ARMSTRONG COUNTY YMCA RACES
Overall Finish List
November 13, 2010
Results By Miles of Smiles Timing Services
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Grant BARON Butler PA 77 19 ***** M 15-19 34:47.00 5:37/M
2 Tim Monfre BUTLER PA 278 51 ***** M 50-59 37:36.30 6:04/M
3 CARMEN AIELLO II 83 39 ***** M 30-39 38:24.10 6:12/M
4 Veronica Bujdos INDINANA PA 222 16 ***** F 15-19 38:31.00 6:13/M
5 Rich Makin SAXONBURG PA 273 53 1 M 50-59 39:29.30 6:22/M
6 MIKE ZIZAN Pittsburgh PA 99 50 2 M 50-59 41:16.90 6:39/M
7 LLOYD GRIMES Aliquippa PA 85 48 1 M 40-49 41:30.70 6:42/M
8 Jeannie Bujdos Indiana PA 223 18 ***** F 15-19 41:53.10 6:45/M
9 Dave Charlton Vandergrift PA 230 57 3 M 50-59 42:02.54 6:47/M
10 HOLLY BAUER SAXONBURG PA 80 34 ***** F 30-39 42:11.80 6:48/M
11 THADDEUS PAJAK 360 52 4 M 50-59 42:38.90 6:53/M
12 WARREN SMITH Mc Donald PA 356 57 5 M 50-59 42:59.20 6:56/M
13 R.G. Witchey Lower Burrell PA 338 53 6 M 50-59 43:04.90 6:57/M
14 Kylee Witchey-Clement Lower Burrell PA 339 24 1 F 20-29 43:54.30 7:05/M
15 Todd Ashbaugh KITTANNING PA 208 39 1 M 30-39 44:17.92 7:09/M
16 Melissa Bowser 219 35 1 F 30-39 45:20.60 7:19/M
17 Brian Cochran Chicora PA 233 44 2 M 40-49 45:28.80 7:20/M
18 Lou Alaksin NEW GALILEE PA 203 70 1 M 60-99 46:14.90 7:27/M
19 Kelly Check Ford City PA 358 34 2 F 30-39 46:19.80 7:28/M
20 BILL WINTERS Indiana PA 350 57 7 M 50-59 46:21.60 7:29/M
21 Ben Foy Murrysville PA 90 52 8 M 50-59 46:34.00 7:31/M
22 SCOTT BOWMAN Indiana PA 95 45 3 M 40-49 46:55.10 7:34/M
23 David Adams Harmony PA 352 61 2 M 60-99 48:08.30 7:46/M
24 Mary Jean Bujdos Indiana PA 224 48 1 F 40-49 48:14.20 7:47/M
25 AILEEN BOWMAN Indiana PA 96 44 2 F 40-49 48:29.70 7:49/M
26 Bruce Soule Butler PA 312 42 4 M 40-49 48:30.40 7:49/M
27 FRANK TARANTINE Youngstown OH 344 52 9 M 50-59 49:07.10 7:55/M
28 CARRIE SMITH CHICORA PA 368 32 3 F 30-39 49:56.70 8:03/M
29 BILL CARR Wilcox PA 353 42 5 M 40-49 51:27.80 8:18/M
30 MEG KEATING NEW WILMINGTON PA 362 39 4 F 30-39 51:28.00 8:18/M
31 JEFF BOWSER 73 41 6 M 40-49 51:42.30 8:20/M
32 Sarah Wernert Eighty Four PA 363 30 5 F 30-39 53:02.10 8:33/M
33 KEN TACK Chicora PA 97 64 3 M 60-99 54:23.50 8:46/M
34 ED GONDOLF INDIANA PA 369 62 4 M 60-99 57:11.00 9:13/M
35 Stacie Brendlinger Harrisburg PA 220 31 6 F 30-39 57:16.70 9:14/M
36 Sherrie Mazurek Butler PA 275 53 1 F 50-59 58:49.00 9:29/M
37 Ruth Cochran Chicora PA 234 42 3 F 40-49 1:01:27.30 9:55/M
38 Susan Tassey Butler PA 326 55 2 F 50-59 1:02:26.90 10:04/M
39 Laura Augustine Butler PA 209 40 4 F 40-49 1:02:27.10 10:04/M
40 MELISSA BOYER 94 33 7 F 30-39 1:09:56.90 11:17/M
41 Jackie Fennell KITTANNING PA 253 44 5 F 40-49 1:13:18.60 11:49/M
42 Sara Droddy Kittanning PA 247 43 6 F 40-49 1:26:54.90 14:01/M