CP INVITE JR. HIGH GIRLS
GIRLS
Overall Finish List
September 16, 2017
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Anijha Foust LAKEVIEW 532 0 F 12:08.22 6:23/M
2 Monica Curtis HARBOR CREEK 353 8 F 12:35.91 6:37/M
3 Emma Mason WILMINGTON 894 0 F 12:38.60 6:39/M
4 Ashia Jackson OIL CITY 645 0 F 12:39.40 6:39/M
5 Brynn Boyd SENECA 804 7 F 12:46.35 6:43/M
6 Abby Douglas SHARON 811 7 F 12:57.61 6:49/M
7 Natalie Ostheimer SHARON 810 7 F 13:04.19 6:53/M
8 Hannah Busi HICKORY 404 0 F 13:05.42 6:53/M
9 Olivia Murray GROVE CITY 297 7 F 13:08.69 6:55/M
10 Hannah Skalos SENECA 798 8 F 13:09.70 6:55/M
11 Becka Book WILMINGTON 890 0 F 13:14.20 6:58/M
12 Abby Mellon LAKEVIEW 537 0 F 13:19.34 7:01/M
13 Zoey Beck GROVE CITY 256 8 F 13:22.97 7:02/M
14 Rebecca Krenzer GROVE CITY 275 8 F 13:30.43 7:06/M
15 Lauren Schneider SENECA 799 8 F 13:34.12 7:08/M
16 Avery Phillips MEADVILLE 607 8 F 13:43.37 7:13/M
17 Alissa Loeblein LAKEVIEW 535 0 F 13:43.58 7:13/M
18 Bella Scott CLARION 86 8 F 13:48.32 7:16/M
19 Morgan Stover CRANBERRY 128 8 F 13:49.14 7:16/M
20 Madison Marczak OIL CITY 651 0 F 13:50.72 7:17/M
21 Rachel Ciukaj HARBOR CREEK 351 8 F 13:50.73 7:17/M
22 Sophia Gill HICKORY 417 0 F 13:51.19 7:17/M
23 Sarah Daly GREENVILLE 223 7 F 13:52.10 7:18/M
24 Mikayla Montgomery GROVE CITY 277 8 F 13:53.72 7:18/M
25 Sidney Urey LAKEVIEW 541 0 F 13:57.95 7:21/M
26 Eva Reilly HARBOR CREEK 387 7 F 13:59.38 7:22/M
27 Aubrey Hogue LAKEVIEW 534 0 F 13:59.97 7:22/M
28 Savanna Welch HICKORY 423 0 F 14:03.72 7:24/M
29 Isabella Bonanti FAIRVIEW 212 8 F 14:04.94 7:24/M
30 Ashlyn Schultz CRANBERRY 135 7 F 14:05.14 7:25/M
31 Emerald Rucks FAIRVIEW 216 7 F 14:09.45 7:27/M
32 Josie Wilson HARBOR CREEK 400 8 F 14:10.46 7:27/M
33 Emily Stempka SENECA 800 8 F 14:11.97 7:28/M
34 Abagail Geiger GROVE CITY 265 8 F 14:13.71 7:29/M
35 Taite Panton FAIRVIEW 213 8 F 14:14.94 7:29/M
36 Destiny Miller HARBOR CREEK 376 7 F 14:17.10 7:31/M
37 Dani Kimmy SENECA 803 7 F 14:19.44 7:32/M
38 Grace Johnston MERCER 624 7 F 14:22.47 7:34/M
39 Monica DePew GROVE CITY 291 7 F 14:23.73 7:34/M
40 Jenna Kirkwood OIL CITY 646 0 F 14:23.73 7:34/M
41 Joyce Kim CLARION 83 8 F 14:26.45 7:36/M
42 Emma Longtine HARBOR CREEK 370 8 F 14:36.84 7:41/M
43 Samantha Gioan WILMINGTON 888 0 F 14:37.35 7:42/M
44 Beletu Kelliher WILMINGTON 908 0 F 14:37.64 7:42/M
45 Lia Vastano WILMINGTON 896 0 F 14:38.23 7:42/M
46 Erika Ulan HICKORY 410 0 F 14:40.89 7:43/M
47 Brookelyn Miller CRANBERRY 133 7 F 14:43.13 7:45/M
48 Sarah Fisher OIL CITY 644 0 F 14:43.97 7:45/M
49 Grace Schmader CLARION 82 8 F 14:46.44 7:46/M
50 Kendall McLaughlin REYNOLDS 712 0 F 14:47.23 7:47/M
51 Alexa Boley CRANBERRY 126 8 F 14:48.23 7:47/M
52 Jamie Maxwell LAKEVIEW 536 0 F 14:48.97 7:47/M
53 Carly Amon LAKEVIEW 531 0 F 14:50.72 7:48/M
54 Kendell Findlay CRANBERRY 131 7 F 14:52.35 7:49/M
55 Riley Bordell ROCKY GROVE 751 0 F 14:55.62 7:51/M
56 Arianna Ruiz GREENVILLE 243 8 F 14:56.44 7:52/M
57 Maddie DiMuccio WILMINGTON 891 0 F 14:57.26 7:52/M
58 Hannah Beighly HICKORY 403 0 F 14:58.48 7:53/M
59 Maggie Rumelfanger HICKORY 421 0 F 15:02.16 7:55/M
60 Hannah Hohman GROVE CITY 270 8 F 15:03.72 7:55/M
61 Savannah Pottinger GROVE CITY 298 7 F 15:07.71 7:57/M
62 Abigail Steffler GROVE CITY 283 8 F 15:10.98 7:59/M
