TRI COUNTY JR. HIGH
Overall Finish List
October 01, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Nick Pindel SHENANGO 1079 8 M 9:48.2 5:36/M
2 Bryce Patterson LAUREL 1037 8 M 9:50.1 5:37/M
3 Colby Belczyk RIVERSIDE 1121 8 M 9:55.9 5:40/M
4 Thomas Presnar SHENANGO 1085 7 M 9:57.0 5:41/M
5 Kaleb Blake MOHAWK 1160 0 M 9:58.6 5:42/M
6 Anthony Conti LAUREL 1032 8 M 10:01.8 5:43/M
7 Anthony Quear MOHAWK 1161 0 M 10:08.7 5:47/M
8 Andrew Daugherty LAUREL 1033 8 M 10:19.6 5:54/M
9 Robert Dicks III LAUREL 1034 8 M 10:23.2 5:56/M
10 Lorenzo Scarnati NESHANNOCK 1062 0 M 10:25.9 5:57/M
11 Christian Maxwell SHENANGO 1078 8 M 10:30.3 6:00/M
12 Ty Fluharty RIVERSIDE 1122 7 M 10:31.9 6:01/M
13 Reed Kissick LAUREL 1035 8 M 10:36.2 6:03/M
14 Blake Lloyd MOHAWK 1159 0 M 10:37.3 6:04/M
15 Ayden Leslie MOHAWK 1158 0 M 10:43.3 6:07/M
16 Noah Delo SHENANGO 1082 7 M 10:52.0 6:13/M
17 Caleb Kendra RIVERSIDE 1123 7 M 10:55.2 6:14/M
18 Noah Kolat MOHAWK 1157 0 M 11:07.5 6:21/M
19 Joe Cioffi ELLWOOD CITY 1114 0 M 11:25.0 6:31/M
20 Josh Bruce SHENANGO 1081 7 M 11:27.6 6:33/M
21 Sam Tweed RIVERSIDE 1133 7 M 11:46.5 6:43/M
22 Brayden Niles LAUREL 1036 8 M 11:48.4 6:45/M
23 Christopher Stone LAUREL 1040 7 M 11:54.8 6:48/M
24 Aaron Sarbo SHENANGO 1086 7 M 12:01.3 6:52/M
25 Jeremy Smith SHENANGO 1080 8 M 12:08.0 6:56/M
26 Sullivan Egbert UNION 1186 0 M 12:16.6 7:01/M
27 Jack Wardman NESHANNOCK 1060 0 M 12:23.6 7:05/M
28 Anthony Apodaca UNION 1184 0 M 12:26.9 7:06/M
29 Alex Pindel SHENANGO 1084 7 M 12:30.8 7:09/M
30 Jackson Kretz SHENANGO 1083 7 M 12:31.0 7:09/M
31 Salvatore D'antonio NESHANNOCK 1064 0 M 12:44.0 7:17/M
32 Ben Razzano NESHANNOCK 1061 0 M 12:52.6 7:21/M
33 Joshua Urban NESHANNOCK 1059 0 M 12:56.6 7:23/M
34 Samuel Egbert UNION 1185 0 M 13:55.6 7:57/M
35 Joe Tritt RIVERSIDE 1124 7 M 15:50.7 9:03/M
36 Christian Golub NESHANNOCK 1063 0 M 16:41.7 9:32/M
37 Kyle Saylor LAUREL 1039 8 M 17:03.0 9:45/M
38 Shawn Redmond LAUREL 1038 8 M 17:17.0 9:53/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Mia Cochran RIVERSIDE 1125 7 F 10:12.3 5:50/M
2 Carmen Medvit SHENANGO 1070 8 F 10:32.5 6:01/M
3 Marissa McClain MOHAWK 1173 0 F 11:07.4 6:21/M
4 Tess Hardin RIVERSIDE 1126 7 F 11:12.5 6:24/M
5 Emily Borroni ELLWOOD CITY 1108 0 F 11:14.4 6:25/M
6 Nadia Lape MOHAWK 1172 0 F 11:18.0 6:27/M
7 Emily Olcott SHENANGO 1074 7 F 11:21.2 6:29/M
8 Paige Householder MOHAWK 1171 0 F 11:41.7 6:41/M
9 Brooke Zepplin LAUREL 1020 8 F 11:48.2 6:45/M
10 Autumn Hendry NESHANNOCK 1065 0 F 11:50.3 6:46/M
11 Maria Clause NESHANNOCK 1066 0 F 11:50.8 6:46/M
12 Jenna Kohnen LAUREL 1019 8 F 11:53.8 6:47/M
13 Hannah Kwiat NESHANNOCK 1049 0 F 11:55.0 6:49/M
14 Abby Shoaff MOHAWK 1174 0 F 12:06.1 6:55/M
15 Rachel Kroner NESHANNOCK 1068 0 F 12:07.2 6:55/M
16 Riley Bruce SHENANGO 1072 7 F 12:09.8 6:57/M
17 Kristin Clark MOHAWK 1169 0 F 12:18.3 7:02/M
18 Alexander Schreck SHENANGO 1071 8 F 12:21.8 7:03/M
19 Leah Verdi MOHAWK 1175 0 F 12:41.7 7:15/M
20 Abagale Stone LAUREL 1026 7 F 12:44.6 7:17/M
21 Emily Gallenz RIVERSIDE 1129 8 F 12:52.2 7:21/M
22 Reana Aiken ELLWOOD CITY 1119 0 F 13:05.3 7:29/M
23 Shannon Sauders LAUREL 1024 7 F 13:15.3 7:34/M
24 Lexi Hufnagel RIVERSIDE 1127 7 F 13:35.7 7:46/M
25 Emily Bowser RIVERSIDE 1128 7 F 13:37.6 7:47/M
26 Arianna Cartwright LAUREL 1022 7 F 13:47.2 7:53/M
27 Wren Grove UNION 1187 0 F 14:16.3 8:09/M
28 Kiah O'Hanlon RIVERSIDE 1132 7 F 14:39.3 8:22/M
29 Lakota Becker LAUREL 1017 8 F 15:07.7 8:38/M
30 Sage Martin RIVERSIDE 1130 7 F 15:13.3 8:42/M
31 Brooke Wolthers SHENANGO 1069 8 F 15:22.7 8:47/M
32 Cady Conway RIVERSIDE 1131 7 F 15:26.3 8:49/M
33 Brooke Lariscy NESHANNOCK 1067 0 F 16:56.8 9:41/M
34 Lacy Buswell LAUREL 1021 7 F 17:43.7 10:07/M