10TH ANNUAL ELLPORT BORO COMMUNITY 5K
5K
Overall Finish List
March 04, 2017
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Cody Cornell Conneaut Lake PA 459 22 M 1 Top Fin 16:22.16 5:17/M
2 Doug Petrik Lloyd's Racing Team 1457 35 M 2 Top Fin 16:24.41 5:17/M
3 Herb Cratty Lloyd's Racing Team 476 53 M 3 Top Fin 19:30.45 6:17/M
4 Megan McNear Lloyd's Racing Team 1455 32 F 1 Top Fin 19:58.98 6:26/M
5 Tim Sloan Grove City PA 1437 48 M 1 45-49 21:38.19 6:59/M
6 Mitch Radella Cranberry Twp. PA 1434 51 M 1 50-54 21:55.73 7:04/M
7 Brian Emler Beaver Falls PA 541 45 M 2 45-49 22:33.55 7:16/M
8 Dave Voland Portersville PA 1446 41 M 1 40-44 22:53.96 7:23/M
9 Alyssa Sutton Enon Valley PA 1443 37 F 2 Top Fin 23:05.42 7:27/M
10 Dave Suber Portersville PA 1442 59 M 1 55-59 23:11.99 7:29/M
11 Cassondra Charney Cranberry Twp PA 427 26 F 3 Top Fin 23:21.53 7:32/M
12 Shane Brunazzi Boston PA 170 36 M 1 35-39 23:39.61 7:38/M
13 Tyler Kiebler Clarksburg PA 1391 26 M 1 25-29 23:40.57 7:38/M
14 Elisa Becze 1453 37 F 1 35-39 23:54.81 7:43/M
15 Dan Reed New Castle PA. 1459 53 M 2 50-54 23:56.48 7:43/M
16 Matthew France Portersville PA 620 49 M 3 45-49 24:00.32 7:45/M
17 Randy Brown Hermitage PA 157 59 M 2 55-59 24:34.74 7:55/M
18 Holly Matsko Saxonburg PA 1397 38 F 2 35-39 24:45.19 7:59/M
19 Warren Smith Mc Donald PA 1440 63 M 1 60-64 24:54.29 8:02/M
20 Dave Cappello Ellwood City PA 178 48 M 4 45-49 25:14.81 8:08/M
21 Frank Tarantine Youngstown OH 1445 58 M 3 55-59 25:43.27 8:18/M
22 Dawn Smith Mc Donald PA 1438 51 F 1 50-54 25:58.57 8:23/M
23 Patrick Jackson Cranberry Twp PA 1317 28 M 2 25-29 26:17.57 8:29/M
24 Mark Perrine Zelienople PA 1433 61 M 2 60-64 26:36.57 8:35/M
25 Dennis Murcko 1458 57 M 4 55-59 26:38.46 8:35/M
26 Cindy Suber Portersville PA 1441 57 F 1 55-59 26:46.71 8:38/M
27 Dave Voland Jr. Portersville PA 1447 21 M 1 20-24 26:51.30 8:40/M
28 Candy France Portersville PA 612 45 F 1 45-49 27:18.80 8:48/M
29 Christine Patton Zelienople PA 1432 46 F 2 45-49 27:20.22 8:49/M
30 Michael Poff 1454 71 M 1 70-99 27:30.64 8:52/M
31 Renee Bodden Canfield OH 119 59 F 2 55-59 27:39.82 8:55/M
32 J.Gary Sutton Pittsburgh PA 1444 61 M 3 60-64 28:11.80 9:05/M
33 Boone Weatherly Aliquippa PA 1448 62 M 4 60-64 28:36.46 9:14/M
34 Cindy Grimm Industry PA 660 65 F 1 65-69 28:50.10 9:18/M
35 Amy Lutz 1469 42 F 1 40-44 28:58.32 9:21/M
36 Heidi Fleming Butler PA 543 45 F 3 45-49 29:15.57 9:26/M
37 Sammy Rocco 1467 44 M 2 40-44 29:32.32 9:32/M
38 Paul Joohnson 1466 70 M 2 70-99 29:43.91 9:35/M
39 Robert Crawford East Brady PA 491 70 M 3 70-99 30:17.98 9:46/M
40 Michael Bauer 1452 31 M 1 30-34 30:19.20 9:47/M
41 Joanna Williams Franklin PA 1451 38 F 3 35-39 30:36.24 9:52/M
42 Deborah Rastelli Butler PA 1435 32 F 1 30-34 30:36.25 9:52/M
43 Lenny Yensull Ellwood City PA 1504 54 M 3 50-54 30:53.74 9:58/M
44 Sherree May Ellwood City PA 1428 58 F 3 55-59 30:54.79 9:58/M
45 David White Imperial PA 1450 76 M 4 70-99 31:14.29 10:05/M
46 Kristen Rocco 1468 43 F 2 40-44 31:58.82 10:19/M
47 Tara Skeen Hillsville PA 1436 34 F 2 30-34 32:08.13 10:22/M
48 Michele Belak Delmont PA 113 53 F 2 50-54 32:34.55 10:30/M
49 Robert Kinney 1456 51 M 4 50-54 32:40.82 10:32/M
50 Sonaj Crawford East Brady PA 492 68 F 2 65-69 32:43.80 10:33/M
51 Drew Steffler 1460 10 M 1 1-14 33:18.33 10:45/M
52 Michelle Steffler 1461 38 F 4 35-39 33:19.57 10:45/M
53 Christina White Imperial PA 1449 61 F 1 60-64 34:00.69 10:58/M
54 Dez Csizmadia Butler PA 540 78 M 5 70-99 34:22.50 11:05/M
55 Debra Kuminkoski Butler PA 1394 55 F 4 55-59 35:07.68 11:20/M
56 Lorie Kiebler Export PA 1377 53 F 3 50-54 36:28.11 11:46/M
57 Kim Kenetz Cranberry Twp PA 1338 51 F 4 50-54 36:42.53 11:50/M
58 Dave Steffler 1462 39 M 2 35-39 37:42.40 12:10/M
59 Ezra Fisher 1464 11 M 2 1-14 38:57.63 12:34/M
60 Wade Fisher 1463 47 M 5 45-49 38:59.27 12:35/M
61 Nikki Muccio New Castle PA 1431 37 F 5 35-39 39:53.33 12:52/M
62 Ethan Fisher 1465 18 M 1 15-19 44:46.57 14:26/M