ORTC RACES
Overall Finish List
July 16, 2016
Results By Race Management Systems, Inc.
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Colby Bamberger 82 17 M 1 Top Fin 19:27.9 6:16/M
2 Emily Maxwell 69 21 F 1 Top Fin 19:38.8 6:20/M
3 Terry McGaffic 90 57 M 2 Top Fin 19:41.0 6:21/M
4 Charlie Betters 81 12 M 3 Top Fin 20:20.8 6:34/M
5 Michael Holaren 84 39 M 1 30-39 20:26.7 6:35/M
6 Bradley Cutler 77 36 M 2 30-39 22:05.7 7:07/M
7 Frank Chirrco 99 12 M 1 1-12 23:03.4 7:26/M
8 Andrew Cupp 59 29 M 1 20-29 23:06.9 7:27/M
9 Nicole Brown 89 34 F 2 Top Fin 24:31.8 7:55/M
10 Bruce Hall 95 46 M 1 Top Fin 24:37.0 7:56/M
11 Tim Stancec 74 53 M 1 50-59 25:15.5 8:09/M
12 Jen Harich 65 43 F 3 Top Fin 26:51.2 8:40/M
13 Christy Steele 75 34 F 1 30-39 27:26.9 8:51/M
14 Daniel Albers 56 57 M 2 50-59 28:28.1 9:11/M
15 Laura Minotte 100 44 F 1 Top Fin 28:30.2 9:12/M
16 Tammie Brown 92 55 F 1 50-59 29:03.4 9:22/M
17 Gaylen Miller 72 54 F 2 50-59 29:18.9 9:27/M
18 Yueh Ying Han 98 36 F 2 30-39 30:20.2 9:47/M
19 Kim Carr 57 46 F 1 40-49 30:24.5 9:48/M
20 Teresa McCombs 71 53 F 3 50-59 30:29.7 9:50/M
21 Mary Eschenfelder 94 22 F 1 20-29 30:44.5 9:55/M
22 Laurie Fillinger 61 54 F 4 50-59 30:46.9 9:55/M
23 Lenny Yensull 76 53 M 3 50-59 30:54.5 9:58/M
24 Sherree May 70 58 F 5 50-59 32:02.5 10:20/M
25 Alyssa Jeffcoat 97 12 F 1 1-12 33:40.1 10:52/M
26 Kimberly Toth 88 50 F 6 50-59 33:47.0 10:54/M
27 Ya-Hui Yu 1165 28 F 2 20-29 34:02.9 10:59/M
28 Marcy Casto 58 25 F 3 20-29 35:24.8 11:25/M
29 Brent Price 73 11 M 2 1-12 36:53.6 11:54/M
30 Chris Bamberger 83 52 F 7 50-59 37:12.3 12:00/M
31 Kevin Kalamasz 67 30 M 3 30-39 37:19.3 12:02/M
32 Anna Kalamasz 66 29 F 4 20-29 37:20.1 12:03/M
33 Sebastian Betters 79 10 M 3 1-12 39:39.6 12:47/M
34 Shalon Farmer 60 36 F 3 30-39 39:47.1 12:50/M
35 Dawn Schultz 87 44 F 2 40-49 44:43.7 14:25/M
10K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Jacob Griffith 64 20 M 1 Top Fin 37:29.2 6:03/M
2 Rachel Reamer 96 20 F 1 Top Fin 46:37.6 7:31/M
3 Lloyd Ray 86 50 M 2 Top Fin 47:11.9 7:37/M
4 Bob Hardman 80 62 M 3 Top Fin 50:08.9 8:05/M
5 Christy Hoopes 78 32 F 2 Top Fin 50:38.3 8:10/M
6 randy brown 91 58 M 1 Top Fin 50:54.1 8:13/M
7 David Rorich 85 26 M 1 20-29 56:23.5 9:06/M
8 Mark Eschenfelder 93 60 M 1 60-99 58:54.9 9:30/M
9 Beth Albers 55 54 F 3 Top Fin 1:03:47.6 10:17/M