63 Lauren Johnson CRANBERRY 127 8 F 15:13.44 8:01/M
64 Gwendolyn Earp CRANBERRY 130 7 F 15:15.48 8:02/M
65 Grace Adams CLARION 81 8 F 15:15.66 8:02/M
66 Jenna Gribik CLARION 91 7 F 15:15.87 8:02/M
67 Jessie Wilson HARBOR CREEK 401 7 F 15:18.23 8:03/M
68 Hunter Flick GROVE CITY 264 8 F 15:22.63 8:05/M
69 Ellabay Perry CRANBERRY 134 7 F 15:27.33 8:08/M
70 Mary Szklenski HARBOR CREEK 394 8 F 15:29.48 8:09/M
71 Madelyn Switzer CRANBERRY 129 8 F 15:30.18 8:09/M
72 Jaeda Johnston MEADVILLE 605 8 F 15:30.99 8:09/M
73 Emily Barborak HICKORY 402 0 F 15:35.10 8:12/M
74 Abi Frederick CLARION 88 7 F 15:36.74 8:13/M
75 Brooke Schreiber COMMODORE PERRY 51 7 F 15:41.64 8:15/M
76 Libby Kent GROVE CITY 294 7 F 15:45.32 8:17/M
77 Kayla Blanchard JAMESTOWN 479 8 F 15:45.51 8:17/M
78 Elizabeth Perry KENNEDY CATHOLIC 519 8 F 15:54.11 8:22/M
79 Abby Bull HICKORY 412 0 F 15:58.62 8:24/M
80 Sonja Bowser GROVE CITY 257 8 F 15:59.43 8:25/M
81 Gracie Kinnear SENECA 805 7 F 15:59.83 8:25/M
82 Adriana Delgros HICKORY 415 0 F 16:14.42 8:33/M
83 Elena Lucas MEADVILLE 606 8 F 16:15.23 8:33/M
84 Nicole Hughes GROVE CITY 272 8 F 16:17.71 8:34/M
85 Alleya Dittman CLARION 84 8 F 16:23.21 8:37/M
86 Julia McGuigan JAMESTOWN 484 7 F 16:24.43 8:38/M
87 Laural St. John LAKEVIEW 540 0 F 16:32.26 8:42/M
88 Faith Bartlett SENECA 801 8 F 16:32.85 8:42/M
89 Ella Rerko HARBOR CREEK 388 8 F 16:36.71 8:44/M
90 Cheyenne Clyde REYNOLDS 713 0 F 16:40.17 8:46/M
91 Libby Babcock JAMESTOWN 485 7 F 16:41.18 8:47/M
92 Adia Needham CLARION 89 7 F 16:42.41 8:47/M
93 Keri Ohl HICKORY 408 0 F 16:45.90 8:49/M
94 Sophia Schwab ROCKY GROVE 756 0 F 16:47.73 8:50/M
95 Ava McLughlin SHARON 812 8 F 16:50.40 8:52/M
96 Kaleigh Miller HICKORY 420 0 F 16:50.73 8:52/M
97 Rachel Holmes HARBOR CREEK 367 7 F 16:52.23 8:53/M
98 Destiny Morley GROVE CITY 278 8 F 16:53.44 8:53/M
99 Lauren Oliver LAKEVIEW 538 0 F 16:57.94 8:55/M
100 Leah Buchan GROVE CITY 258 8 F 17:08.41 9:01/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Allison Acey CLARION 90 7 F 17:10.71 9:02/M
102 Hannah Evans HICKORY 416 0 F 17:21.75 9:08/M
103 Riley Criss GROVE CITY 287 7 F 17:23.73 9:09/M
104 Samantha Gracenin HICKORY 418 0 F 17:24.61 9:09/M
105 Kat Walters OIL CITY 650 0 F 17:27.47 9:11/M
106 Abbie Samoros HICKORY 422 0 F 17:34.88 9:15/M
107 Caitlin Sindlinger GROVE CITY 282 8 F 17:42.77 9:19/M
108 Christina Dunkerley GROVE CITY 292 7 F 17:47.80 9:22/M
109 Sarah Lewis WILMINGTON 887 0 F 17:54.60 9:25/M
110 Kayle Hiles CLARION 85 8 F 17:56.63 9:26/M
111 Holly Martin GREENVILLE 236 8 F 18:14.70 9:36/M
112 Brianna Stafford JAMESTOWN 478 8 F 18:21.48 9:39/M
113 Lillian Thomas JAMESTOWN 477 8 F 18:24.60 9:41/M
114 Mara Martinec OIL CITY 647 0 F 18:24.73 9:41/M
115 Grace Schenberg OIL CITY 657 0 F 18:25.48 9:42/M
116 Katie Arnett JAMESTOWN 480 8 F 18:25.61 9:42/M
117 Jackie Wildauer WILMINGTON 895 0 F 18:30.74 9:44/M
118 Addison Coburn REYNOLDS 714 0 F 18:42.91 9:51/M
119 Sylvia Novak GREENVILLE 239 7 F 18:57.49 9:58/M
120 Angelina Barricklow OIL CITY 642 0 F 19:02.67 10:01/M
121 Chloe Dunn GROVE CITY 263 8 F 19:07.57 10:04/M
122 Carley Wright GROVE CITY 299 7 F 19:36.74 10:19/M
123 Ciara Burns HICKORY 413 0 F 20:01.95 10:32/M
124 Eleanor Furimsky WILMINGTON 893 0 F 20:23.24 10:44/M
125 Breanna Reiser LAKEVIEW 539 0 F 26:46.52 14:05/M