MEADVILLE CBCA THUNDER RUN/WALK
Overall Finish List
April 11, 2015
Results By Miles of Smiles Timing Services
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Matt McClellan Meadville PA 1913 29 ***** M 20-29 17:32.30 5:39/M
2 Dan Dygert Linesville PA 1912 38 ***** M 30-39 18:11.60 5:52/M
3 Matthew Pulieo Meadville PA 1896 10 1 M 1-10 18:49.70 6:04/M
4 Jacob Steiger Saegertown PA 1878 15 1 M 15-19 21:01.00 6:47/M
5 Gabe DeYoung Saegertown PA 1901 13 1 M 11-14 21:29.20 6:56/M
6 Caleb McAdams Townville PA 1925 18 2 M 15-19 21:51.90 7:03/M
7 Jody Giesler 1838 49 1 M 45-49 23:07.20 7:27/M
8 Rodney Fernandez Meadville PA 1831 52 1 M 50-54 23:24.90 7:33/M
9 Matthew Linz Meadville PA 1854 14 2 M 11-14 23:27.50 7:34/M
10 Tony Saputo Meadville PA 1877 58 1 M 55-59 24:15.10 7:49/M
11 Zachary Nagentte Meadville PA 1919 15 3 M 15-19 24:41.60 7:58/M
12 Rachel Steiger Meadville PA 1880 15 ***** F 15-19 24:48.80 8:00/M
13 Terry Teal Masury OH 1883 29 1 M 20-29 25:01.70 8:04/M
14 Jason Caldwell Meadville PA 1811 18 4 M 15-19 25:08.90 8:06/M
15 Joel Cox 1931 13 3 M 11-14 25:35.00 8:15/M
16 Rod Breast Meadville PA 1899 67 1 M 65-69 25:38.00 8:16/M
17 Kayla Johnson Titusville PA 1849 28 ***** F 20-29 25:46.40 8:19/M
18 Bradley Lynch Meadville PA 1909 14 4 M 11-14 25:51.80 8:20/M
19 Robby Blakeslee Spartansburg PA 1804 16 5 M 15-19 25:55.70 8:22/M
20 Payton Nageotte Meadville PA 1865 16 6 M 15-19 25:57.30 8:22/M
21 Blair Erdeljac Meadville PA 1903 27 2 M 20-29 26:15.90 8:28/M
22 Mark Perrine Zelienople PA 1897 60 1 M 60-64 26:20.30 8:30/M
23 Phil Koon Saegertown PA 1851 55 2 M 55-59 26:26.60 8:32/M
24 John Frano Meadville PA 1836 44 1 M 40-44 26:26.80 8:32/M
25 Darren Bowersox Fairview PA 1922 31 1 M 30-39 26:28.50 8:32/M
26 Lynne Cox Guys Mills PA 1916 48 1 F 45-49 26:36.10 8:35/M
27 Jennifer McLaren Meadville PA 1861 29 1 F 20-29 26:49.30 8:39/M
28 Terry Bowersox Meadville PA 1805 56 3 M 55-59 26:58.40 8:42/M
29 Maureen Cox 1930 48 2 F 45-49 27:16.30 8:48/M
30 Michelle Loutzenhiser Conneaut Lake PA 1900 51 1 F 50-54 27:27.40 8:51/M
31 David Dawson Meadville PA 1824 45 2 M 45-49 27:49.00 8:58/M
32 Caleb Mattocks Meadville PA 1898 12 5 M 11-14 27:49.20 8:58/M
33 Blair McCurdy Cochranton PA 1908 58 4 M 55-59 27:58.70 9:01/M
34 Barb Wetzel Saegertown PA 1888 47 3 F 45-49 28:00.40 9:02/M
35 Laurie Kantz Meadville PA 1914 42 1 F 40-44 28:13.60 9:06/M
36 Steven Williams Conneautville PA 1904 16 7 M 15-19 28:17.30 9:07/M
37 Steve Pugliese Hartstown PA 1873 39 2 M 30-39 28:20.10 9:08/M
38 Jesse Cornwell East Springfield P 1817 25 3 M 20-29 28:23.10 9:09/M
