GREENE RIVER HERO'S RACES 5K WALK
Overall Finish List
September 17, 2011
Results by Miles of Smiles Timing Services
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Dennis Cropp 123 59 ***** M 50-59 33:37.4 10:51/M
2 Ashley Kazarick 320 23 ***** F 20-29 33:50.9 10:55/M
3 Shane Phillips Sycamore PA 289 53 ***** M 50-59 35:12.3 11:21/M
4 Scott Harrington 142 49 ***** M 40-49 35:37.2 11:29/M
5 Joe Mancinelli Charleroi PA 317 60 1 M 60-69 36:19.4 11:43/M
6 Emily Stout 202 31 ***** F 30-39 39:15.5 12:40/M
7 Linda Keller 152 59 ***** F 50-59 39:22.1 12:42/M
8 Gerald Fontana 134 64 2 M 60-69 40:05.3 12:56/M
9 Mark McCullough Waynesburg PA 294 40 1 M 40-49 40:27.6 13:03/M
10 Laura Sarapa 192 50 1 F 50-59 40:36.3 13:06/M
11 Margaret McCombs 258 55 2 F 50-59 40:57.6 13:13/M
12 Roberta Boyd Waynesburg Pa 113 65 1 F 60-69 40:59.0 13:13/M
13 Pettit Randy 221 33 1 M 30-39 41:43.0 13:27/M
14 Susan Smalara 199 45 1 F 40-49 42:10.4 13:36/M
15 Melissa McClure 309 48 2 F 40-49 42:22.1 13:40/M
16 Peggy Pust 182 45 3 F 40-49 42:34.8 13:44/M
17 Claire Kreider Waynesburg PA. 313 12 1 F 1-19 43:20.3 13:59/M
18 Emily Ozohonish 282 13 2 F 1-19 43:21.0 13:59/M
19 Lauren Strelick 267 7 3 F 1-19 43:24.5 14:00/M
20 Geoff Rozak 188 28 1 M 20-29 43:36.0 14:04/M
21 Kristin Byus 336 27 1 F 20-29 43:36.1 14:04/M
22 Linda Mirkovich 161 53 3 F 50-59 43:55.8 14:10/M
23 Cheryl Morrell 318 54 4 F 50-59 44:16.6 14:17/M
24 Mary Ann Fuhrman Washinton PA 314 54 5 F 50-59 44:17.0 14:17/M
25 Thomas Harrington 143 73 1 M 70-99 44:19.8 14:18/M
26 Lisa Pifer 181 46 4 F 40-49 44:23.7 14:19/M
27 Barrie Baker Washington PA 102 64 3 M 60-69 44:35.9 14:23/M
28 Beth Pecjak 166 43 5 F 40-49 45:19.4 14:37/M
29 Marjorie Harrington 144 69 2 F 60-69 45:44.9 14:45/M
30 Diane Elias 129 49 6 F 40-49 46:18.5 14:56/M
31 Pam Carroll Waynesburg PA 286 48 7 F 40-49 46:22.4 14:57/M
32 Lisa Fontana 135 53 6 F 50-59 46:23.1 14:58/M
33 Janina Pichard 178 30 1 F 30-39 46:23.8 14:58/M
34 Kathlyn McCurdy 158 62 3 F 60-69 46:39.9 15:03/M
35 Stacey Duke 128 39 2 F 30-39 46:42.1 15:04/M
36 Sara Rinkoff 218 25 2 F 20-29 46:48.2 15:06/M
37 Bryce Rinkoff 219 35 2 M 30-39 46:48.5 15:06/M
38 John Enci 130 79 2 M 70-99 47:23.8 15:17/M
39 Chera Strelick 266 37 3 F 30-39 47:29.2 15:19/M
40 Abby Ozohonish Clarksville PA 283 9 4 F 1-19 47:40.7 15:23/M
41 Tracy Ozohonish Clarksville PA 284 38 4 F 30-39 47:41.7 15:23/M
42 Mayone Fox 347 55 7 F 50-59 47:50.3 15:26/M
43 Mary Ann Davis 126 59 8 F 50-59 47:52.0 15:26/M
44 Donna Clarke 249 49 8 F 40-49 47:52.8 15:26/M
45 John Jacobs 254 62 4 M 60-69 48:04.4 15:30/M
46 Benita Pichard 177 60 4 F 60-69 48:22.4 15:36/M
