Male OVERALL MEN Winners
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Eric Kennedy 44 29 2 11:15.80 3 0:54.80 1 41:54.80 1 0:30.90 1 19:05.60 1:13:41.90
2 2 Kevin Hausch 37 32 1 10:59.00 2 0:52.60 3 46:52.60 3 0:36.70 2 20:31.10 1:19:52.00
3 3 Jeff Hohl 39 31 3 12:33.00 1 0:51.50 2 42:42.60 2 0:35.80 3 25:21.70 1:22:04.60
Male 18 to 24
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 6 Jack Benson 5 18 1 12:33.40 1 1:25.30 1 48:02.40 3 0:33.70 2 22:56.00 1:25:30.80
2 7 Cody Draa 26 24 2 13:42.90 2 1:53.20 2 54:13.60 1 0:19.50 1 19:37.10 1:29:46.30
3 14 Adam Sawman 78 20 4 19:12.70 3 2:19.60 3 1:16:41.70 2 0:22.50 3 30:45.00 2:09:21.50
DNF DNF Isaac Woodward 95 19 3 14:46.50 4 2:24.50
Male 25 to 29
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Michael Seiser 81 29 1 16:22.90 2 1:25.30 1 42:39.90 2 0:44.00 1 21:19.70 1:22:31.80
2 9 Zach Serafini 83 27 2 17:36.50 3 1:53.20 2 54:48.60 3 0:50.80 2 24:18.10 1:39:27.20
3 12 Robert Dale 23 27 3 19:54.60 1 1:21.80 3 1:04:56.90 1 0:38.20 3 31:42.00 1:58:33.50
Male 30 to 34
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 5 Corey Brandle 8 34 1 15:36.00 1 1:07.30 1 42:07.10 1 0:59.70 1 23:26.00 1:23:16.10
2 11 Bill Hrinko 40 34 2 21:17.80 2 2:31.10 2 53:23.20 3 1:44.80 3 34:29.60 1:53:26.50
3 13 William Brice 10 34 3 21:31.40 3 3:13.10 3 1:04:21.60 2 1:28.30 2 34:10.50 2:04:44.90
4 15 Bob Kotel 46 34 4 32:53.10 4 3:49.90 4 1:10:49.40 4 1:59.90 4 40:04.10 2:29:36.40
Male 35 to 39
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 8 Dave Drabison 27 35 1 13:26.90 1 1:47.40 1 49:52.80 1 0:48.00 2 30:39.20 1:36:34.30
2 10 Joseph Neiheisel 63 36 2 23:45.60 2 2:16.00 2 53:52.40 2 1:53.90 1 28:57.40 1:50:45.30
TRIATHLON MASTERS MEN
Male 40 to 44
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Greg Sines 84 40 2 16:08.80 2 1:48.70 1 47:12.80 4 1:09.00 1 21:40.40 1:27:59.70
2 8 Chris Thomas 90 43 1 16:02.40 1 1:37.50 2 55:13.60 5 1:27.00 3 29:09.70 1:43:30.20
3 11 Gary Peruchetti 67 42 3 17:44.80 3 2:31.40 3 59:01.40 1 0:39.50 2 25:38.50 1:45:35.60
4 19 Chris Johnson 43 43 4 18:21.50 4 3:16.00 4 1:03:25.80 2 0:45.30 4 32:56.40 1:58:45.00
5 24 Brandon Mango 56 40 5 27:37.30 5 4:36.90 5 1:12:27.40 3 1:05.30 5 38:57.10 2:24:44.00
Male 45 to 49
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Thomas Gray 35 49 2 15:34.80 3 1:45.50 1 47:31.20 4 1:52.20 1 25:25.40 1:32:09.10
2 5 Rob Rule 77 47 1 12:42.70 4 2:08.20 2 50:54.30 3 1:29.90 2 28:44.40 1:35:59.50
3 7 Todd Lucas 55 49 3 16:21.00 2 1:34.90 3 53:39.50 1 0:42.70 4 29:18.80 1:41:36.90
4 9 David Mungo 62 49 4 16:49.70 1 1:27.50 5 54:20.20 2 1:17.90 5 30:35.90 1:44:31.20
5 12 James Rollison 75 46 5 17:24.30 5 3:07.30 4 54:02.30 5 2:22.00 3 28:56.40 1:45:52.30
6 22 Christopher Johnson 42 49 6 18:56.80 6 3:19.90 6 1:03:54.40 6 2:43.90 6 38:19.20 2:07:14.20
Male 50 to 54
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Gerry Perez 66 53 3 15:00.90 1 0:49.80 2 45:53.40 1 0:22.30 1 23:56.70 1:26:03.10
2 3 Stephen Flora 32 54 1 13:50.80 4 2:51.10 1 45:08.10 3 1:02.80 2 26:27.80 1:29:20.60
3 13 Thomas Yankovich 96 53 2 14:45.50 3 2:06.50 4 59:57.80 2 0:34.00 3 30:37.20 1:48:01.00
4 15 Scott Ricciardi 73 51 4 17:28.30 2 1:54.30 3 55:25.50 4 1:41.60 4 34:01.00 1:50:30.70
Male 55 to 59
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 6 David Mitchell 61 59 1 13:35.40 1 1:05.10 1 53:37.00 2 1:20.70 1 27:21.50 1:36:59.70
2 10 Mike Bucher 11 56 2 16:34.50 3 1:47.80 2 56:18.50 1 0:31.30 2 30:11.20 1:45:23.30
3 18 John Dankert 24 56 4 19:15.20 4 2:55.60 3 1:00:26.00 3 1:53.70 3 34:09.20 1:58:39.70
4 23 Mark Covert 19 56 3 17:35.40 2 1:36.20 4 1:03:10.90 4 1:58.20 4 46:37.80 2:10:58.50
Male 60 to 64
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 17 Ricky Lisum 51 61 1 18:28.80 1 3:06.80 2 1:02:57.00 2 1:49.40 1 30:21.80 1:56:43.80