39 Bill Cox Guys Mills PA 1932 48 3 M 45-49 28:37.90 9:14/M
40 Mike Henry Conneaut Lake PA 1843 43 2 M 40-44 28:41.70 9:15/M
41 Kim Steiger Saegertown PA 1879 40 2 F 40-44 28:46.60 9:17/M
42 Jordan Linz Meadville PA 1853 12 1 F 11-14 29:01.30 9:22/M
43 Kelley Kinkenbeiner Guys Mills PA 1918 32 1 F 30-39 29:10.30 9:25/M
44 Kristi Ross Saegertown PA 1876 28 2 F 20-29 29:54.00 9:39/M
45 Karrie Anthony Saegertown PA 1801 37 2 F 30-39 30:11.70 9:44/M
46 Lena Cox Guys Mills PA 1819 16 1 F 15-19 30:11.90 9:44/M
47 Jill Nelson Meadville PA 1870 33 3 F 30-39 30:13.10 9:45/M
48 Kelly Gorney Meadville PA 1921 34 4 F 30-39 30:19.40 9:47/M
49 Sammie Dales Conneaut Lake PA 1821 14 2 F 11-14 30:24.20 9:48/M
50 Cheryl Hudson Atlantic PA 1845 51 2 F 50-54 30:59.30 10:00/M
51 Keri Fadden Meadville PA 1905 38 5 F 30-39 31:00.30 10:00/M
52 Emilee Dolan Meadville PA 1830 25 3 F 20-29 31:09.80 10:03/M
53 Quentin Hargerater Meadville PA 1926 31 3 M 30-39 31:48.10 10:15/M
54 Hannan Finck Venango PA 1833 15 2 F 15-19 31:52.20 10:17/M
55 Drew Loveland Cambridge Springs 1855 14 3 F 11-14 31:57.30 10:18/M
56 Fernando Hernandez Saegertown PA 1902 37 4 M 30-39 32:07.10 10:22/M
57 Josh Gahr Utica PA 1917 33 5 M 30-39 32:14.40 10:24/M
58 Tim Parulsi Titusville PA 1872 45 4 M 45-49 32:41.70 10:33/M
59 Tonya Wright Titusville PA 1892 42 3 F 40-44 32:42.10 10:33/M
60 Patty Frano Meadville PA 1837 45 4 F 45-49 33:05.30 10:40/M
61 Earl Thomas Linesville PA 1884 64 2 M 60-64 33:08.40 10:41/M
62 Rachel Myers Venango PA 1864 12 4 F 11-14 33:12.40 10:43/M
63 Jen Shorts Saegertown PA 1920 47 5 F 45-49 33:16.30 10:44/M
64 Mary James Conneaut Lake PA 1848 55 1 F 55-59 33:41.20 10:52/M
65 Breanna Sterling Guys Mills PA 1881 12 5 F 11-14 33:52.60 10:55/M
66 Abegail Finck Venango PA 1832 14 6 F 11-14 33:53.80 10:56/M
67 Michael Anthony Saegertown PA 1802 36 6 M 30-39 33:55.30 10:56/M
68 Melissa Clark COCHRANTON PA 1816 26 4 F 20-29 33:55.90 10:56/M
69 Amber Clark Conneaut Lake PA 1815 11 7 F 11-14 33:59.20 10:58/M
70 Teresa Miller Saegertown PA 1863 55 2 F 55-59 34:05.20 11:00/M
71 Kennedy Loveland Cambridge Springs 1856 11 8 F 11-14 34:08.20 11:01/M
72 Aleshia Oskin Townville PA 1923 39 6 F 30-39 34:13.60 11:02/M
73 Alaina Gallgor 1924 12 9 F 11-14 34:19.10 11:04/M
74 Laura Zinz Spartansburg PA 1893 33 7 F 30-39 34:48.20 11:14/M
75 June Lindsey Spartansburg PA 1852 59 3 F 55-59 34:53.50 11:15/M
76 Kelly Finck Venango PA 1834 47 6 F 45-49 36:47.30 11:52/M
77 Lauryl Oakes Guys Mills PA 1871 12 10 F 11-14 37:34.10 12:07/M
78 Deb Paulek Saegertown PA 1915 58 4 F 55-59 42:24.00 13:41/M