47 Andrew Harrington 145 22 2 M 20-29 48:25.9 15:37/M
48 Stephanie Nielson 164 23 3 F 20-29 48:53.2 15:46/M
49 Summer Barney 106 31 5 F 30-39 48:53.6 15:46/M
50 Pattie Romzy 187 50 9 F 50-59 49:02.5 15:49/M
51 Lorraine Rush 190 49 9 F 40-49 49:46.3 16:03/M
52 Sonja Knestrick 153 48 10 F 40-49 49:46.7 16:03/M
53 Irene Jacobs 255 60 5 F 60-69 49:56.9 16:06/M
54 Nicole Grim 139 25 4 F 20-29 50:38.7 16:20/M
55 Theresa Cox 119 45 11 F 40-49 50:39.5 16:20/M
56 Mickey Andrews Carmichaels PA 234 63 5 M 60-69 50:40.3 16:21/M
57 Kayla Strelick 268 5 5 F 1-19 51:03.1 16:28/M
58 Mimi Ritenour 184 58 10 F 50-59 51:39.1 16:40/M
59 Joy Born 112 56 11 F 50-59 51:50.2 16:43/M
60 Donna Billetz 110 54 12 F 50-59 51:50.8 16:43/M
61 Darlene Cogar 117 48 12 F 40-49 52:01.4 16:47/M
62 Pamela Keller 151 54 13 F 50-59 52:01.9 16:47/M
63 Steve Cogar 116 48 2 M 40-49 52:02.8 16:47/M
64 Pat Blanchard 242 57 14 F 50-59 52:08.0 16:49/M
65 Charlene Monas 260 57 15 F 50-59 52:08.8 16:49/M
66 Natalie Blair 239 32 6 F 30-39 52:09.5 16:49/M
67 Addison Blair 240 5 6 F 1-19 52:10.3 16:50/M
68 Janine McAndrews 157 44 13 F 40-49 52:27.9 16:55/M
69 Judy Higgins 148 48 14 F 40-49 52:28.7 16:55/M
70 Nancy Fox 251 53 16 F 50-59 52:49.2 17:02/M
71 Dave Fox 252 58 1 M 50-59 52:50.2 17:03/M
72 Katie Keller 256 29 5 F 20-29 52:51.9 17:03/M
73 Rosemarie Gilpin 137 72 1 F 70-99 53:21.7 17:13/M
74 Brandon Byers Smithfield PA 292 17 1 M 1-19 56:06.1 18:06/M
75 Michaela Phillips Waynesburg PA 291 14 7 F 1-19 56:07.9 18:06/M
76 Abigail Phillips 173 6 8 F 1-19 56:08.9 18:06/M
77 Nathaniel Phillips 174 3 2 M 1-19 56:21.6 18:11/M
78 Robert Phillips 172 29 3 M 20-29 56:22.6 18:11/M
79 Becky Stout 204 24 6 F 20-29 56:39.2 18:16/M
80 Sarah Cyprowski 250 28 7 F 20-29 56:45.2 18:18/M
81 Pat Stout 203 58 17 F 50-59 56:46.0 18:19/M
82 Karen Cosner Monessen PA 276 57 18 F 50-59 57:36.9 18:35/M
83 Dan Wagner Rices Landing PA 226 45 3 M 40-49 57:37.9 18:35/M
84 Crystal Huffman 150 26 8 F 20-29 57:37.9 18:35/M
85 Jeremy Green 359 30 3 M 30-39 57:55.1 18:41/M
86 Jason Switalski 357 30 4 M 30-39 59:00.8 19:02/M
87 Andrew Layton 344 6 3 M 1-19 59:01.8 19:02/M
88 Andrea Layton 348 41 15 F 40-49 59:11.1 19:05/M
89 Janet Petlevich 169 61 6 F 60-69 1:00:22.9 19:28/M
90 Ginger Rush Waynesburg PA. 312 67 7 F 60-69 1:01:23.2 19:48/M
91 Virgin Tina 223 45 16 F 40-49 1:05:55.2 21:16/M
92 Amanda Adkins 101 28 9 F 20-29 1:05:56.2 21:16/M
93 Morgan Myra 224 30 7 F 30-39 1:06:05.2 21:19/M
94 Linda Cosgray 338 68 8 F 60-69 1:10:06.4 22:37/M
95 Erin Cosgray 339 27 10 F 20-29 1:10:07.5 22:37/M
96 Larry Rozak 189 61 6 M 60-69 1:10:08.2 22:37/M
97 Christine Rozak 350 55 19 F 50-59 1:10:09.2 22:38/M