2 20 Leonard Davis 25 63 2 20:41.40 2 3:37.30 1 58:58.70 1 1:36.90 2 35:43.20 2:00:37.50
Male 65 to 69
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 14 Bill Lowery 54 68 2 18:03.30 2 1:41.80 1 54:05.00 2 1:33.40 1 33:33.10 1:48:56.60
2 16 Mark Sorrentino 86 65 1 17:54.40 1 1:29.90 2 54:57.70 1 1:10.00 2 36:03.70 1:51:35.70
Male 70 and over
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 21 Dan Lashley 48 71 1 25:14.00 1 3:38.00 1 59:58.00 1 1:38.00 1 34:48.00 2:05:16.00
TRIATHLON WOMEN 39& UNDER
Female OVERALL WOMEN Winners
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Steph Duda 29 27 1 10:28.60 1 0:53.10 1 48:14.50 1 0:35.50 1 21:36.10 1:21:47.80
2 2 Ellie Rogenski 74 22 2 12:34.00 2 1:08.00 2 52:04.70 2 0:49.10 2 26:11.90 1:32:47.70
Female 18 to 24
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Elizabeth Cymanski 21 24 1 12:36.00 1 0:45.40 2 53:40.30 2 0:46.50 2 27:46.70 1:35:34.90
2 4 Danielle Buzzacco 12 23 2 16:36.50 3 2:17.00 1 50:05.30 3 1:27.10 1 25:34.20 1:36:00.10
3 6 Megan Cymanski 22 19 3 17:17.30 2 1:39.80 3 54:32.40 1 0:32.60 3 27:54.90 1:41:57.00
Female 25 to 29
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 9 Rebecca Serafini 82 27 1 15:45.60 1 1:25.50 1 1:04:01.20 1 0:39.40 1 31:26.40 1:53:18.10
Female 30 to 34
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 5 Jessica St. Aubin 87 33 1 15:33.50 2 1:57.10 1 53:19.00 2 1:02.90 1 27:28.60 1:39:21.10
2 10 Jenny Hulick 41 30 2 19:00.40 1 1:57.00 2 58:16.90 3 1:39.20 2 33:10.30 1:54:03.80
3 11 Mandy Fehlbaum 31 32 3 21:04.40 3 2:39.20 3 1:08:19.70 1 0:59.30 3 43:56.30 2:16:58.90
Female 35 to 39
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 7 Malinda Koncar 45 36 1 18:09.10 1 2:26.40 2 1:02:35.40 2 0:45.60 1 26:37.70 1:50:34.20
2 8 April Rawson 71 36 2 18:43.90 2 2:29.80 1 1:00:00.00 1 0:25.00 2 29:53.10 1:51:31.80
3 12 Alyssa Vaughn 92 38 3 18:58.10 3 3:17.90 3 1:24:04.30 3 2:56.50 3 34:55.40 2:24:12.20
TRIATHLON WOMEN MASTERS
Female OVERALL WOMEN Winners
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Debbie Conner 16 48 3 17:31.30 3 1:14.50 3 46:42.50 3 0:26.10 3 23:12.30 1:29:06.70
Female 40 to 44
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Deb Carnes 13 43 1 14:45.30 1 1:14.00 1 52:56.30 2 1:25.30 1 29:14.00 1:39:34.90
2 6 Emily Stout 88 40 2 16:29.20 2 2:21.10 2 1:07:04.90 1 0:29.90 2 33:18.60 1:59:43.70
Female 45 to 49
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 7 Trish Fatobene 30 48 1 17:15.10 3 6:50.00 1 1:06:52.50 1 1:20.10 1 30:18.60 2:02:36.30
2 8 Laura Paxson 65 49 2 18:42.00 1 2:12.71 2 1:07:42.29 2 2:30.00 2 38:31.00 2:09:38.00
3 9 Tonya Rollison 76 48 3 19:55.10 2 2:43.00 3 1:10:03.20 3 2:48.90 3 42:46.20 2:18:16.40
Female 50 to 54
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Kellie Strang 89 51 1 19:10.00 1 49:59.00 1 1:14.00 1 32:39.00 1:43:02.00
Female 55 to 59
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Elizabeth Ward Hale 36 56 1 15:23.50 1 1:18.20 1 49:45.10 1 0:44.20 1 27:39.30 1:34:50.30
Female 65 to 69
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 5 Cheryl Pike 69 66 1 17:36.70 1 2:09.00 1 57:06.50 1 0:57.40 1 32:11.00 1:50:00.60
AQUABIKE
Female 45 to 49
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Monique Westreich 94 45 1 15:58.60 1 1:51.40 1 1:22:52.70 1 0:29.60 1 0:19.10 1:41:31.40
Female 55 to 59
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Nancy Slifkin 85 58 1 15:02.60 1 1:00.60 1 54:53.10 1 0:43.20 1 0:25.30 1:12:04.80
Female 60 to 64
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Janice Drabison 28 62 1 17:57.10 1 4:16.50 1 1:08:27.80 1 1:20.60 1:32:02.00
Male 45 to 49
Overall ---- SWIM ---- ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- ---- RUN ---- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Norman Scarazzo 79 48 1 11:42.40 1 1:20.80 1 42:50.80 1 3:16.90 1 0:06.60 59:17.50