Female 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Melissa Jones 700 44 1 18:48.90 1 1:48.50 2 28:19.60 1 18:45.50 1:07:42.50
2 4 Tricia Keltz 657 32 2 16:28.60 1 25:09.80 2 27:01.40 1:08:39.80
3 5 Joni Keltz 658 53 3 41:35.30 3 27:06.00 1:08:41.30
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Mike Keltz 660 57 2 15:40.70 4 42:49.90 58:30.60
2 2 Mj Keltz 659 35 1 13:46.60 3 26:31.80 1 24:41.10 1:04:59.50
3 6 John Deklewa 701 44 4 18:10.20 1 0:51.50 2 25:00.00 1 1:38.00 2 26:09.00 1:11:48.70
4 7 Leon Tate 662 45 3 16:05.30 2 2:04.80 1 23:45.80 3 36:04.10 1:18:00.00
13-14 YR OLDS TRI
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Daniel Wang 694 14 1 4:03.70 2 20:17.00 1 0:13.20 1 7:12.60 31:46.50
2 2 Patrick Young 696 13 2 4:05.10 1 0:43.20 2 21:38.50 2 8:27.20 34:54.00
11-12 YR OLDS TRI
Female 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Gabrielle Fishell 698 11 1 6:05.10 1 0:51.40 3 25:29.20 1 0:16.60 1 9:03.40 41:45.70
2 5 Keelin Schessler 674 11 3 7:03.70 2 0:53.40 2 25:22.20 2 0:19.10 2 9:16.40 42:54.80
3 6 Olivia Hoffman 672 11 2 6:59.90 4 26:29.50 1 0:20.40 4 10:30.20 44:20.00
4 7 Eva Kynaston 675 12 3 6:34.40 4 31:16.90 3 10:18.00 48:09.30
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Micah Deangelo 673 11 1 4:14.90 3 28:35.30 32:50.20
2 2 Julian Varlotta 686 11 3 7:10.40 2 24:48.60 1 9:15.20 41:14.20
3 4 Dane Schmidt 684 12 2 5:55.10 1 0:43.60 1 24:40.80 2 11:03.80 42:23.30
9-10 YR OLDS TRI
Female 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Teagan Yurocko 690 10 1 2:37.60 3 12:52.00 1 4:06.00 19:35.60
2 3 Madeline Huttmann 618 9 2 3:19.70 1 0:44.60 2 12:31.00 3 4:32.70 21:08.00
3 6 Riley Perry 671 10 3 3:26.40 2 0:55.50 1 12:24.20 1 0:32.40 2 4:13.70 21:32.20
4 7 Molly Mcdonough 670 9 4 3:44.80 4 22:32.20 26:17.00
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Gianni Varlotta 685 10 3 3:10.10 2 0:42.70 2 11:38.30 1 3:20.50 18:51.60
2 4 Hunter Petersen 706 10 4 3:58.50 3 12:53.70 1 0:30.60 2 3:46.60 21:09.40
3 5 Tabari Morgan 683 9 2 2:30.20 1 0:31.50 3 13:30.80 1 0:24.50 3 4:15.40 21:12.40
7-8 YR OLDS TRI
Female 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Siena Varlotta 687 8 1 3:10.70 3 14:38.30 1 3:49.20 21:38.20
2 2 Taylor Huttmann 617 7 3 4:03.60 1 0:37.30 1 12:58.90 2 4:06.10 21:45.90
3 7 Aislyn Schessler 668 7 2 3:41.20 2 0:51.70 2 17:42.80 1 0:14.80 3 4:18.60 26:49.10
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Haylan Haught 692 8 1 4:16.40 4 1:37.80 3 13:39.80 2 0:28.60 2 4:23.70 24:26.30
2 4 Josiah Bower 710 4 5:34.60 2 1:10.40 2 13:25.30 1 0:22.80 3 4:43.70 25:16.80
3 5 Gabriel Kukkonen 664 7 2 4:43.90 5 16:48.00 1 0:15.10 1 4:11.50 25:58.50
4 6 Clayton Francis 669 7 3 5:21.90 1 1:07.50 4 15:01.00 4 4:46.10 26:16.50
5 8 Hayden Williams 682 7 5 6:43.30 3 1:25.80 5 18:07.00 5 6:50.70 33:06.80
5-6 YR OLDS TRI
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Judah Bower 709 6 1 4:32.80 2 7:58.30 12:31.10
2 2 Andrew Ziegler 667 6 2 27:07.30 1 1:42.10 1 18:20.10 1 6:24.10 53:33.60
1-4 YR OLDS TRI
