CANADOHTA LAKE FIRECRACKER
Overall Finish List
July 07, 2018
Race timed by Milles of Smiles Timing Services www.smileymiles.com
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Justin White 693 35 M 1 Top Fin 17:50.8 5:45/M
2 Austin Dolan 685 16 M 1 16-19 18:14.3 5:53/M
3 Tyler Slaney Union City PA 658 18 M 2 16-19 18:33.0 5:59/M
4 Abby Anaya 676 16 F 1 Top Fin 21:12.1 6:50/M
5 Greg Weed Waterford PA 663 39 M 1 35-39 23:29.7 7:35/M
6 Gavin Kinney Pittsburgh PA 384 38 M 2 35-39 24:07.2 7:47/M
7 Carmen Rippey Streetsboro OH 653 39 M 3 35-39 25:22.1 8:11/M
8 Jaymin Willis Spartansburg PA 668 14 M 1 13-15 25:57.6 8:22/M
9 Lawson White 694 10 M 1 1-12 25:58.7 8:23/M
10 Melissa Fox Waterford PA 372 40 F 1 40-44 26:19.3 8:29/M
11 Gweneth Adams Union City PA 31 13 F 1 13-15 26:24.4 8:31/M
12 Kellie Kinney Pittsburgh PA 386 40 F 2 40-44 26:57.0 8:42/M
13 Andrea Boozer Cambridge Springs 355 35 F 1 35-39 26:59.8 8:42/M
14 Sarah Webb 687 37 F 2 35-39 27:35.0 8:54/M
15 Ryan Hayes 695 11 M 2 1-12 27:49.3 8:58/M
16 Ray Snyder Moon Twp. PA 660 42 M 1 40-44 27:51.2 8:59/M
17 Ellie Schau 677 15 F 2 13-15 28:01.2 9:02/M
18 Dawn Andrews Wattsburg PA 41 49 F 1 45-49 28:03.8 9:03/M
19 Melissa Conner Matawan NJ 359 27 F 1 25-29 29:25.7 9:29/M
20 Karen Pavlisko Mayfield Heights O 418 30 F 1 30-34 29:27.3 9:30/M
21 Preston Adams Union City PA 34 11 M 3 1-12 30:18.6 9:46/M
22 Matthew Fowler Euclid OH 370 33 M 1 30-34 30:20.8 9:47/M
23 Heather Smith Westerville OH 659 33 F 2 30-34 30:22.8 9:48/M
24 Dominic Wall 683 10 M 4 1-12 30:51.9 9:57/M
25 Dale Conard Union City PA 358 65 M 1 65-99 30:56.4 9:59/M
26 Emma Harris Union City PA 378 17 F 1 16-19 31:11.6 10:04/M
27 Vicki Kuzman Elizabeth PA 391 51 F 1 50-54 32:04.4 10:21/M
28 Isaiah Prather Spartansburg PA 430 7 M 5 1-12 32:12.6 10:23/M
29 Norman Maynard Spartansburg PA 395 56 M 1 55-59 32:14.0 10:24/M
30 Lori Miller Union City PA 399 53 F 2 50-54 32:39.5 10:32/M
31 Elizabeth Malec Union City PA 393 39 F 3 35-39 32:41.4 10:33/M
32 Mike Kuzman Elizabeth PA 390 53 M 1 50-54 32:59.1 10:38/M
33 Dailene Adams Corry PA 12 34 F 3 30-34 33:12.9 10:43/M
34 Tomi Dunton 679 36 F 4 35-39 33:27.2 10:47/M
35 Stacy Rippey Streetsboro OH 655 40 F 3 40-44 33:55.0 10:56/M
36 Taren Meekins Mechanicsville VA 397 42 F 4 40-44 33:55.9 10:56/M
37 Linda Geer 686 67 F 1 65-99 35:25.0 11:25/M
38 Becky Dunford Meadville PA 367 56 F 1 55-59 36:20.7 11:43/M
39 Mari Siliano Union City PA 657 64 F 1 60-64 36:22.4 11:44/M
40 Tina Yaple Union City PA 673 51 F 3 50-54 37:06.5 11:58/M
41 Jennifer Drayer Union City PA 366 46 F 2 45-49 37:07.2 11:58/M
42 Katy Best Emlenton PA 354 27 F 2 25-29 37:39.1 12:09/M
43 Luke Wright 690 10 M 6 1-12 38:12.3 12:19/M
44 Carissa Wright 688 40 F 5 40-44 38:15.0 12:20/M
