46/M
21 Amanda Loscar Ebensburg PA 354 24 F 3 20-29 30:31.68 9:51/M
22 Wayne Munoz Johnstown PA 321 59 M 2 50-59 31:15.24 10:05/M
23 Beverly Gusler Hollidaysburg PA 298 60 F 1 60-69 31:20.45 10:06/M
24 David Stein Altoona PA 359 43 M 3 40-49 31:22.72 10:07/M
25 Heather Shevchik Obrien Howard PA 333 34 F 2 30-39 31:26.74 10:08/M
26 Julie Overdorff Hollidaysburg PA 324 49 F 3 40-49 31:45.24 10:15/M
27 April Harmon Martinsburg PA 300 32 F 3 30-39 32:13.25 10:24/M
28 Erin Kennedy Lock Haven PA 305 41 F 4 40-49 32:15.24 10:24/M
29 Joseph Lansberry Williamsburg PA 309 48 M 4 40-49 33:14.25 10:43/M
30 Terry Mathers Tyrone PA 313 49 M 5 40-49 33:36.20 10:50/M
31 Codi Mielnik Hollsopple PA 314 29 F 4 20-29 33:50.89 10:55/M
32 Jeremy Smith 374 48 M 6 40-49 33:51.25 10:55/M
33 Kristina Stammer Allison Park PA 336 29 F 5 20-29 33:52.71 10:55/M
34 Shannon Gardner Duncansville PA 293 34 F 4 30-39 34:05.11 11:00/M
35 Aaron Hartley Duncansville PA 301 34 M 3 30-39 34:05.12 11:00/M
36 Pete Cassarly Altoona PA 286 30 M 4 30-39 34:46.25 11:13/M
37 Maria Berardinelli Altoona PA 281 34 F 5 30-39 34:46.35 11:13/M
38 Jamie Russell Duncansville PA 331 30 F 6 30-39 35:54.40 11:35/M
39 Adam Budny Duncansville PA 285 41 M 7 40-49 35:54.60 11:35/M
40 Rachel Pincherri Altoona PA 328 34 F 7 30-39 36:00.72 11:37/M
41 Miranda Miller Altoona PA 317 33 F 8 30-39 36:37.00 11:49/M
42 Cathy Mathers Tyrone PA 312 46 F 5 40-49 36:54.11 11:54/M
43 Sherry Phillips Altoona PA 325 61 F 2 60-69 37:01.45 11:56/M
44 Nicole Ferrone Altoona PA 292 29 F 6 20-29 37:46.76 12:11/M
45 Chris Wagner Hollidaysburg PA 339 68 F 3 60-69 40:28.33 13:03/M
46 Lia Schrag Pennsylvania Furnac 332 9 F 2 1-19 40:29.55 13:04/M
47 Jason Schrag 375 37 M 5 30-39 40:30.51 13:04/M
48 Bobbi Bollinger Altoonaa PA 284 59 F 3 50-59 40:31.17 13:04/M
49 Antoinette Hanik Boswell PA 299 44 F 6 40-49 40:37.66 13:06/M
50 Kay Diehl Tyrone PA 290 66 F 4 60-69 40:59.58 13:13/M
51 Sherry Obert Bedford PA 322 62 F 5 60-69 41:05.14 13:15/M
52 Lydia Soult 373 14 F 3 1-19 41:17.26 13:19/M
53 Christina Soult 372 40 F 7 40-49 41:17.26 13:19/M
54 Chi-Ann Inavan 369 22 F 7 20-29 42:00.47 13:33/M
55 Jackie Lantzy Altoona PA 311 35 F 9 30-39 42:36.27 13:45/M
56 Katie Whysong Altoona PA 342 32 F 10 30-39 42:36.47 13:45/M
57 Beth Hill Williamsport PA 843 56 F 4 50-59 44:49.97 14:27/M
58 Cathy King Altoona PA 306 57 F 5 50-59 45:04.59 14:32/M
59 Alesia Yingling 366 41 F 8 40-49 45:05.79 14:33/M
60 Sandra Kotrick Northern Cambria P 307 58 F 6 50-59 45:18.42 14:37/M
61 Jen Harasty Indiana PA 355 40 F 9 40-49 45:18.42 14:37/M
62 Rhonda Ginter Fallentimber PA 294 48 F 10 40-49 45:25.51 14:39/M
63 Becky Proctor Mill Hall PA 329 48 F 11 40-49 45:48.91 14:46/M
64 Kathy Young Lock Haven PA 344 47 F 12 40-49 46:53.26 15:07/M
65 Leah Vranich Johnstown PA 338 30 F 11 30-39 48:55.84 15:47/M
66 William Obert Bedford PA 323 71 M 1 70-99 51:40.45 16:40/M
67 Lisa Trude Altoona PA 337 39 F 12 30-39 53:30.13 17:15/M
68 Corey Murphy Altoona PA 362 43 M 8 40-49 57:36.79 18:35/M
69 Jennifer Mock Altoona PA 363 35 F 13 30-39 57:38.12 18:35/M
70 Jill Mckenrick Tyrone PA 356 39 F 14 30-39 1:10:34.56 22:46/M
71 Lucinda Pincherri Altoona PA 327 66 F 6 60-69 1:10:34.99 22:46/M
5K WALK
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Kevin Yingling Altoona PA 353 40 M 1 Top Fin 44:51.52 14:28/M
2 Michael Barnes Williamsport PA 345 53 M 2 Top Fin 44:51.98 14:28/M
3 Daniel Lin 368 50 M 3 Top Fin 47:16.53 15:15/M
4 Wendy Boone 379 52 F 1 Top Fin 53:08.78 17:08/M
5 Ashley Greenaway Snow Shoe PA 346 28 F 2 Top Fin 58:17.79 18:48/M
6 Christopher Greenaway Snow Shoe PA 347 30 M 1 30-39 58:20.94 18:49/M
7 Rebecca Hanlon Manassas VA 349 42 F 3 Top Fin 1:00:22.29 19:28/M
8 Peg Hanlon Cresson PA 348 73 F 1 70-99 1:00:23.72 19:29/M
9 Thomas Smith 367 0 M 1 0- 0 1:12:39.54 23:26/M
10 Marcia Coho 377 38 F 1 30-39 1:12:40.32 23:26/M
11 Jessica Datres 376 37 F 2 30-39 1:12:41.78 23:27/M
12 Katelyn Mauser 371 23 F 1 20-29 1:14:35.95 24:04/M
13 Mariama Mustapha Manassas VA 350 15 F 1 1-19 1:14:36.56 24:04/M
14 Lexie Fapohunde 370 20 F 2 20-29 1:14:36.96 24:04/M
15 John Schwab Lock Haven PA 352 51 M 1 50-59 1:18:59.30 25:29/M