Female 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Emmie Coblentz 666 4 1 26:37.40 1 1:35.70 1 6:17.80 16:21.00
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Jackson Huttmann 616 4 2 10:49.90 10:49.90
2 3 Oliver Wiest 602 3 1 2:15:52.00 1 21:52.40 1 0:20.30 1 0:40.20 2:38:44.90
19 AND UNDER FEMALE TRI
Female 1 to 14
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Sydney Perry 612 13 2 6:34.50 4 18:16.60 2 17:12.60 42:03.70
2 2 Eliza Matusek 654 14 1 6:05.70 1 0:29.40 1 19:17.10 1 17:09.20 43:01.40
3 3 Elizabeth Hunkele 689 14 3 6:39.60 3 0:41.50 2 20:57.60 1 0:31.10 3 17:57.40 46:47.20
4 4 Ella Butterfield 609 13 4 6:44.20 2 0:40.80 3 21:53.40 4 23:23.70 52:42.10
5 5 Jessica Weis 641 14 5 8:11.00 5 44:48.30 52:59.30
20-39 FEMALE TRI
Female 20 to 24
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Rebecca Peters 631 22 1 7:08.70 1 1:18.40 1 20:52.70 1 14:11.10 43:30.90
Female 25 to 29
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Jessie Mcgra 621 27 1 7:57.40 1 1:11.50 2 19:54.50 1 0:48.10 1 18:29.80 48:21.30
2 13 Michele Cooney 693 27 2 9:26.50 2 27:31.20 1 0:47.30 2 28:27.00 1:06:12.00
3 14 Elyse Erskine 619 29 3 10:58.70 3 1:06:40.60 1:17:39.30
Female 30 to 34
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Katie Hall 622 32 3 8:34.50 3 1:43.10 3 21:47.50 1 20:00.30 52:05.40
2 7 Jennifer Eckenrode 637 34 4 9:39.10 2 1:39.50 2 21:36.40 1 1:30.80 2 20:04.80 54:30.60
3 10 Kim Molloy 625 31 1 7:22.80 5 26:54.30 1 0:55.10 4 25:27.80 1:00:40.00
4 11 Melissa Eckenrode 636 31 2 7:55.60 4 1:44.20 5 29:02.70 3 21:59.10 1:00:41.60
5 12 Amy Goodpaster 623 33 5 10:47.80 1 1:34.00 4 23:07.90 5 28:59.30 1:04:29.00
Female 35 to 39
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Ang Morgan 630 38 2 8:06.90 1 1:01.90 4 22:37.70 3 19:46.10 51:32.60
2 5 Amanda Schaefers 711 35 4 9:00.80 5 24:07.00 1 0:18.60 2 19:43.80 53:10.20
3 6 Maryann Scholl 632 35 5 10:47.60 3 1:41.20 3 21:59.90 3 1:14.10 1 18:36.90 54:19.70
4 8 Laurel Sutterfield 655 39 3 8:36.10 2 1:02.40 2 21:07.30 1 0:38.20 5 23:40.60 55:04.60
5 9 Jennifer Jaglowski 702 39 1 7:23.10 4 2:03.30 5 23:50.00 2 1:12.20 4 22:01.20 56:29.80
40 AND OVER FEMALE TRI
Female 40 to 44
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Courtney Petersen 651 40 1 8:42.30 1 0:50.80 1 19:03.00 2 22:22.00 50:58.10
2 2 Leah Shaner 626 41 2 8:45.20 2 1:21.90 2 21:50.90 1 20:12.10 52:10.10
Female 45 to 49
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Tracey Weaver 661 47 2 10:29.30 2 22:08.40 1 19:46.10 52:23.80
2 6 Natalie Heberlein 634 49 1 8:55.20 1 2:11.10 1 24:17.80 2 29:04.90 1:04:29.00
Female 50 to 54
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Colby Tucker 629 53 1 7:45.30 1 1:45.30 1 22:27.20 1 1:21.40 1 21:57.80 55:17.00
Female 55 to 59
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 5 Laura Taschner 638 55 1 8:53.10 1 1:21.80 1 25:44.00 1 1:23.90 1 26:41.80 1:04:04.60
7 TO 10 DUATHLON
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Mario Cercone 606 10 2 4:48.90 1 12:17.20 2 4:19.90 21:26.00
2 2 Nate Roberts 607 9 1 4:31.20 2 13:06.90 2 0:15.20 3 5:33.20 23:26.50
