ROCKY GROVE INVITE ELEMENTARY
ELEMENTARY
Overall Finish List
October 11, 2014
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place* Name Team Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Elijah Mamula CAMBRIDGE SPRINGS 1653 6 M 1 0-99 7:51.70 6:26/M
2 Matthew Woolcock CRANBERRY 1673 6 M 2 0-99 8:01.51 6:34/M
3 Dylan Troop GENERAL MCLANE 1175 6 M 3 0-99 8:06.97 6:38/M
4 Christian Dosch LAKEVIEW 1687 6 M 4 0-99 8:13.91 6:44/M
5 Jacob McKay COCHRANTON 1664 6 M 5 0-99 8:16.77 6:47/M
6 Daniel Bruce GENERAL MCLANE 1164 6 M 6 0-99 8:17.52 6:47/M
7 Ryland Lutz SAEGERTOWN 1638 5 M 7 0-99 8:17.97 6:47/M
8 Gabe Bayle GENERAL MCLANE 1165 6 M 8 0-99 8:21.78 6:51/M
9 Ayden Miller CAMBRIDGE SPRINGS 1647 6 M 9 0-99 8:22.31 6:51/M
10 Connor Marterella CRANBERRY 1676 6 M 10 0-99 8:23.88 6:52/M
11 Isaac Lightcap LAKEVIEW 1688 6 M 11 0-99 8:25.29 6:54/M
12 Hunter Spade CAMBRIDGE SPRINGS 1652 5 M 12 0-99 8:25.54 6:54/M
13 Zachary Simcheck CAMBRIDGE SPRINGS 1651 5 M 13 0-99 8:32.47 7:00/M
14 Sylas Fox CRANBERRY 1669 6 M 14 0-99 8:38.78 7:05/M
15 Jake Liederbach OIL CITY 1361 6 M 15 0-99 8:40.43 7:06/M
16 Billie Ryan GIRARD 1032 6 M 16 0-99 8:47.28 7:12/M
17 Avery Keenan CRANBERRY 1680 5 M 17 0-99 8:49.28 7:14/M
18 Bobby Moats CAMBRIDGE SPRINGS 1648 6 M 18 0-99 8:56.87 7:19/M
19 Paul Canfield NORTHWESTERN 1601 6 M 19 0-99 9:01.39 7:23/M
20 Ian Kennedy GENERAL MCLANE 1163 6 M 20 0-99 9:04.49 7:26/M
21 Aidien Seeman GENERAL MCLANE 1172 6 M 21 0-99 9:04.70 7:26/M
22 Billy Vassen NORTHWESTERN 1684 6 M 22 0-99 9:14.12 7:34/M
23 Brandon Siler CRANBERRY 1672 5 M 23 0-99 9:16.28 7:36/M
24 Austin Shoup CRANBERRY 1686 4 M 24 0-99 9:21.28 7:40/M
25 Jackson Mumford CAMBRIDGE SPRINGS 1649 5 M 25 0-99 9:25.28 7:43/M
26 Lance Axton COCHRANTON 1607 5 M 26 0-99 9:29.28 7:46/M
27 Dominique Guiste OIL CITY 1357 6 M 27 0-99 9:35.60 7:51/M
28 Jay Fry TITUSVILLE 1666 5 M 28 0-99 9:42.53 7:57/M
29 Kyler Astor CAMBRIDGE SPRINGS 1644 5 M 29 0-99 9:46.34 8:00/M
30 Kyle Peters MAPLEWOOD 344 6 M 30 0-99 9:54.38 8:07/M
31 Tyler Heller ROCKY GROVE 1683 5 M 31 0-99 10:04.15 8:15/M
32 Aiden Rubilotti CAMBRIDGE SPRINGS 1650 5 M 32 0-99 10:24.73 8:31/M
33 Noel Bunyak CRANBERRY 1674 5 M 33 0-99 10:33.28 8:39/M
34 Conner Jones ROCKY GROVE 1661 6 M 34 0-99 10:36.28 8:41/M
35 Mattocks Houston MAPLEWOOD 346 6 M 35 0-99 10:46.34 8:50/M
36 Toby Greenawalt SAEGERTOWN 1636 4 M 36 0-99 10:46.35 8:50/M
37 Justin Oliver CRANBERRY 341 3 M 37 0-99 10:57.20 8:59/M
38 Magnum Vincent ROCKY GROVE 1001 6 M 38 0-99 10:59.42 9:00/M
39 Andrew Johnson CAMBRIDGE SPRINGS 1646 5 M 39 0-99 11:11.48 9:10/M
40 Josh Brenneman CAMBRIDGE SPRINGS 1645 5 M 40 0-99 11:21.66 9:18/M
41 Chance Mathieson LAKEVIEW 1689 5 M 41 0-99 11:22.69 9:19/M
42 Jacob Hasch GENERAL MCLANE 1171 6 M 42 0-99 11:25.52 9:21/M
43 Jared Jackson MAPLEWOOD 345 6 M 43 0-99 11:30.53 9:26/M
44 Eric Goughler OIL CITY 1363 6 M 44 0-99 11:36.53 9:30/M
45 Mason Stephens OIL CITY 1362 6 M 45 0-99 11:39.22 9:33/M
46 Johnathon Rossey MAPLEWOOD 342 5 M 46 0-99 11:46.78 9:39/M
47 Colin Bowersox OIL CITY 1364 6 M 47 0-99 12:12.29 10:00/M
48 Isaac Loll OIL CITY 1365 6 M 48 0-99 12:15.95 10:02/M
49 Ava London ROCKY GROVE 1681 2 M 49 0-99 13:10.48 10:48/M
50 Tori Mcclelland OIL CITY 1366 6 M 50 0-99 13:11.45 10:48/M
51 Braeden Painter OIL CITY 1360 6 M 51 0-99 14:50.43 12:10/M
*Overall place among males only