FARMER'S INN RACES
3.25 MILE
Overall Finish List
October 26, 2014
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 John Erdesky Iii Hermitage PA 1404 36 M 1 Top Fin 23:48.48 7:19/M
2 Mitch Radella Cranberry Twp. PA 2120 49 M 2 Top Fin 24:25.36 7:31/M
3 Raeann Erdesky Hermitage PA 1402 33 F 1 Top Fin 25:24.78 7:49/M
4 David Suber Portersville PA 1600 57 M 3 Top Fin 25:45.85 7:55/M
5 JUSTIN REED Punxsutawney PA 2113 33 M 1 30-39 26:49.38 8:15/M
6 Allison Jeric Lisbon OH 1481 35 F 2 Top Fin 27:15.45 8:23/M
7 Shawn Hildebrand Chicora PA 1461 40 M 1 40-49 27:37.53 8:30/M
8 Karen Carmichael Rimersburg PA 1308 45 F 3 Top Fin 28:16.28 8:42/M
9 Scott Seeley Brookville PA 2116 33 M 2 30-39 28:51.31 8:53/M
10 Jay Seidle Clarion PA 1555 28 M 1 20-29 29:47.79 9:10/M
11 Cindy Suber Portersville PA 1599 55 F 1 50-59 30:00.97 9:14/M
12 Lorrie Speir-Chrastina New Wilmington PA 1585 50 F 2 50-59 31:03.48 9:33/M
13 Michel Chrastina New Wilmington PA 1323 9 M 1 1-13 32:06.61 9:53/M
14 melanie selan Kane PA 2118 42 F 1 40-49 32:20.94 9:57/M
15 Ann Seidle Leeper PA 1553 33 F 1 30-39 32:43.49 10:04/M
16 Virginia Smith Greenville PA 1560 38 F 2 30-39 32:55.10 10:08/M
17 Shannon Rumbarger Rimersburg PA 1550 34 F 3 30-39 33:00.31 10:09/M
18 Richard Thompson Strattanville PA 1616 49 M 2 40-49 33:17.17 10:14/M
19 Robert Porter Ridgway PA 1541 52 M 1 50-59 34:16.22 10:33/M
20 Rachel Thompson Strattanville PA 1611 18 F 1 14-19 34:30.25 10:37/M
21 Chrissy Shirey Parker PA 1557 37 F 4 30-39 35:02.89 10:47/M
22 Marian Minich Hermitage PA 2108 61 F 1 60-69 35:14.47 10:50/M
23 Sara Patton Clarion PA 1535 34 F 5 30-39 35:16.11 10:51/M
24 mariam ortiz Edinburg PA 2117 56 F 3 50-59 35:18.54 10:52/M
25 april gabriel Kane PA 2119 40 F 2 40-49 35:23.27 10:53/M
26 Sara Handley Ridgway PA 1454 47 F 3 40-49 35:32.91 10:56/M
27 suzy walker Sigel PA 2110 57 F 4 50-59 36:08.21 11:07/M
28 Paul Hicks Marion Center PA 1456 71 M 1 70-99 36:30.27 11:14/M
29 Kayleen Porter Ridgway PA 1540 37 F 6 30-39 36:51.24 11:20/M
30 Rebekah Barrett Dayton PA 1301 27 F 1 20-29 37:16.31 11:28/M
31 Tonya Fleming Rimersburg PA 2114 33 F 7 30-39 37:53.31 11:39/M
32 Sarah Anast Tionesta PA 1298 22 F 2 20-29 38:05.57 11:43/M
33 Keaton Macbeth Clarion PA 1507 24 M 2 20-29 40:23.47 12:26/M
34 Keith Chrastina New Wilmington PA 1320 57 M 2 50-59 40:52.35 12:34/M
35 Sharon Dunn Sumerville PA 1394 36 F 8 30-39 40:57.99 12:36/M
36 Jill Thompson Strattanville PA 1609 46 F 4 40-49 40:58.81 12:36/M
37 Michael Handley Ridgway PA 1448 58 M 3 50-59 42:07.57 12:58/M
38 Brenda Murray Penelton PA 1532 52 F 5 50-59 44:08.71 13:35/M
39 Theresa Paxton Anchorage AK 1539 32 F 9 30-39 45:12.47 13:54/M
40 Jean Speir Greenville PA 1584 55 F 6 50-59 45:12.50 13:54/M
41 Eddy Speir Greenville PA 1579 52 M 4 50-59 45:13.84 13:55/M
42 Donna Campbell Sligo PA 1305 50 F 7 50-59 49:09.26 15:07/M
43 Kaitlyn Carr Sligo PA 1309 10 F 1 1-13 51:16.80 15:46/M
44 jenna seeley Brookville PA 2115 28 F 3 20-29 51:51.61 15:57/M
45 cybill swab DUBOIS PA 2112 27 F 4 20-29 51:52.74 15:58/M
46 Valerie Boyles Rimersburg PA 1303 47 F 5 40-49 52:12.48 16:04/M
47 Shelly Donaldson Sligo PA 1332 34 F 10 30-39 54:13.11 16:41/M
48 Jeff Campbell Sligo PA 1306 49 M 3 40-49 54:42.62 16:50/M
49 Chase Rumbarger Rimersburg PA 1544 9 M 2 1-13 55:39.66 17:07/M
50 michael moore Herndon PA 2109 33 M 3 30-39 1:08:45.51 21:09/M