3 3 Drake Miller 703 8 3 5:03.30 3 17:01.60 1 0:13.80 1 4:14.00 26:32.70
TEEN SUPER SPRINT
Female 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Abby Kreber 677 12 1 6:43.90 3 22:12.70 1 16:37.50 45:34.10
2 2 Freya Davis 679 13 2 6:47.60 1 0:28.20 1 20:42.50 3 20:08.00 48:06.30
3 3 Jillion Fishell 699 13 3 7:01.20 4 23:29.30 2 17:59.80 48:30.30
4 4 Angelina Hunkele 688 12 4 7:15.10 2 0:35.50 4 41:42.30 49:32.90
11 YEAR OLD AQUABIKE
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Noah Sutton 681 11 1 4:39.50 1 2:03.20 1 30:15.30 36:58.00
6 AND UNDER DUATHLON
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Jacob Molloy 665 4 1 15:42.20 15:42.20
19 AND UNDER MALE TRI
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Noah Petersen 650 14 1 5:39.50 8 17:52.90 1 12:46.40 36:18.80
2 2 Owen Schessler 610 13 3 6:16.30 2 0:28.50 3 18:36.10 4 15:29.70 40:50.60
3 3 Ben Capozzi 613 14 5 6:38.90 4 0:30.30 2 18:10.30 3 0:26.40 5 15:52.50 41:38.40
4 4 Ryan Steigerwald 656 13 7 6:58.00 9 20:26.30 1 0:17.70 2 15:14.00 42:56.00
5 5 Layne Haught 691 13 2 6:07.90 5 0:34.20 6 21:04.60 6 16:06.60 43:53.30
6 6 Sam Hersick 608 12 8 7:34.70 1 0:24.60 4 19:16.40 1 0:21.90 7 17:55.20 45:32.80
7 7 Bodey Balfour 611 13 6 6:55.00 6 0:38.70 5 19:44.80 2 0:22.30 8 18:15.20 45:56.00
8 8 Samuel West 663 12 4 6:29.30 3 0:29.10 7 25:40.70 3 15:19.20 47:58.30
9 9 Christian Brunsgaard 615 15 9 7:36.40 7 1:29.10 8 26:49.10 4 0:35.80 9 27:52.30 1:04:22.70
20-39 MALE TRI
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Matthew Neumann 635 26 3 7:08.80 5 36:15.30 43:24.10
2 2 Steven Nathenson 620 35 1 6:48.50 1 1:16.30 1 20:24.40 2 17:15.70 45:44.90
3 3 Brian Bluming 697 38 5 9:45.70 2 1:26.90 2 21:04.10 3 18:24.90 50:41.60
4 4 Brad Kirkwood 627 34 4 8:08.70 3 1:33.30 4 28:06.20 1 0:13.40 1 16:53.10 54:54.70
5 5 Christopher Trunick 633 35 2 7:05.70 4 2:10.60 3 26:33.90 2 1:11.60 4 27:01.60 1:04:03.40
40 AND OVER MALE TRI
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Christopher Gilson 640 46 2 7:00.50 12 32:47.50 39:48.00
2 2 Jason Heisler 646 41 3 7:10.50 3 0:58.20 2 17:00.60 4 1:00.00 3 15:42.60 41:51.90
3 3 Mark Hunkele 653 47 6 8:01.00 1 9:02.80 7 18:11.50 2 14:45.10 41:59.40
4 4 Paul Scheele 678 46 1 6:52.00 2 0:57.80 3 18:15.20 4 15:58.90 42:03.90
5 5 Matt Petersen 649 45 4 7:26.70 1 0:46.20 4 18:39.00 3 0:41.30 5 21:08.20 48:41.40
6 6 Matt Kynaston 643 42 9 10:05.10 6 23:24.30 1 0:20.50 7 23:28.50 57:18.40
7 7 Daniel Hornsalt 707 45 11 9:56.40 6 2:13.70 5 20:51.00 10 25:04.10 58:05.20
8 8 Karl Sauereisen 639 50 9 9:48.20 10 24:34.30 8 23:57.80 58:20.30
9 9 John Kemp 644 56 7 8:45.00 5 2:04.60 7 24:14.40 6 1:27.90 6 23:21.50 59:53.40
10 10 Adam Ennis 652 53 5 7:29.50 4 1:15.80 10 40:08.20 1 13:35.90 1:02:29.40
11 11 Bryan Defranco 645 52 10 9:51.60 8 2:53.60 9 26:08.50 2 0:24.10 9 24:08.10 1:03:25.90
12 12 Bryan Stevenson 648 54 8 9:44.00 7 2:47.50 8 24:46.90 5 1:11.50 11 27:50.50 1:06:20.40
INCOMPLETE COURSE
Male 0-99
Overall - SWIM/ 1ST - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Joshua Maroney 628 36 1 10:01.00 1 1:11.30 1 22:24.20 1 2:04.70 1 9:45.10 45:26.30