45 Bill Willis Spartansburg PA 667 42 M 2 40-44 38:27.4 12:24/M
46 Grant Adams Union City PA 25 11 M 7 1-12 39:10.2 12:38/M
47 Grace Dorman Corry PA 365 15 F 3 13-15 39:15.9 12:40/M
48 Abby Kopperman Wexford PA 388 33 F 4 30-34 40:28.0 13:03/M
49 Mark Kopperman Wexford PA 389 30 M 2 30-34 40:29.3 13:04/M
50 Hannah Meekins Mechanicsville VA 396 13 F 4 13-15 42:09.5 13:36/M
51 Rayna Rippey Streetsboro OH 654 10 F 1 1-12 42:11.7 13:36/M
52 Sally Guzik Union City PA 375 61 F 2 60-64 49:41.7 16:02/M
53 Crystal Wyman Corry PA 670 11 F 2 1-12 49:43.2 16:02/M
54 Alexis Hansen PA 376 7 F 3 1-12 50:16.8 16:13/M
55 Stephanie Hansen Erie PA 377 39 F 5 35-39 50:24.1 16:15/M
56 Adam Bynum 680 10 M 8 1-12 52:38.1 16:59/M
57 Joann White Union City PA 664 69 F 2 65-99 53:01.3 17:06/M
58 Judi Baranyai Cochranton PA 261 67 F 3 65-99 53:12.3 17:10/M
59 Kim Ettkin Lakewood OH 369 34 F 5 30-34 53:47.9 17:21/M
60 Nicole Fowler Euclid OH 371 33 F 6 30-34 53:50.7 17:22/M
61 Logan Kinney Pittsburgh PA 387 6 M 9 1-12 53:55.6 17:24/M
62 Michael Griffith Clinton OH 373 33 M 3 30-34 53:57.2 17:24/M
63 Joseph Kinney Spartansburg PA 385 66 M 2 65-99 53:58.6 17:25/M
64 Cindy Conard Union City PA 357 59 F 2 55-59 55:42.9 17:58/M
65 Debbie Wright 684 65 F 4 65-99 56:30.8 18:14/M
66 Valerie Roche Union City PA 656 36 F 6 35-39 58:15.6 18:47/M
67 Josalynn Wyman Corry PA 671 41 F 6 40-44 58:17.0 18:48/M
68 Judy Amon 675 71 F 5 65-99 1:03:09.2 20:22/M
69 Bob Amon 674 71 M 3 65-99 1:03:17.8 20:25/M
10K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Justin Puller Edinboro PA 631 40 M 1 Top Fin 45:59.0 7:25/M
2 John Clark Cranesville PA 356 45 M 1 45-49 46:06.9 7:26/M
3 Jeffrey Defrancisis Oakmont PA 364 26 M 1 25-29 46:15.7 7:28/M
4 Thomas Yaple Union City PA 672 50 M 1 50-54 46:24.9 7:29/M
5 Leah Wroblewski Wattsburg PA 669 36 F 1 Top Fin 47:26.9 7:39/M
6 Mark Cooper Pittsburgh PA 361 54 M 2 50-54 48:42.5 7:51/M
7 Heather Groll Aliquippa PA 374 33 F 1 30-34 50:21.6 8:07/M
8 James Jackson 689 40 M 1 40-44 50:24.6 8:08/M
9 Christine McWilliams 691 46 F 1 45-49 50:28.3 8:08/M
10 Michael Esser Union City PA 368 49 M 2 45-49 53:08.5 8:34/M
11 Terry Lawrence Erie PA 392 58 M 1 55-59 59:10.7 9:33/M
12 Karyn Puller Edinboro PA 632 40 F 1 40-44 1:00:06.0 9:42/M
13 Chad McWilliams 692 44 M 2 40-44 1:01:15.5 9:53/M
14 Desiree Davis Girard PA 362 52 F 1 50-54 1:01:37.1 9:56/M
15 Julia Killmeyer Pittsburgh PA 383 26 F 1 25-29 1:02:06.4 10:01/M
16 Darcy Best Emlenton PA 353 33 F 2 30-34 1:07:53.1 10:57/M
17 Monica Hepler Emlenton PA 379 45 F 2 45-49 1:07:55.0 10:57/M
18 Ryan Eastman 678 31 M 1 30-34 1:08:39.8 11:04/M
19 Noel Messina Union City 398 29 F 2 25-29 1:14:39.1 12:02/M
20 Christina Wilhelm Spartansburg PA 665 53 F 2 50-54 1:32:46.4 14:58/M