OIL CITY JINGLE BELL RUN/WALK
Overall Finish List
December 02, 2017
Results By Miles of Smiles Timing Services
5K RUN
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Jeff McVay Oil City PA 1548 52 M 1 Top Fin 19:18.99 6:14/M
2 Gary McFarland 916 51 M 2 Top Fin 20:52.55 6:44/M
3 Seth Perry Oil City PA 1563 27 M 3 Top Fin 21:25.46 6:55/M
4 Mathew Diven Oil City PA 1532 51 M 1 50-59 21:29.50 6:56/M
5 Michael Sandrock Oil City PA 1570 53 M 2 50-59 22:10.76 7:09/M
6 James McCain Seneca PA 1547 48 M 1 40-49 23:01.15 7:25/M
7 Kalynne Ziegler Seneca PA 1577 15 F 1 Top Fin 23:08.47 7:28/M
8 Rebekah Deal Oil City PA 1529 39 F 2 Top Fin 24:00.11 7:45/M
9 Michael Walentosky Oil City PA 1574 57 M 3 50-59 24:26.94 7:53/M
10 Stan Kozek Oil City PA 1542 57 M 4 50-59 24:27.96 7:53/M
11 Lincoln Kier Titusville PA 1540 10 M 1 1-13 25:19.82 8:10/M
12 Justin Marvin Oil City PA 1545 34 M 1 30-39 25:38.93 8:16/M
13 Zach Hollis Oil City PA 1537 34 M 2 30-39 25:38.93 8:16/M
14 Erin Kier Titusville PA 1541 39 F 3 Top Fin 25:55.22 8:22/M
15 Luke Robinson Butler PA 1568 17 M 1 14-19 26:17.99 8:29/M
16 Larry Klemens 910 65 M 1 60-69 26:27.50 8:32/M
17 Meghan Farley Brookville PA 1534 30 F 1 30-39 26:32.77 8:34/M
18 Tammy Powell Cochranton PA 1565 50 F 1 50-59 26:59.42 8:42/M
19 Debra Grove Oil City PA 1536 56 F 2 50-59 27:21.18 8:49/M
20 Dennis Murcko Beaver Falls PA 1550 58 M 5 50-59 27:21.99 8:49/M
21 Melanie Rodgers 915 32 F 2 30-39 28:14.63 9:06/M
22 Ed Woolcock 906 71 M 1 70-99 29:06.25 9:23/M
23 Aaron Rogers Knox PA 1569 33 M 3 30-39 29:17.92 9:27/M
24 Trent Rodgers 914 34 M 4 30-39 29:25.76 9:29/M
25 Thomas Wilson Seneca PA 1576 63 M 2 60-69 29:29.67 9:31/M
26 Stephanie Lambert Emlenton PA 1543 44 F 1 40-49 29:55.74 9:39/M
27 Nicky Nestor Leepor PA 1552 38 F 3 30-39 29:58.53 9:40/M
28 Amanda Patterson Oil City PA 1562 38 F 4 30-39 30:02.61 9:41/M
29 Holly Allen Titusville PA 1523 51 F 3 50-59 30:37.52 9:53/M
30 Larry Zacherl Jr 909 51 M 6 50-59 31:15.50 10:05/M
31 Kathleen Klingler 917 65 F 1 60-69 31:16.78 10:05/M
32 Stacy Ginkel 911 43 F 2 40-49 31:19.96 10:06/M
33 Bridget Baker 905 54 F 4 50-59 32:36.22 10:31/M
34 Corinna Deeter Oil City PA 1531 35 F 5 30-39 32:37.48 10:31/M
35 Jonathan Crawford Franklin PA 1526 57 M 7 50-59 33:01.48 10:39/M
36 Suzanne Fontecchio 918 55 F 5 50-59 33:02.27 10:39/M
37 Cindy Porter Franklin PA 1564 61 F 2 60-69 34:48.25 11:14/M
38 Peny Linsted 912 55 F 6 50-59 34:48.66 11:14/M
39 Karey Rodgers 913 41 F 3 40-49 36:05.49 11:38/M
40 Jack Jibilian Oil City PA 1539 55 M 8 50-59 37:29.91 12:05/M
41 Dawn Jibilian Oil City PA 1538 52 F 7 50-59 37:30.56 12:06/M
42 Diane Daugherty Emlenton PA 1527 70 F 1 70-99 40:39.29 13:07/M
43 Benjamin Kope 908 26 M 1 20-29 40:45.29 13:09/M
44 Bruce Sweeney Oil City PA 1572 67 M 3 60-69 41:00.68 13:14/M
5K WALK
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Mary Sweeney Oil City PA 1573 65 F 1 Top Fin 37:27.27 12:05/M
2 James Bell, Jr. Oil City PA 1525 72 M 1 Top Fin 37:56.68 12:14/M
3 Bernard Daum Tionesta PA 1528 67 M 2 Top Fin 38:11.79 12:19/M
4 Ryan Kennemuth 903 26 M 3 Top Fin 40:46.63 13:09/M
5 Kari Sutton 904 24 F 2 Top Fin 40:47.63 13:09/M
6 Geneva Maleski 902 61 F 3 Top Fin 41:12.67 13:17/M
7 Rick Maleski 901 64 M 1 0-99 41:23.29 13:21/M
8 Nancy Blauser Seneca PA 907 61 F 1 0-99 47:53.71 15:27/M
9 Carla Wheeler Oil City PA 1575 0 F 2 0-99 50:21.84 16:15/M
10 Katie Purvis Oil City PA 1567 38 F 3 0-99 50:23.99 16:15/M
11 Dale Massie Oil City PA 1546 70 M 2 0-99 55:57.11 18:03/M