TRI COUNTY VARSITY
October 01, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
Detail Team Results - Boys
BOYS
SHENANGO Finish Position - 1
Team Score (places): 32 Team Score (times): 1:28:32.8 Average Time: 17:42.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1089 Matt Salem 1 1 17:00.7 17:00.7 0:00.0
2 1087 Chase Waldschmidt 2 3 17:35.4 34:36.2 0:34.7
3 1094 Lucas Olcott 6 9 17:48.5 52:24.7 0:47.7
4 1096 John Maloney 11 20 17:58.9 1:10:23.7 0:58.2
5 1091 Ty Kent 12 32 18:09.1 1:28:32.8 1:08.4
6 1088 Nathan Kraus 15 47 18:40.6 1:47:13.5 1:39.9
7 1093 Jensen Lewis 20 67 19:37.2 2:06:50.7 2:36.4
NESHANNOCK Finish Position - 2
Team Score (places): 49 Team Score (times): 1:30:59.2 Average Time: 18:11.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1043 Chris Noga 4 4 17:40.7 17:40.7 0:00.0
2 1042 Ian Jackson 5 9 17:46.8 35:27.6 0:06.1
3 1045 Arthur Tanyel 9 18 17:49.3 53:16.9 0:08.6
4 1044 Jakob Seman 14 32 18:36.3 1:11:53.3 0:55.6
5 1047 Sam Craigh 17 49 19:05.9 1:30:59.2 1:25.1
6 1046 Robert Kwiat 18 67 19:07.3 1:50:06.6 1:26.5
7 1048 Noah Burchett 27 94 22:57.1 2:13:03.7 5:16.3
RIVERSIDE Finish Position - 3
Team Score (places): 66 Team Score (times): 1:32:02.3 Average Time: 18:24.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1140 Jackson Coyne 8 8 17:49.0 17:49.0 0:00.0
2 1141 Tristan Fanks 10 18 17:57.5 35:46.6 0:08.4
3 1139 Ari Kendra 13 31 18:21.5 54:08.2 0:32.5
4 1143 Danny Falk 16 47 18:46.3 1:12:54.5 0:57.2
5 1147 Joe Eyerman 19 66 19:07.7 1:32:02.3 1:18.6
6 1148 Payton Harris 21 87 19:41.0 1:51:43.3 1:52.0
MOHAWK Finish Position - 4
Team Score (places): 79 Team Score (times): 1:35:50.4 Average Time: 19:10.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1156 Ethan Stroebel 3 3 17:36.7 17:36.7 0:00.0
2 1153 Jack Isaac 7 10 17:48.7 35:25.5 0:12.0
3 1151 Ethan French 22 32 20:00.3 55:25.9 2:23.5
4 1154 Matt Rudesill 23 55 20:11.1 1:15:37.0 2:34.3
5 1150 Tyler Braho 24 79 20:13.4 1:35:50.4 2:36.6
6 1155 Scott Shoaff 25 104 20:27.4 1:56:17.9 2:50.6
7 1152 Michael Harding 26 130 21:39.3 2:17:57.2 4:02.5
LAUREL Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1027 Cole McClaren Less Than 5 22:09.7 22:09.7 0:00.0
2 1028 Adam Telez Less Than 5 24:11.7 46:21.4 2:01.9
3 1029 Nicholas Capezio Less Than 5 24:45.2 1:11:06.7 2:35.5
4 1030 Brent Bergbauer Less Than 5 27:35.4 1:38:42.1 5:25.7
ELLWOOD CITY Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1097 Billy Lott Less Than 5 17:15.5 17:15.5 0:00.0
2 1100 Christian Covert Less Than 5 18:31.8 35:47.4 1:16.3
3 1103 Carson Akin Less Than 5 20:28.9 56:16.3 3:13.3
4 1104 Tomas Maielli Less Than 5 21:45.2 1:18:01.6 4:29.7
UNION Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1180 Elliott Armstrong Less Than 5 33:57.8 33:57.8 0:00.0