RUN FOR A SECOND CHANCE 10K / 5K 10K
Overall Finish List
August 01, 2009
Results by Miles of Smiles Timing Services
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Adam Rowe Ripley NY 453 28 ***** M 25-29 37:20.5 6:01/M
2 ANTHONY CINOTTI Akron NY 459 35 1 M 35-39 39:29.2 6:22/M
3 GREG BLOOMGREN Russell PA 489 25 1 M 25-29 42:46.4 6:54/M
4 Ed Masta Wyandotte MI 425 47 1 M 45-49 42:49.2 6:54/M
5 ROBERT KRUG Buffalo NY 458 40 1 M 40-44 42:51.1 6:55/M
6 Brian Muirhead Jamestown NY 450 38 2 M 35-39 43:02.1 6:56/M
7 Richard Deren Blasdell NY 411 54 1 M 50-54 43:19.9 6:59/M
8 ANDREW NIXON Jamestown NY 478 44 2 M 40-44 43:38.4 7:02/M
9 MARK CINOTTI Akron NY 460 32 1 M 30-34 44:29.6 7:10/M
10 Bruce Main Jamestown NY 438 54 2 M 50-54 44:59.6 7:15/M
11 JOE GUSTAFSON Jamestown NY 468 29 2 M 25-29 46:22.9 7:29/M
12 PHILLIP THOMPSON Erie PA 462 22 1 M 20-24 47:07.3 7:36/M
13 RICHARD HANSON Celoron NY 482 56 1 M 55-59 47:28.7 7:39/M
14 CLAY MCWILLIAMS Jamestown NY 457 38 3 M 35-39 48:38.7 7:51/M
15 JOANNE CUNNINGHAM Brocton NY 472 64 ***** F 60-64 48:49.3 7:52/M
16 BRITNI GUEST Washinton PA 451 25 1 F 25-29 48:54.7 7:53/M
17 Ron Krystek Erie PA 419 54 3 M 50-54 49:36.4 8:00/M
18 Tim Drocy Lakewood NY 467 40 3 M 40-44 49:46.9 8:02/M
19 KRISTINE SAMUELSON Falconer NY 479 37 1 F 35-39 50:02.7 8:04/M
20 Kevin Erickson Jamestown NY 440 22 2 M 20-24 50:15.0 8:06/M
21 Judy Porpiglia Sinclairville NY 435 39 2 F 35-39 50:20.8 8:07/M
22 MUMBELS FIDEL RIPLEY NY 464 56 2 M 55-59 50:40.4 8:10/M
23 Sarah Stewart Jamestown NY 436 22 1 F 20-24 51:10.5 8:15/M
24 Mary Dudick Jamestown NY 433 38 3 F 35-39 52:18.2 8:26/M
25 Laurel McKotch Jamestown NY 448 34 1 F 30-34 52:34.0 8:29/M
26 DOUG THORP Ashville NY 483 54 4 M 50-54 52:41.9 8:30/M
27 REBECCA YANUS Jamestown NY 491 19 1 F 15-19 55:01.5 8:52/M
28 DON STRUM Jamestown NY 477 60 1 M 60-64 55:35.3 8:58/M
29 Tara Engstrom Jamestown NY 415 22 2 F 20-24 55:56.9 9:01/M
30 Neal Hoisington Sugar Grove PA 414 48 2 M 45-49 55:57.3 9:01/M
31 Bandit Number 9001 9001 1 M 0- 0 56:47.1 9:10/M
32 Judy Mowery Fredonia NY 434 63 1 F 60-64 57:53.1 9:20/M
33 KERRY SCHRECKENGOST Elma NY 481 28 2 F 25-29 57:54.5 9:20/M
34 Karen Bower Bemus Pt NY 444 32 2 F 30-34 58:08.1 9:23/M
35 LAURA FERRARO Lakewood NY 463 31 3 F 30-34 58:47.0 9:29/M
36 LINDA MURGATROYD Fredonia NY 473 58 1 F 55-59 58:57.1 9:30/M
37 Marilyn Wright Westfield NY 417 54 1 F 50-54 59:41.7 9:38/M
38 Stacey Curry Ashville NY 406 55 2 F 55-59 59:44.8 9:38/M
39 Terri Hoisington Sugar Grove PA 441 48 1 F 45-49 1:00:15.6 9:43/M
40 LESLIE BROWN Sugar Grove PA 471 25 3 F 25-29 1:01:32.8 9:55/M
41 PAM GEIST Sugar Grove PA 470 25 4 F 25-29 1:01:33.2 9:56/M
42 JILL GUEST Washinton PA 452 45 2 F 45-49 1:02:03.3 10:00/M
43 Allison Langworthy Jamestown NY 496 20 3 F 20-24 1:02:51.0 10:08/M
44 LARRY SMITH 475 50 5 M 50-54 1:04:02.3 10:20/M
45 Barb Hanes Albion PA 424 46 3 F 45-49 1:04:05.0 10:20/M
46 Rich Nary Jamestown NY 439 37 4 M 35-39 1:05:13.8 10:31/M
47 Christine Myers Jamestown NY 429 35 4 F 35-39 1:06:41.6 10:45/M
48 J Maier Warren PA 405 32 2 M 30-34 1:06:46.5 10:46/M
49 BABBETTE YOHE Bradford PA 474 46 4 F 45-49 1:11:51.2 11:35/M
50 Paul Hassall Tonawanda, NY 447 62 2 M 60-64 1:11:51.7 11:35/M
51 Edye Radice Tonawanda, NY 446 72 1 F 70-74 1:15:49.7 12:14/M